Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Midas 22

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nekem Maxtor 160GB-s vinyóm van, az csinált ilyen partíció elszállásokat. Most fel van osztva 6, 65 és 85-ös részre és csak azért nem tudom pontosan, hogy így is csinálja-e a hibákat, mert nem használom. Ugyanis 25 gb bad sectort jelez ki. Pontosabban akkor, ha scandiscelem, vagy megformázom a vinyót. Ha gyorsformázom, akkor eltűnnek a hibásnak vélt szektorok. Többször visszavittem a boltba, hogy cseréljék ki, de nem akarták, mert a powermax nevű progi (maxtor vinyókhoz csinált ellenőrző program) nem talált semmilyen hibát. Azt mondják, hogy ezek ún. logikai bad sectorok, nem fizikaiak és ez nem a vinyó hibája, hanem lehet táp, kábel stb. probléma. Kérdésem ezzel kapcsolatban az, hogy mi az a logikai bad sector, és hogyan győződhetek meg arról, hogy most akkor mivel lehet a gond? Ugyanis már harmadszorra vittem vissza a vinyót hozzájuk ilyen-olyan okokból (partíció-elszállás, bad sector stb) az elmúlt egy évben és ők se tudták megjavítani, de nem cserélik, mert az a hülye progi nem talál semmi hibát.

    Előre is köszönök minden segítséget, és bocsi az offért

Új hozzászólás Aktív témák