Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    Nézi innen valaki a shamelesst? Jelenleg a 6. évadnál tart, de már a 4. végén azt hittem vége lesz, mert nagyjából elboronálták a szálakat.

    Aztán sikerült megint úgy összekutyulni mindent, és új célokat adni a szereplőknek, hogy most újra nagyon fut.

    Szerintem a legkomplexebb sorozat, mint történet mint karakterfejlődés szempontjából. Egy zseni az író. Kicsit olyan mintha az Életerevalók filmet kibontották volna sorozattá.

    Nem sok rá az esély, de tudna esetleg valaki, a shamelesshez hasonló stílusú könyvet? Mert szívesen olvasnék erről többet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz |AP| #32085 üzenetére

    Aranyélet 2. évad elkezdődött!!!

    Tudom hogy már volt, de alig páran reagálták, le, egy kis extra reklám nem árthat, mert a sorozat mindenképp megérdemli.

    [Már a nagyon komoly introért is jár a pacsi.]

    A leggyengébb láncszem szerintem:
    Én furcsának tartom hogy te OC-t tartod a legkevésbé alkalmasnak, mondjuk én nem olvastam róla hogy mi lesz vele a 2. évadban, de ha közel főszereplő lesz, akkor talán megértelek.
    Viszont ami teljesen meglepett, hogy senkitől nem olvastam olyat hogy Döbrösi Laura (Mira), alkalmatlan lenne a szerepre. Persze most talán kicsit túloztam, mert egész jó színésznek tartom... addig amíg ki nem nyitja a száját :))

    Nem tudom hogy ő végzett-e színész egyetemet, vagy bármilyen képzést kapott volna, de már láttam egy magyar sorozatban ami a Balatonon játszódott, a cím nincs meg, de gagyi volt, viszont még onnan is megpályázta a 2. leggyengébb színész címet.

    Mégpedig azért gondolom ezt, mert nem tud megfelelően hangsúlyozni. Olyan érzést kelt bennem, mintha nem értené a mondatokat amiket kimond, és nem tudja hova tenni a hangsúlyt. Mint a kisgyerekek akik a kérdő mondat végére viszik fel a hangsúlyt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sorozat: 11.22.63
    J.F.Kennedy meggyilkolása történetének átírása...

    Látta ezt valaki?

    Sokat nem hagyott ki ha nem. Az elején rendkívül jó ötletnek tartottam az alap koncepciót(van egy ajtó amivel visszamehetsz 1960ba, és van 3 éved hogy megpróbáld kideríteni és megálltani ki akarja megölni az elnököt, ), viszont már a 2. résznél leesett hogy nem úgy gondolták ahogy én.
    Aztán hónapokig pihentettem, és tegnap annyira elfogyott minden hogy nekifutottam 3-4 résznek, szörnyű volt :(, már csak azért szeretném befejezni, hogy hitelesen tudjam szapulni az elkövetkezendőkben.

    Rettenetes film átirat lett belőle. Annyira unalmas, vontatott és kellemetlenül balf@szkodós jelenettel teli, hogy nem is tudom hova tenni.
    Elég régen töltöttem le, szóval nem emlékszem pontosan ki ajánlotta, de arra igen, hogy nagyon jókat hallottam róla, nos ezek közül nekem egy sem jött át.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz spammer #32193 üzenetére

    Tényleg nem olvastam, viszont Stephen King írta, szóval feltételezem hogy jól össze van pakolva.

    Szerintem nem sikerült megfelelően ábrázolni a karakteret céljait.

    Az első volt a küldetés, aztán mikor megvágták az nőt és lemondta a legfontosabb napot, érezhettük hogy mostantól ez már csak másodlagos.

    A nő házában a pszihopata gyerekkel az a bénázás maga volt a kínszenvedés. Nem sikerült bemutatni hogy mennyire veszélyes és kemény ez a beteg ember, ennek ellenére tőle fél méterre hadonászott néha háttal neki, aztán mikor végre szemen öntötte, elkezdett menekülni, de nem kifele a házból hanem egy sarokba???

    Egy megfelelően ábrázolt "gonosz" karakterrel sokkal jobban át lehetett volna élni a kétségbeesést.

    Mikor a társát meghallotta hogy fent van a buliban, akkor sem sikerült megfelelően ábrázolni hogy mit érez, és mikor fent a lakásban jelenetet rendeztek, is furcsa volt.

    Szerintem ezek mind olyan apró kis hibák, amelyek képesek lerombolni az élményt, ugyanakkor ki lehetett volna javítani őket HA még beiktatna 2 részt, és több idejük van karakterfejleszteni, itt ugyanis nincs 120 perces keret amibe be akarnak férni.

    De ez csak az én véleményem, így utólag már nem nagyon élvezném a könyvet, de aki teheti az először annak essen neki, és csak utána nézze meg a sorozatot.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz fateless #32201 üzenetére

    Nekem csak 18 :)

    Amúgy érdemes megnézni eredeti nyelven, sok poént, nem tudtak lefordítani, és van jó pár amit eleve rosszul fordítottak.
    Ráadásul akinek nem megy olyan jól az angol de kívülről fújja magyarul, annak egy remek lehetőség, hogy tanuljon kicsit.

    26ára újranézve is tökéletesen megfelel ebéd/vacsora elfogyasztása mellé.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz |AP| #32211 üzenetére

    Ne haragudj de hol követed ezt a sorozatot, whatnext szerint csak ma jön ki a következő epizód és még az is csak a s02e02 lesz?!

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Létezik, hogy képesek ennyire gagyi minőségben feltölteni a videót?

    Aranyélet Kibeszélő Második Évad - 1. rész

    Már v 3 órája biztos fent van, ha nem több, és még csak 720ps verzió sincs. Nagyon szívesen megnézném, de ennél még egy rádióanyag is jobb minőség.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Aranyélet S02E3 :(

    Valamelyik BTS videóban mondták hogy büszkék rá a készítők, hogy mostanra már teljesen sikerült eltávolodniuk az eredeti történettől. Nos ez sajnos részről részre látszik is, egyre kevésbé érdekel a sorozat, és egyre inkább unatkozom/kételkedem egy epizód alatt.

    Teljesen nonszensz a Mira eseményszál, a leszbi kaland, majd hirtelen halál, és utána pont ahhoz megy haza aki ezt össze hozta... Az anyja elmondta hogy Hollos 2 telefonjába került, tehát tudta.
    Az apjuk meg mikor meghallja hogy már az ő apja is simlis volt, akkor mégis bevonul vallomást tenni, pedig már minden veszve van. Persze ebből biztos lesz még izgalom, de akkor sem tudok jelenleg azonosulni egy karakter gondolkodásával sem.

    A Mirát alakító Laura nagyon jól játszik egészen addig amíg meg nem szólal, annyira nem tud hangsúlyozni, hogy most már irritál a hangja. Nem tudom megérteni, hogy nem veszik észre hogy nem jól reagálja le !hangsúlyilag! a helyzeteket. Minden mást jól csinál, de olyan mintha nem értené a szavakat amiket kimond, és nem tudja milyen érzéshez milyen hangsúly párosul.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz kentucky #32449 üzenetére

    Aranyélet S02E05

    Nekem pont a rész előtt volt ilyen érzésem, és meglepődtem hogy mikor vége lett észre sem vettem hogy szalad az idő. Egyszer sem kellett kínosan másfele néznem (talán csak a Mirás jeleneteknél, mert őt továbbra sem tudom elfogadni).

    Szerintem most kellene majd átforduljon abba a gengszter filmbe amit már az első rész óta várok. De azt sajnos el kell ismerjem, hogy a nagy rajongás, már csak a hihetetlen profi intróra terjed ki, viszont még nincs semmi veszve.

    Nagyon zavart, hogy az egész család egy simlis banda, de a szerencsétlen Mira nem képes szerezni valakit aki 20-30 rugóért kiássa neki azt a sírt, aztán mikor felajánlják neki akkor sem tud pénzt keresni hozzá, pedig egy lux villában lakik, persze tudom őt ott a pokol legmélyebb bugyraiba kellett taszítani, hogy majd későb felemelhessék, de annyira kis naív és egyszerűnek van beállítva, hogy semmiképp nem tudom beleképzelni a családjába.
    A másik apró de annál irritálóbb cucc, hogy a fél lábú csóka, uralja kb az egész alvilágot, birtoka van meg minden, és nem tudott intézni magának egy olyan műlábat ami nem az 1900 évekből maradt fenn. 1x már láttam ezt a színészt és tuti 2 lába volt, szóval ahogy megoldották a műláb felvevős jelenetet az egész jó volt.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz brownus #32466 üzenetére

    Csak ajánlani tudom, egyáltalán nem az autókról szól. Ez inkább már egy show, vagy egy jó sorozat, mint egy autós magazin.
    Persze ha igazán minőségre vágysz akkor a régebbi Top Geart nézed meg, azok közül is kezd a special részekkel. Hihetetlen miket megcsinálnak, nem mellesleg tök egyszerű a nyelvezete, szóval ideális angol nyelv tanulás/"gyakorláshoz".

    A Grand tour sem rossz, de szerintem inkább azok tudják értékelni akik már beleszerelmesedtek a top gearbe.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Jaaaj segítsen már ki valaki mert itt van előttem a kaja éhezem is de nem tudom elfogyasztani mert kifogytam kajás sorozatokból :))) tudom 1st world problem, de akkor is.

    Olyanra gondolok mint a jó barátok big bang, two and a half, stb, tehát ezek a könnyű szitkomok, kb 20 perc pont elég egy kiadós étkezéshez.

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem tudja valaki hogy mi történt a 24.hu aranyélet kibeszélő műsorával? Remélem nem fejezték le csak elvették tőlük mert rettenetesek voltak.
    Viszont nem tudom hol kellene keressem. Érdekesnek találtam, és jó lenne tovább vinni, mert az alkotók és színészek szemszögéből teljesen más értelmet kap néhány jelenet.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Többen is ajánlották ezt az Office sorozatot kajálás mellé.. Nos 4 részt láttam eddig, de már az elsőnél is rettenetesen kínos volt a főnök, és ez egyre csak rosszabb lett. Most meg is gugliztam hogy mi a neve ennek az érzésnek,szekunder szégyenérzet és a definíció után egyből ezt a sorozatot hozták fel :))

    "Például ott a teljes, kilenc évadnyi Office, ami alatt végig szorongunk, és reménykedünk, hogy nem, az mégsem lehet, ezt még ő sem meri kimondani, még Dwight Schrute sem ekkora tapló. És aztán meri, sőt még fokozza is"

    Na most az lenne a kérdésem, hogy ez a sorozat vicces kellene legyen/lesz később, vagy ebből áll, hogy a manager, egy bunkó? mert ez esetben a magyar készítésű Munkaügyek is erről szól, sőt talán 1/1 es másolata ennek.

    A Parks and Recreation is egy hasonló műfajban mozgó alkotás, és azt is azért kellett feladjam 4-5 rész után, mert állandóan ez ilyen fajta "balfa..kodás" ment.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sokan ajánlották a Black Mirror sorozatot. Nekifogtam, és tényleg jó, viszont az is beigazolódott, hogy az első rész után mindegyik egy kicsivel rosszabb. De ami biztos, hogy a 2. évad nyomába sem ér az elsőnek!

    Jelenleg S2E03 nál tartok, és eddig ez volt a leggyengébb, viszont itt kérnék is egy kis segítséget az értelmezéshez, mert nem biztos hogy jól értem mit akartak itt kifejezni?!
    A rész Waldo vs politikusok ról szól, és nekem az jött le, hogy az emberek annyira gyűlölik már a politikusokat, hogy bárkit szívesebben látnának a helyükön, még egy mesefigurát is, aki ha nem is ért hozzá legalább vicces.

    Valami ilyesmit csinál a kétfarkú kutya párt, és amcsiban Trump is ennek köszönhet egy jó adag szavazatot.
    Ha tévednék, javítsatok ki.

    Köszönöm.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz gboszi #33014 üzenetére

    Nekem az első rész azért tetszett, mert akár a jelen korban is játszódhatna, és így könnyebben érthető a motiváció. A többi rész mint a jövőben játszódik, és viszonylag keveset tudunk mind a korról, mind a szereplőkről.
    Az nagyon tetszik, hogy elgondolkodtat, de egy rövidke 40 perces részben, nem lehet 0-ról felépíteni semmit sem, szóval minden rész olyan mint egy pilot, ami nekem személy szerint nem jön be.
    Ez tipikusan az az eset, mikor van pár jó ötlet, de nincs kapacitás rendesen kibontani azokat, most hirtelen nem tudok felsorolni, de több filmnél is volt ilyen érzésem, hogy az alap koncepció, nagyon jó, de nem sikerült igazán kimaxolni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Black Mirror

    Arra kellet rájönnöm, hogy itt az epizódok nem akkor tűnnek jónak mikor nézem, őket, hanem kell némi idő hogy leülepedjen, esetleg láss 1-2 szarságot a világban, amiből eszedbe jut egy rész, és belegondolsz, hogy ez már talán a kezdete lehet az olyan szintű elkorcsosulásnak mint amit a sorozatban bemutattak.

    S3E01 - Nagyon dúrva rész volt szerintem, pontosan bemutatta, mi történik, kisebb mértékben a facebookon. Rettenetes kép ez, és sokan valószínüleg észre sem veszik hogy ez nem jó. Nem egészséges a gyerekeid mindennapjait feltölteni, mert az hogy dobnak rá 2-300 likot, nem teszi őket sem szebbé sem okosabbá, de mégis a legtöbben ezt tolják. És a celebektől még elfogadható, mert nekik muszáj lebegniük a köztudat mocsarában, de az átlag embert mi készteti erre? Az meg hogy szinte senkinek sincs egy őszinte posztja sem már szinte szóra sem érdemes. Az ilyen irreális minden szuper posztoktról a Lego Movie főcímdala jut eszembe :))

    Amúgy meglepődtem mikor láttam hogy a 3. évad 6 részből áll, remélem a többi is odacsap majd.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem nézi/nézte valaki az angol Shamelesst is, az amcsi mellett?

    Én az amcsit kezdtem el nézni, a másikról nem is tudtam, aztán mikor hallottam róla, elkezdtem azt is, de 1-1 be ugyan az mint az amerikai, csak más szereplőkkel. Szinte pontosan megegyezik a story. Ennek nem tudom mi értelme, de abbahagytam.

    Viszont most véget ér a 7. évad az us verzióból, de látom hogy a britt már 10 felett van. Ha onnan folytatom a 8. évadot akkor ugyan azt a storyt fogom látni tovább, vagy néhány évad után eltávolodtak, és most már külön szálon futnak?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz spammer #33144 üzenetére

    Szerintem is egy masterpiece a sorozat.

    Az életrevalók film is egy remekmű, és ez olyan mintha azt bontották volna ki. Az író(k) remek munkát végeznek, mindenféle abberrációjukat ki tudják élni, és pontosan tudják miből mennyit lehet adagolni, hogy ne legyen túlzó.
    A fordulatok is mondhatni váratlanok, és cseppet sem zavaró, hogy bármennyire is közel kerülnek a nyomorból való kötőréshez, mindig vissza zuhannak.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ez elég off, de jobb helyet nem tudok hirtelen neki.

    Tegnap belefutottam YTon egy britt stand up/komikus műsorába, és meglepően jól szórakoztam rajt, habár elég alpári stílusa volt. Eddig azt hittem nem érteném, vagy nagyon nem találnék egy amcsi humorista fellépésében semmit amivel azonosulni tudnék. De lehet tévedtem, tudna esetleg valaki ajánlani olyat aki igazán jó, és lehetőleg nem hadar túlságosan, hogy felirat bogarászása nélkül is élvezhessem?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem hinném hogy van aki "még" nézi az eredeti NCIS-t, de ha mégis lenne itt ilyen ember, esetleg aki tud róla valamit, hogy miért írták ki Dinozot, és vagy miért nem hagyták abba vele együtt a sorozatot?

    Mikor kezdődött 10+ évvel ezelőtt még aktívan néztem, aztán leesett hogy egy jó sorozat nem ilyen kell legyen(minden rész végén happy end kb), de mivel már kedveltem a főbb szereplőket sokáig használtam altató sorozatnak :))

    Viszont mikor kiírták belőle az egyetlen karaktert aki némi poént vagy érdekesebb egyéniséget vitt az unalmas történetszálakba, akkor 1 rész is elég volt nélküle, hogy ott hagyjam.

    Ilyenkor az az alapelv, hogy amíg pénz van benne ha kevés is, nem szabad leállni, mert ki tudja mikor jutunk megint munkához?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Sherlock S4E02

    Ez már befejezés :O

    Pfáj de ideges voltam mikor Watson nem vette le egyből a sorozatgyilkos tvs interjúja után, hogy Sherlock bajban van. kb 5 percel azelőtt mondta hogy a kedvenc szobája a boncterem, a tvben pedig azt mondta talán megkapja a kedvenc szobáját... Eleve egy nagyon fura beszélgetés volt köztük a boncteremben, és akkor Dr. W hagyja hogy Sherlockot ennek a beteg embernek a kórházában kezeljék?
    És kicsit úgy is tűnt hogy Sherlock kezéből is kicsúszott az irányítás, ideges voltam, de mégis volt egy kis izgalom. Aztán mikor elmesélte megint hogy előre eltervezett volt minden, az olyan érzés volt, mint mikor egy óvodással sakkozol.

    A vége viszont nagyon pirított, nem tudom mit hoznak ki belőle az utolsó részben, de nem halogatom tovább, este megnézem azt is, addig nem is merek semmit olvasni, nehogy lelőjék a lényeget.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    létezik hogy még nincs rendes felirat a sherlock 3. részéhez? Majd 1 hónapja jött ki. Ez az egyetlen sorozat amihez tényleg kellene a falirat, mert mikor bepörög úgy darálja a szavakat, hogy egyből lemaradok, és van egy olyan érzésem, hogy elég hamar összezavarodok, ha nem értem meg a teljes szöveget.

    Nekem ez a verzió van meg... Sherlock.S04E03.720p.HDTV.x264-FLEET

    Töltsek másikat? Találtam egyet de az nagyon nem passzol hozzá, viszont feliratok.infon nincs hozzá egy sem, szóval amit találtam az lehet nem szakértó által készült.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Lehet nem ide tartozik, de muszáj valahova leírnom, hogy mennyire irritálóan rossz az új évad top gear, a 2 bohóccal. Már az előző arc sem volt túlzottan jó Chris Harris talán? De ez a két új arc meg aztán mindennek az alja.

    Persze már Jeremiék sem úgy tolják mint régen, de köztük mégis tök érdekes kémia volt, a Top gear srácoknál viszont érződik hogy ők csak azért csináljak együtt mert azt mondták nekik h ez így jó lesz.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nagyon félek a Szökés folytatásától, ekkora kihagyás után már mindenki átlépet a nosztalgikus időszakba, amikor csak a jó dolgokra emlékszik, és az kb az első évad, ha nem lesz olyan komplex és intenzív, akkor bukni fog, legalább is a rajongók szemében.Mellesleg nem tudom ti mit néztetek de szerintem a sorrend 1-3-2-4 évad, főleg mivel csak az 1-3ban szöknek, a többi maszlag, 2 menekülés, 4 ?Fast and furious féle elkorcsulás

    Múlt évig ez volt a legjobb sorozat amit láttam, mind komplexitásban mind akcióban, mind hangulatban, azóta a Shameless átvette nálam a nr.1 helyet, mert ott komoly karakterfejlődés is van, és kb az összes létező kategóriából csöpögtet egy keveset.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Szökés, finálé
    Próbáltam rákeresni de senki nem beszélt a fináléról, pedig azért lenne mit megvitatni.

    Mi a fene volt ez a szemét amit utolsó résznek terveztek?! Látták ők egyáltalán az eredeti sorozatot, hogy lehet ilyen összecsapott semmirekellő évad és sorozatzárást készíteni?

    Összehozta Tbaget a fiával, aztán 1 résszel később az egyiket megöli a másikat örökre börtönbe dugja, ő meg piknikezik a parkban? Lincet lelövik 3szor de 20 perccel később kisétál ökölharcot vív, elfut a rendőrök elől és 25perccel később már nem is sántikál?

    Szerintem minden igazi rajongó tudta hogy ez bukás lett már mikor bejelentették, aztán egyre biztosabb lett mikor kiderült hogy 9 részt terveznek csak. De ennél azért értelmesebb befejezésre számítottam. Rnedkívül csalódást keltő volt, és hiába volt 1-2 remek ötlet, nem volt negyed annyira sem komplex mint az első évad, ami kb az etalon.

    Lehet azért tartjuk sokra az eredeti sorozatot mert nagyjából ez volt az első komoly és komplex akció sorozat, ami nem csak a dirr durr piff puffon alapult. De ezzel együtt is jó visszaemlékezni rá, a mostani remakeből pedig csak az intró zene volt az amitől libabőrös lettem.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz k-adi #35545 üzenetére

    Ok ez megvolt, de csak egy általános elmélkedés, az utolsó részt nem tárgyaltátok ki?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz tepenzed #35552 üzenetére

    Mondjuk igazad van, csak én továbbra is reménykedem hogy nem értettem valamit, és azért volt Tbag a fiával annál a modellezőnél, hogy művért kapjanak, és szimulálják Whip halálát.
    És akkor ez még csak a legutolsó idegesítő dolog, a többit fel sem hoznám.

    Mindenesetre az egyik számomra legnagyobb sorozat is bebizonyította, hogy nem lehet évekkel később nekifogni egy folytatásnak, mert 10/11 szer sikertelen lesz, és egy igazi rajongó sem lesz elégedett. Mellesleg ha értékelni kell a 4. évaddal vol egy szinten, pont annyira volt kavalkád itt is mint ott, és se ott se itt nem igazán szöktek, hanem MENEKÜLTEK.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Túl hosszú a cikk, és túlságosan felcsapták az agyamat, szóval kapják be.
    Nagyon remélem senki nem kap rá pénzt és engedélyt h 2 év múlva újra felkavarják kicsit az állóvizet, mert akkor ebből is egy Fast n Furious sorminta lesz, egyre kevesebb átgondolt ötlet, furfang, és egyre több akció képtelenség.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz k-adi #35567 üzenetére

    Ha új ötleteket nem tudnak kitalálni a régieket kell bemocskolni. Szerintem ezek után már nem fognak eljutni a rajongókhoz, max az nézi meg aki nagyon unatkozik.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Börtönös sorozatot tudna ajánlani valaki?

    Szökés volt az etalon. Aztán ajánlották az OZ-t, azt mondták h talán abból merített a szökés is, na én kb 6 részt láttam és rettenetesen untam, sehova nem vezető szálak, nagyon komótosan tálalva, nem bírtam egyáltalán.

    Most néztem a Wenthworth-ot, és az Orange is the new Black-et, de ezek eleve női börtönök, és hát közel sem olyan érdekes, de nagyon csípem a börtönön belüli szervezkedést stb.

    Szóval király lenne ha valaki tudna mondani, ezene kívül valami újat.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz mark! #36155 üzenetére

    Bocs de az egész kérdésemnek az a lényege hogy börtönben játszódó sorozatot keresek.

    Az NCIS, meg talán már nem is igazi sorozat, csak egy elhúzott szappanopera. 0 izgalom, minden érdekes karakter kilépett (Ziva,Tony) a többiek meg örülnek hogy pénzt kapnak és elvegetálnak.
    Nem értem hogy lehet ennyire unalmas sorozatot gyártani 2017ben. Miért nincs legalább egy lassan csordogáló fő eseményszál, ami miatt érdemes lenne nézni, mint régen?

    A brooklyn 99-ről nem hallottam még azt megkukkantom, de ha nem börtön témával foglalkozik akkor jelenleg az sem érdekel.

    A Wentworth, tényleg elég jó, viszont ott talán az zavaró, hogy túl nagy luxusban élnek a rabok. Illetve lazán telefonálgathatnak a börtönből, mikor az Orange is the... úgy mutatták be, hogy ha onnan kezdeményeznek hívást akkor egy gép bemondja a fogadónak hogy melyik börtönből érkezik a hívás és kívánja-e fogadni... szóval elméletileg nem lehetne csak úgy ügyet intézni bentről.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Tudom lusta vagyok, meg nem is ismerem a megbízható forumokat, de nem tudja valaki, hogy a Black Mirror-ból készül-e további rész/évad, vagy ennyi volt és kész?

    Csak mert annyira tetszett, hogy az utolsó részt még nem mertem megnézni nehogy vége legyen, de azóta(4-5 hónap) már többször álmodtam arról hogy mi lehet az a rész, csak mert nehéz lenne űberelni az elsőt, de az utolsó résszel muszáj megpróbálni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Köszönöm, az imdb-t mondjuk megnézhettem volna... De akkor legalább nyugodtabban ülök neki a megmaradt résznek.

    A Game of Thrones-al kapcsolatos pletykákról nem beszéltetek? Csak mert több embertől hallottam hogy állítólag lenyúlták az összes részt valakik akik rengeteg pénzt kérnek hogy nem dobják fel a netre....

    Igazából csak az érdekelt volna hogy ez valós hír vagy így akartak extra figyelmet generálni egy amúgy is top sorozatnak?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nem úgy volt hogy a Big bang T elkaszálják mert már nincs hova húzni tovább? Most látom hogy már a 12 évad is be van jelölve imdb, pedig még a 11 el sem kezdődött...

    Hova csavarják még, már rég eltávolodtak attól ami sikeressé tette a sorozatot? Muszáj mindent addig húzni amíg az összes rajongó csalódik benne?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Valaki említette hogy a House of Cards és A 24 mekkora sorozatok, viszont az a gond hogy rengeteg sorozat van 24 címmel, tudna valaki segíteni melyik az ami nagyon pörög jelenleg, vagy bármilyen szinten is kapcsolatban lehet a H of Cards-al?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Pfáj de felcseszte az agyam az Orange is the new balck aktuális évada.

    Olyan mint egy tündérmese, ha 100 párhuzamos univerzum lenne, akkor sem tartana 2 napnál tovább egy ilyen lázadás. Rettenetesen primitívnak vannak ábrázolva az egyének, tényleg ennyire egysíkúnak kell bemutatni mindenkit? A Pussey szálnak va valami értelme, de összességében egy rettenet idegesítő évad.
    Mivel kevés börtönös sorozat van, már végignézem, de ez 2. résztől fogva kritikán aluli.

    [ Szerkesztve ]

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz Ragnar95 #36304 üzenetére

    Én még csak az 5. nél szóval lehet javul a helyzet a vége felé, de akkor is irritáló a legtöbb személy. Tegyük fel, hogy reális az inkompetens rendőrség töketlenkedése. Ez nem egy szigorított börtön ahol az elítélteknek már nincs vesztenivalójuk, hát normális az hogy kínozzák megalázzák, az őröket és az igazgatót, még ha ez ilyen ovis bosszú akkor sem gondolkodnak, hogy ennek valamikor vége lesz, ezeket az őröket nem fogják legyilkolni tehát beszámolnak mindenről, és lehet életfogytiglant is kaphatnak azok akik vezetőként szerepeltek, és mocsok mód bántak velük?!

    A celeb nőt a feka csak pórázon tartja? Normális egyáltalán, ennyire buta embereknek kell ábrázolni őket? Eddig nem volt ilyen bugyuta az a karakter.

    Én ezeken nem tudom túltenni magam, 1-2 irreális dolgot még elfogadok, de hogy egy ilyen babazsúrt rendezzenek egy női börtönben teljes mértékben lehetetlennek tartok.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Az OZ című börtönös sorozatot végignézte itt valaki? Ajánlották még régen, hogy állítólag a szökés is sok mindent átvett onnan, kb 6-7 részt néztem meg de annyira vontatott v darabosnak tűnt, hogy abbahagytam.
    Mivel nem sok opció van gondolkozom hogy megint nekifogjak...

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    válasz mike1334 #36327 üzenetére

    De az érdekel hogy lesz olyan összetett mint a szökés? Nekem sajnos az az etalon, mert az volt az első komoly sorozatos élményem, és azóta is kevés sorozat tud annyira komplex lenni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Mike és Molly, remek kajálós sorozatnak indult.

    Első évad még vicces is volt, második is ok, habár már nem nagyon találtam benne poénokat, 3. elmegy de már romlik a minőség. A NEGYEDIK évad viszont maga a kín és ripacskodás. Nem hiszem hogy ennyire le tud süllyedni az az író aki az első két évadot is készítettem.
    Maga a borzalom, milyen történetek vannak, mindenki ellenszenves már, 0 poén.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    lebetegedtem és ágyba szorultam, konstans fájdalmat kellene valamivel elnyomni és erre keresnék sorozatot.

    Olyasmi érdekel ami viszonylag hamar beindul és izgalmas, amiket eddig láttam, pl braking bad, dexter, szökés, GOT, black mirror...

    Nagyon köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Üdv két kérdésem lenne.

    Nem rég fejeztem be a Following sorozatot, amit zseniálisnak találtam. Pontosabban az első részt, utána mintha már más írta volna a forgatókönyvet mert 1000sebből vérzett és annyira nem kötött le.

    Az érdekelne hogy tud-e valaki hasonlóan pörgős izgalmas sorozatot ajánlani? Nem feltétlen kell ennyire darálós legyen, hogy minden részben kinyírnak valamit, de az izgalmat tartsa fent, és akarjam megnézni a köv részt, ne lehessen lazán megállni, az epizódokkal.

    Más.

    Belekezdtem a Hannibal c sorozatba amit sokan ajánlottak, és a fent említett sorozat után brutál lassú, amivel nem is lenne nagy gond, viszont a típusa olyan mint az NCIS-nek. Minden részben van 1 gagyi bűnöző akit különösebb nyomozás nélkül elfognak, és vége.

    Azt hittem ez olyan lesz mint a dexter, hogy látjuk majd a psziho dokit, hogy mit csinál v miért csinálja, v ő is ember és képes hibázni, bármi. Kb 5 részt láttam, és általában ez az a határ ami elég szokott lenni hogy eldöntsem tetszik-e a sorozat v sem.
    Ha valaki szánna rá pár karaktert hogy meggyőzzön lesz ez olyan izgis mint a Dexter 1-3 évada, akkor nekifutnék még1x.

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nézi valaki a quantico sorozatot?

    Remekül indult, aztán elég hamar visszavett a lendületből. Első évad közepén tartok, még mindig van remény egy izgalmas sorozatra, de egyre kevesebb.

    Az érdekelne hogy ha van itt még valaki aki nézi, neki is a az érzése, hogy azért van tele szupermodell szintű nőkkel és palikkal, hogy kompenzálják a cselekményt? ami amúgy nem szorulnak rá
    Illetve a kis egymás közti párbeszédek sokszor annyira sablonosak, hogy érzem hogy azoknak ismétlik el, akik nem különösebben figyelnek, és számukra is egyértelművé akarják tenni a történteket/látottakat.

    Valahogy nem tudok ezen túllépni, lehet csak én látom ezeket bele, de még nem volt ilyen sorozat. Mert vagy sejtelmes volt végig és rád bízta h megérted v sem, vagy szájbarágós, szar storyval, és azt hamar abba is hagytam.

    BTW, Puzsérnak tegnap megjelent egy sznobjektív promója, a 10 legjobb sorozatról, nagyon vártam erre most látom hogy eltűnt a promó is. Akit érdekel keressen majd rá a napokban, hátha kikerül, remélhetőleg nem csak 10, mindenki által ismert sorozatot fog listázni, de ha mégis, az alatta lévő komment szekcióból is érdemes lesz válogatni.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nézi valaki a Fargo-t?

    Most fejeztem be az első évadot, és azt hittem hogy ennyi, mivel teljesen kerek lett a sztori, és a valós cselekmény alap miatt azt hittem hogy vége. Nem mellesleg nagyon unalmas volt, az elején szépen feldobták a labdát aztán hagyták elpattogni.

    A rossz fiú egy érinthetetlen terminátor, sablonos unalmas dolog, a balfasz gyerek aki valami hatására megváltozik és nőfalő sikeres üzletember lesz..

    De a leginkább idegesítő az volt mikor vegasban odament az egyetlen emberhez aki tudta róla hogy juttassa börtönbe és provokálni kezdte... milyen motiváció alapján? Az a seggfej pedig miért végzett ki mindenkit a liftben, eldobva ezzel egy 100k vérdíjjat, csak azért hogy dumálhasson egy emberrel a múltjából

    Az érdekelne, hogy a köv évadok az elsőre alapulnak és van benne valami folytonosság vagy minden évad új sztori, és az első volt a legjobb a többi csak van hogy legyen?

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Nagyon kár, akkor nekifogok a wire--nek arról is jókat hallottam. Remélem az nem lesz csalódás.

    Amúgy nem rég posztolta Puzsér a szerintem 10 lehjobb sorozatot ever, aki nem látta keresse meg YTon, biztos lesz benne legalább 1 amit még nem látott. És nem, Nem a GoT az első :P

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Tudnátok valami igazán jóféle izgalmas, és vagy pörgős sorozatot ajánlani? Itt egy lista a legfontosabbakról amiket megnéztem, minnél több a piros a cimkében, annál többre tartom a sorozatot. :)

    kösz

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Aranyélet 3. évadát nézem, 4. részt fejeztem be és egyre jobban zavar hogy nem értem hogy lettek ekkora királyok, ilyen hirtelen.

    Nem volt valami 0. rész amit én kihagytam, és ahol elmondják hogy mi is történt kb a 2. évad utolsó részében?

    Arra mintha emlékeznék, hogy a féllábú barátjukkal megegyeztek hogy nagy királyok lesznek, de onnan hogy következik, hogy ők egyből 1 villában élnek, és mindenre van pénzük, még arra is hogy sportautókat bérlejenek amit ellopatnak a fiukkal hogy lefoglalják?

    Mást is zavar hogy Laura Döbrösi Mira, milyen rettenet gyenge színés? Egyedül az ő alakításán érződik hogy betanult szöveg. Az egyetlen valós és hihető pillanat az a pár snitt mikor prostinak jelentkezik, és eljátssza hogy butácska (ez mondjuk talán a legkönnyebb eljátszani)

    Kösz

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Ismeritek ezt az oldalt? [link] Beírsz valamit és ajánl neked ehhez kapcsolódó egyéb tartalmat. sorozat film könyv zene.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    Aranyélet S3 E07

    Halljátok én itt most nem értem mi történt. Elfogyott a lóvé, és ezt ilyen low budgetbe kellett megoldani, vagy fáradtak voltak a színészek, és inkább sötétben tolták le mert akkor nem kell annyira figyelni elég ha felolvassák a szöveget?
    IPS paneles monitorom van, kb 80%-a egy nagy fekete paca volt, lófszt sem láttam belőle, végig nyögték és kiabálták az egészet.
    Mi volt ennek az értelme, mennyivel művészibb ez mintha lett volna valami kis fény ami azért egy harmatnyit megvilágítja az eseményeket. Olyan volt mint egy rossz hangoskönyv :(

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • trialboj

    őstag

    AKi látta a nem lehúzott sorozatokat, segítsen kicsit melyikbe értemed belekezdeni.

    Wire-t tegnap kezdtem el, de nem túl érdekes, 2 rész után, azt érdemes folytatni?
    True detective 1 évada jó volt, a második is van olyan jó? Imdb-n már nem pontozták 9 fölé a részeket.

    Többiről nem sokat tudok.

    Köszönöm

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák