Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Pls help, láttatok már ilyet:

    wget ftp://ftp.freeradius.org/pub/radius/freeradius-server-2.1.3.tar.bz2
    --22:14:27-- ftp://ftp.freeradius.org/pub/radius/freeradius-server-2.1.3.tar.bz2
    => `freeradius-server-2.1.3.tar.bz2.2'
    IP keresés ftp.freeradius.org... 88.191.76.128, 64.34.165.250
    Connecting to ftp.freeradius.org|88.191.76.128|:21... kapcsolódva.
    Belépés mint anonymous ... Belépve !
    ==> SYST ... vége. ==> PWD ... vége.
    ==> TYPE I ... vége. ==> CWD /pub/radius ... vége.
    ==> PASV ... vége. ==> RETR freeradius-server-2.1.3.tar.bz2 ... vége.
    Hossz: 2.380.451 (2.3M) (nem hiteles)
    0% [ --.--K/s

    magyarul nem tudok ftp-vel letölteni. Tapasztalt már ilyet valaki tonlány adsl mögül?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Core2duo6600 #6440 üzenetére

    Azért lenne jó a válasz, hogy el tudjam dönteni, ügyfélszolgálattal akarok kínlódni vagy a routeremmel:)
    A szerverrel valószínűleg nincs gond, mert másik gépről (ami nem adsl mögött van), ment az ftp, több fájlt is leszedtem.
    Nem hiszem, hogy tiltva lenne az ftp a gépemen, házon belül működik, meg nem windows.

    thx

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz KicsiUbul #6444 üzenetére

    A wget bemegy az ftp portra, könyvtárat vált, passzív módba teszi a szervert és hozzáfogna letölteni. Ez nincs összesen egy másodperc. Utána maga a letöltés nem indul el, amikor a wget rá akar csatlakozni a szerverre, az már nem megy...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz csövi #6448 üzenetére

    itt árulnak ilyet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #48058 üzenetére

    "Arról nem beszélve, hogy legalább egy publikus IP cím szerves része minden internet szolgáltatásnak, hiszen e nélkül nem teljes értékű a kapcsolat.": ez természetesen nem igaz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #48188 üzenetére

    A publikus ip cím nem szerves része a szolgáltatásnak, a korrekt tájékoztatás az.
    Olyan szolgáltatást nyújt az isp, amilyet akar, ha erről megfelelően tájékoztatta az ügyfelet szerződéskötés előtt.

    ezen a szerződéskötési kötelezettségen még agyalok egy kicsit, hogy van-e vagy nincs jogszabályi szinten.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #48191 üzenetére

    nulla relevanciája van.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DBob #48195 üzenetére

    tegyük meg az ellenkezőjét. vegyük bele a te szerződésedbe, hogy mindig 0% a csomagvesztés és 15ms alatt van a ping.

    ezzel jutottál valamire? nem jutottál. az értelmes előfizetők zömét nem az érdekli, hogy a kábelmodemjétől/adsl nt-jétől a cmts-ig/dslam-ig mennyi a csomagvesztés. az értelmes előfizető indexet, prohardvert, origót akar olvasni, tecsőzni, stb. az értelmes előfizetőt az általa igénybevenni kívánt szolgáltatásig a *teljes* vonal késleltetése és csomagvesztése érdekli, mert ennek van értelme. ha az isp ennek a szakasznak az első 10%-ára garanciát vállal, annak nulla a relevanciája.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #48197 üzenetére

    ja, panaszkodhatsz az interconnect partnernél. majd megtekinted, ahogy elhajtanak a rákba.
    az interconnect partner kb. "örüljön, hogy fizethet nekünk" kategóriában kezeli a kis isp-ket.

    mondok másik példát: előfizető játszani akar, de a privát játékszerver felé nagy a lag. magyarázhatsz neki bármit, ő csak azt látja, hogy időnként hátbalövi magát, és ezért kirúgják a szerverről. ő mivel van előrébb, ha én garantálom az rtt-t a saját hálózatomra? semmivel.

    "mert egyszerűen nincs rá jogalapom.": nekem pl. milyen jogalapom lenne az indexnél vagy a tecsőnél panaszkodni, hogy nem jó a szolgáltatás? pont ugyanannyi, mint neked vagy az előfizetőnek: NULLA.

    az a korrekt, hogy a szerződésben le van írva, mire vállalsz felelősséget és mire nem. ennyi.
    abba most ne menjünk bele, hogy az előfizetők 99%-a nem olvassa el soha, a maradék 1% meg vagy rosszul értelmezi, vagy üzemszerűen visszaélésre akarja felhasználni az ászf-et.

    meg abba se menjünk bele, hogy mi az, hogy rtt? kinek a gépén mérve, milyen konfigurációval, milyen tűzfal szabályok mellett, stb. stb. ha az előfizetőnél nem működik a szolgáltatás, én rádugom a notebookom a modemre, és azzal minden jó, azzal az előfizető ki van segítve? nincs. őt nem az érdekli, hogy az én notebookommal megy-e, hanem az, hogy látja-e a nagymamát a szkájpon. magyarázhatsz neki bármit, nem érdekli.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DBob #48198 üzenetére

    "Az, hogy milyen paramétert vonok be a minőség definíciója alá meg elsősorban rajtam múlik, hiszen senki, sehol nem definiálja ezeket...sajnos.": ez csak a te álmaidban van így, a valóság ezzel szemben az, hogy a hatóság és a jogszabályok meghatározták a:
    - minőségi paramétereket
    - azok mérési metódusát
    - azok kiértékelési metódusát
    - azok közzétételi metódusát
    - ellenőrzési metódusát
    - és számos egyéb szabályt is (hogyan reklámozhatod, stb.)

    olyan a világon sincs, hogy te, mint ügyfél, önhatalmúlag és egyoldalúan megmondod, hogy egy szerződésnek mi legyen a tartalma. még ha nem is lenne róla jogszabály, tán az isp-nek is kéne hagyni kis beleszólást, nem? rotfl, el vagy kicsit tévedve. (nem, hanem nagyon).

    "A kívánt szolgáltatásig a *teljes* vonal biztosítása már az ISP és partnereinek a hatáskörébe tartozik.": te beverted a fejed, vagy mi van? én, mint isp, biztosítsam számodra a teljes vonalat az összes szolgáltatásig, amit te igénybe akarsz venni? jól alszol, szépeket álmodsz? és ha másnap másikat akarsz, akkor oda is biztosítsak vonalat? önmagában vicces, mivel az ip csomagkapcsolt és nem vonalkapcsolt technológia.

    "Engem hidegen hagy hogy miképp, és hogyan oldják meg azt.": engem meg az hagy hidegen, hogy tisztelt ügyfél miről álmodozik. jogszabályban elvártat teljesítem, gyakran túl is teljesítem, de ennyi, nem több. sajnos a cipőd kipucolását magadnak kell megoldanod.

    "nekem az én minőségi elvárásaimnak megfelelő internetet biztosítson.": ha megmondod a számlaszámod, még utalunk is egy kis havi pénzecskét, hogy minden az elvárásaidnak megfeleljen.

    "Először is, mi alapján lesz egy előfizető értelmes vagy értelmetlen?": ott volt a definíció, olvasd el, értelmezd. de segítek, nehogy szó érje a ház elejét:
    - az idióta előfizető azzal foglalkozik, hogy mennyi az rtt, a csomagvesztés a fejállomásig.
    - az értelmes előfizetőt az érdekli, hogy el tudta-e olvasni a napi híradagját, tudott-e posztolni az arckönyvre, látta-e a nagyit a szkájpon, stb. az értelmes előfizető az alapján minősít egy szolgáltatást, amennyi számára annak a hasznossága, nem pedig a számára befolyásolhatatlan és érdektelen műszaki hablaty fontos.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz dchard #48201 üzenetére

    "neked még mindig több jogalapod van panaszkodni, mert neked van velük szerződésed": nekem az interconnect szolgáltatóm központjáig szól a szerződésem. a többi ugyanúgy kívül esik a hatáskörömön, mint az egyszeri usernek.

    "Egyébként az összes példád arra épít, hogy a user hülye": tévedés. a nézetkülönbség oka az, hogy nekem, mint isp rendszergarázdának, az a szolgáltatás, hogy ip csomagokat hordok ki a bejövő drótomról az ügyfél lakásába.

    az ügyfélnek pedig nem ez a szolgáltatás, ő nem ezt akarja igénybe venni, hanem azt, hogy videót bámul a tecsőn meg arckönyvezik. teljesen más megközelítése van az ügyfélnek, mint az isp műszaki emberének.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz bul07 #48202 üzenetére

    ne aggódj, nem fogom túl sokáig zavarni a köreiteket, mint ahogy a visszatalál kifejezés sem stimmel.

    ha úgy gondolod, hogy jobb, ha Predator2 tapasztalatlan fórumozók álmai alapján ugorjon neki a szolgáltatójának, hogy jól elhajtsák, a tapasztalttól kapott tanács meg trollkodás, akkor már itt sem vagyok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz DBob #48205 üzenetére

    "Nem tudom eldönteni hogy csak egy eltévedt troll vagy, vagy valamelyik ISP-nél dolgozol": te vagy az egyetlen, aki ezt nem tudja eldönteni.

    "Keresem, keresem, de nem találom, hogy azt mondtam volna, én írom a szerződést.": segítek:

    [link]: "Az, hogy milyen paramétert vonok be a minőség definíciója alá meg elsősorban rajtam múlik, hiszen senki, sehol nem definiálja ezeket..." mivel a minőségi paraméterek részei a szerződésnek, azzal az állítással, hogy a minőség definíciója elsősorban rajtad múlik, implicit azt is kijelentetted, hogy te írod a szerződést, ami pedig érhető ingerültséget okoz egy isp-nél.

    "Viszont ami nincs a szerződésben jogilag rögzítve paraméter, azzal kapcsolatosan elvárom a szolgáltatótól a maximumot, pont azért mivel nincs minimum limitálva szerződésben.": rendben, akkor csomagvesztésből mennyi a maximum? 100%. ezt várd el... ami a szerződésben nincs rögzítve, azzal kapcsolatban semmilyen jogos elvárásod sem lehet. az téves felfogás, hogy maximumot akarsz elvárni olyan esetben, amikor nem lehet elvárásod.

    "azzal kapcsolatosan elvárom a szolgáltatótól a maximumot, pont azért mivel nincs minimum limitálva szerződésben.": egyébként meg ez a mondatod zagyvaság. ha a minimum nincs limitálva, annak mi köze a maximumhoz?

    "Örömteli, hogy vannak különböző célértékek definiálva benne, csak a pontos definíciók hiányoznak mögüle": vagy te nem ismered a pontos definíciót, annak fellelhetőségét.

    "De ha imént azt mondtad, 95%-os csomagvesztés még az okos-ügyes-értelmes előfizetőknek elég,": semmi ilyesmit nem mondtam, ezt te erőltetted volna, de nem jött be. ne adj a számba olyan mondatokat, amiket te találtál ki.

    "Kivéve persze, ha hitelesített statisztikát vezetsz a bithibák számáról, mert arra is van definiált célérték.": van rá előírás, hogy hogyan és mivel kell az ilyet mérni és igen, hitelesített statisztikát kell róla vezetni.

    "És most tegye fel a kezét az a értelmes előfizető, aki naplót vezet az átvitt bitekre eső hibás bitek arányáról!" tegyük hozzá, hogy te nemigen tudsz minden átvitt bitről ilyen naplót vezetni. viszont a szolgáltatód valószínűleg vezet.

    ""A kívánt szolgáltatásig a *teljes* vonal biztosítása már az ISP és partnereinek a hatáskörébe tartozik"
    Ugye így már érthető? Én egy céggel szerződök internet szolgáltatás címszó alatt. A többit intézzék ők.": még mindig rugóznék azon a kérdésen, hogy mitől is lesz nekem mindenki partnerem, akitől te szolgáltatást akarsz igénybe venni... nekem egy partnerem van, akivel gerinchálózati szolgáltatási szerződést kötöttem. ami neked valószínűleg semmire nem jó. a tecsővel meg az arckönyvvel nem kötöttem semmilyen szerződést, tehát nekem ők nem partnereim. de üsse kavics, nem bánom, legyenek a partnereim, de akkor mély csendet várok el tőled és a haverjaidtól, amikor netsemlegességi vita van. majd döntsd el, hogy melyik legyen.

    "A jogszabály tele van hiányosságokkal.": tévedés. az a helyzet, hogy álmodoztok valamiről, ami tényleg nincs benne a jogszabályban. viszont mivel nem értelmes elvárás, hanem álom, jobb is, hogy nincs benne.

    hmm. lehet, hogy Bödőcs egy fél órát is elcsámcsogna ezen a mondaton, hogy valami tele van hiánnyal... mindegy, most ne grammatikanácizzunk.

    "simán lehet publikus IP nélkül szolgáltatást teljes értékűként szolgáltatni.": nincs olyan, hogy teljes értékű meg nem teljes értékű ip szolgáltatás. olyan van, hogy egy szolgáltatás megfelel az előzetes tájékoztatásnak vagy sem. pláne nincs olyan, hogy attól lesz egy szolgáltatás teljes értékű, hogy páran megálmodnak valamit egy topicban.

    "És ez nincs rendben.": de, teljesen rendben van, hogy betarthatatlan és megfoghatatlan álmokat nem drótoznak bele a jogszabályba. az ellenkezője lenne orbitális probléma.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz Predator2 #48229 üzenetére

    ezt miért nekem írod és pontosan mit szeretnél tőlem?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák