Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz inf3rno #48 üzenetére

    Én maradok a HDMI-nél. Akkor nem kell LAN kábelt dugdosni, dlna-val sambával, codec-ekkel szívni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz inf3rno #48 üzenetére

    "Mind retek megoldás ehhez képest"

    vs

    "Sajna az én LG TV-m nem támogatja a CIFS/SAMBA-t, úgyhogy kénytelen vagyok beérni ezekkel."

    Ez kissé ellentmondásos nem gondolod?

    Tényleg jó hálózatról filmezni, de hogy messze nem a tvkbe épített megoldások jelentik a kényelem tetejét az egészen biztos. Pont az általad említett dolog miatt. Ki vagy téve a készülék gyártójának kényének kedvének, jellemzően teljesen zárt keretek között, nem egy ember szívja a fogát hogy közép-felső kategóriás tvkből kikerülnek programok "mercsak" felkiáltással amiket eddig használtak, és olyan alap dolgokat nem tud megoldani mint a felirat pozicionálása.

    Amikor pár éve pl én néztem tévét a hálóba egyértelmű volt hogy semmilyen beépített smartot nem vagyok hajlandó megfizetni pont ezért. Vettem egy vállalható félostoba tv-t, mögélöktem egy rpi 2-őt, meg vettem bagóért egy hp mikroszervert (a gen 8 proliant most is 50-60k körül megy...). A mai világban egy nas eleve jól jön a telefonok, laptopok, etc adatainak mentésére, megosztására, bőséggel elbírja a plex szervert -amivel meg nem csak otthonról filmezek hanem bárhonnan, látom a barátaim adatbázisát, ha épp az van tőlük nézek sorozatokat, etc...-, hasít rajta az xpenology féle dsm, az rpi-re meg felteszek bármit aminek van supportja, tudja amit akarok, és nem érdekel hogy az lg vagy a samsung éppen nem szeretné hogy twitch-et nézzek.
    Mellette tudja az rpi a cec-et, tehát nincs még egy távirányító, minden funkciót bőséggel elérek a tv gyári távjával is.

    "Az enyém talán 5 éves típus lehet, de nem igazán fejlesztettek semmit a firmware-en."

    Az újabbaknál sem sokkal jobb a helyzet, és ahogy látom nem is az az irány, hogy támogassanak régi készülékeket, vegyél újat. A samu hozott ki külső boxokat egyes modellekhez talán, és évente kidobta az újabb vasat frissítéssel, de olyan áron, hogy semmi értelme nem volt...

Új hozzászólás Aktív témák