Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz customer114 #718 üzenetére

    annyira, hogy két éve (vagy három) befenyítették a margarin gyártókat, hogy tovább szemetet már nem gyárthatnak. Így kellet változtatniuk a gyártási eljáráson (az olcsó szemét gyártót ki kellet dobni) egy drágább módszerre.

    "az Unilever-től újabb információkat kaptunk. Ezek szerint a jó minőségű margarinokat ma már a modern gyártási technológiájuk révén nem hidrogénezett növényi olajjal készítik, hanem természetes összetevőkből: ilyenek lehetnek például a növényi olajok, a pálmazsír (ami szobahőmérsékleten is szilárd, ezért nincs szükség a hidrogénezés technológiájára) és / vagy kókuszzsír, így transzzsírokat is csak minimálisan tartalmaznak. (Ezt a legtöbb gyártó fel is tünteti a csomagoláson, az Unilever margarinjainak transzzsírtartalma 0.5% alatti, ami messze megfelel a WHO előírásainak."

    Hidrogénezett növényi olajjal készülteket én továbbra is kerülném.

    Gyarori tévhit, hogy a margarin egy iparilag “mesterségesen” előállított élelmiszer, amit ráadásul hidrogénezett növényi olajból készítenek.

    A margarint ezzel szemben a “születésekor” az 1800-as évek közepén kézzel készítették, az ipari gyártás a XX. századra vált elterjedtté. A II. Világháború táján a vaj pótlására hozták forgalomba sok országban. A margarin térhódításában szerepe volt a vajhoz viszonyított fajlagosan kedvezőbb árának és a fogyasztók számára kedvezőbb reológia-, állománytulajdonságainak ( hidegen is könnyen kenhető, míg a vaj “törik”) is. Mára a margarint a többi élelmiszerhez hasonlóan főként ipari körülmények között állítják elő, de akár otthon is lehet margarint készíteni, ha nem sajnáljuk rá az időt és az energiát. A margarint jó minőségű növényi olajokból, természetes növényi zsírból és vízből készítik. A jó minőségű margarinokban nincs hidrogénezett növényi olaj, hiszen a modern gyártási technológiák során már nincs szükség rájuk. Mint minden élelmiszernél, a margarinnál is döntő jelentősége van a felhasznált nyersanyag minőségének, tisztaságának. Az olajok hidrogénezése egyébként megnöveli a termékek eltarthatóságát és íz-stabilitását. Jelenleg a hidrogénezett növényi olajokat főként a sütőipar, a cukrászat, valamint a csokoládé étbevonat készítői használnak.

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • maestro87

    őstag

    válasz customer114 #718 üzenetére

    Nem. Egészségre nem káros, sőt eszerint a vaj egészségtelenebb is. :DDD
    De Dluinet leírta a lényeget, változott az eljárás így már tényleg nincs mitől félni.

Új hozzászólás Aktív témák