Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    elöször is elnézést hogy tele írom a topicot mostanaban..
    ugy tünik sikerült megoldani az esata (vagy USB) külsö rádugott vinyora is töltsön a transmission.
    kiprobáltam USB-set is esatasat is.
    nekem igy sikerült:
    leállítottam a NAS-t majd bedugtam az eszközt, és újra indítottam
    inditás után megnéztem a log file-t (fppboot.log)
    ott meg lehet találni azokat a sorokat, hogy milyen néven azonosította és hová mountolta be
    nálam ez így nézett ki:

    probe /i-data/ce0de10b...(ez a nasba lévö beépitett vinyó)

    probe /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09...
    ( ez az elsö usb elosztoba a pendrivval együtt bedugott usb-s külsö vinyó)

    probe /e-data/4DC3-862C... ( ez a sony pendrive azonositoja, amin az ffp fut)

    ha esatas akkor az i-data könytárban lesz ha USB-s akkor az e-data könyvtárban, és a meghajtókat számokkal azonositja.
    HA SSH root jogokkal belépünk, és könyvtár parancsokat használunk akkor ezekket a számokat használva (meghajtó neveként) be tudunk lépni , illetve könyvtárat tudunk létrehozni a meghajtón stb

    root@nsa210: cd /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09
    root@nsa210:~# mkdir /e-data/c0fc576500430864fc503b77abbd6d09/download

    az igy létrehozott könyvtár megtalálható lesz a vinyon is meg a pendrive-on is..
    \\Nsa210\soNY-2-0--z-Y12\ffproot\e-data\c0fc576500430864fc503b77abbd6d09\download\
    mint egyféle árnyék kötet.. ezt nem igazan értem miért van de linuxban jártasabbak biztos érteni fogják
    Miután az elérési utat ismerjük, inenntől már egyszerü dolgunk van
    transmissionban a letöltés helyének ezt adjuk meg. kitallozni ugyan nem lehet de ha bevágolapozzuk a letöltés helyére, elfogadja és müködik
    leteszteletem nálam jó
    törlési és egyéb jogokkal sem volt gondom, tudtam törölni is
    remélem tudtam segíteni ezzel ha valaki hasonlo cipöben jár

Új hozzászólás Aktív témák