Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qtya123

    őstag

    válasz Gyöször #67492 üzenetére

    Ez az autószerelés/karbantartás is olyan dolog, mint mondjuk az építőipar, vagy bármi más szakit igénylő dolog.
    Ha nem értesz hozzá valamennyire/nem tudsz bizonyos dolgokat Te magad megcsinálni, akkor az esélye annak, hogy átb@sznak, a sokszorosára nő. Szerencsésebb esetben csak pénzzel húznak le (kijön a vizes kicserélni a szifont és leránt azzal, hogy 10e Ft-ot mond anyagköltségnek a 4e Ft-os alkatrészre), rosszabb esetben meg ugye ez a nem cseréljük ki, csak kiszámlázzuk és ha észreveszed még nekünk áll feljebb dolog.

    De ugye nem várható el az emberektől, hogy mindenhez értsenek, plusz azt is megértem, hogy a kevés szabadidejüket nem azzal akarják sokan tölteni, hogy olajat, féket, gyertyát cserélnek.

    Egyedüli mentsvár a szakik, akik úgy adják át az autót, hogy ott van mellette a munkapadon a kiszerelt cucc és megmutatja. Ha meg olyan a szerelő, hogy lehet hozzá vinni az általad megvásárolt alkatrészt, akkor még jobb (persze úgy, hogy nem tesz kettes szorzót ilyenkor a munkadíjra).

    Az a baj, hogy ilyen szerelőből nagyon kevés van.

    Emlékszem, hogy mikor másik városba költöztünk, akkor nem volt megbízható szerelőm. Akartam olajat cseréltetni, de megszoktam, hogy mindig egy adott típusú olajszűrőt és olajat rakatok bele. Felhívtam egy szervizet, mondtam, hogy olajcsere lenne, rendelnek ilyen típusú olajat és szűrőt? Azt a fajtát nem. Jó mondom semmi gond, akkor beszerzem én és viszem. --> Jó vihetem, de akkor +5000 Ft lesz a költség, mert a leengedett használt olajat tárolni kell és annak költsége van. Miért bakker, ha a Te rühes olajadat öntöd bele, akkor a használt olajat nem kell tárolni? Legyen gerinc és mondja meg, hogy így bukom a kedvezménnyel 15ezerért megvásárolt, de Neked 25ezerért kiszámlázott hasznot, szóval feláras a játék. :DDD
    Fel is húztam magam, aztán inkább kerítettem egy aknát és lecseréltem, a használt olajat meg ingyen leadtam a MOL-nál. Dugja fel magának a tárolását, azt.

    [ Szerkesztve ]

  • F4ther

    tag

    válasz Gyöször #67492 üzenetére

    Székesfehérvárra jártam vele szervízbe a Barthához. Jókat mondtak róla, szóval csak nem ők hagytak ki valamit. Szerintem csak szimplán feladta / anyag hibás lehetett, csak a probléma megoldás helyett megy a pingpong a cégek között az én káromra. Kiváncsi vagyok, most, hogy muszáj haza mennem meg költöznöm, bérelnem kell furgont. Ha meglenne a kocsi akkor lenne utánfutó, de igy ki kell adnom százezreket, ezt már muszáj elvernem valakin..

Új hozzászólás Aktív témák