Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz #41133696 #27031 üzenetére

    Namost ott a gond, hogy szerintem ennél bonyolultabb a képlet:

    1. Nem azonos berendezéseket használnak az egész országban.
    2. És van egy olyan gyanúm, hogy csak bizonyos DSLAM típusokon képes futni a DSM aminek az eredénye az SNR lock is lehet.
    3. Viszont ha egy DSLAM támogatja, akkor tök mindegy hogy melyik portján vagy, hiába rakatod át magad, ha valamit nem megfelelőnek ítéla script az új portodon is megkaphatod.
    4. És akkor itt jutottunk el a probléma gyökeréig: hogy pontosan mi alapján kerül rá a lock a vonalra és milyen feltételek teljesülése esetén és mennyi idő után kerül le. Nem tudjuk.

    Ez a script egyébként annál sűrűbben, inkább naponta-kétnaponta futhat éjszaka. BT-nél 72 óra hibamentes (LOS nélküli) futás kellett ahhoz, hogy lekerüljön valakiről a lock, de ők már 2 éve csiszolgatják ezt a rendszert. Angliánál fejlettebb országokban (pl: Ausztrália) pedig a felhasználó kezébe adják a döntést: webes felületen lehet választani 3-4 lehetőség közül:

    1. Nagyon kis késletetést szeretnék, mert jáccom :) (nagyon kis ID, nagyon nagy tartalék, 2-3megával lassabb)
    2. Fontos a késletetés, de azért sebesség is legyen. (elfogadható késletetés, közepes ID, 1megával lassabb).
    3. Nekem sávszél kell, a késleltetés nem fontos. (6dB-s margin, relatíve nagy késleltetés, elérhető legnagyobb sebesség amin még éppen nem szakad a kapcsolat, csomagvesztés 10^-5 - 10^-6 körül van).

    Én ezt tartom elfogadhatónak, illetve azt, hogy ha a rendszer nagy számú (napi 2-3 szakadásnál többet érzékel), akkor pakoljon át mondjuk az 1-esből a 2-esbe és erről értesítsen is.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák