Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ROBOTER

    addikt

    válasz satz18 #7 üzenetére

    A laptop és a mobil (amikor a térfogata igazán fontos számunkra, tehát hordozzuk) működőképes külső táp nélkül, ez viszont nem.

    Én teljesen megértem a hozzáállását, a millió külső tápot tartom nevetségesnek, + kábel, +készülékház, ami majd szépen kidobásra kerül. Amikor sok éve a nyomtatók elkezdtek külső táppal érkezni...

    Az egész az olcsóságról szól, könnyebb egy katalógusból megrendelni egy nevesincs tápot, mint tervezni egy jót a készülékházba. Azért a Mac Minibe is beletették valahogyan.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz satz18 #7 üzenetére

    Azért szerintem van a gondolatmenetben igazság. Ezekkel a megoldásokkal simán haza lehet vágni a "legkisebb, de még használható" gépre törekvést. Itt is simán megoldható lett volna a tápegység elhelyezése a házban (ránézésre "bőven" van hely az előlapon/tető alatt egy paneltápnak és egy rövid kábelezésnek, akár egy egyedi kialakításnak is, ami az alkatrészeket tekintve filléres dolog a gép árához képest), ahogy a már említett MacMini-nél is meg tudták oldani. A ház pedig ránézésre/várhatóan képes elég jól szellőzni ehhez...

    Ráadásul ez nem egy mobil gép, tehát igenis valahol állandóan helyet fog foglalni a tápegység, nem opcionális, hogy használod, vagy sem, akkor meg már inkább a gépházban legyen (ha ez egyéb tesztelt (és nem feltételezett) anomáliát, például melegedési problémákat nem okoz).

    Önirónia ON ;]

    Egyébként én ugyanezen gondolatmenet mentén szoktam nevetni magamban a "minél kisebb, de erős/sokoldalú/mindenes ITX, vagy más mini gép kell nekem" tulajokon is, akiknek sok esetben végül az asztala majdnem "zsúfoltabb" (külső ODD, HDD például), mint a uATX, vagy ATX gépeket használóké. De legalábbis nyerni biztosan nem sok helyet nyernek vele, miközben akár még teljesítményt is veszítenek... True story.... :DDD :P

    Én is sokat kalandoztam a mini gépek világában, most is használok vagy hármat, de a végén rá kellett jönnöm, hogy az én felhasználási szokásaimmal, ezen kis kalandozás helyett, jobban jártam volna ha megtartom az eredeti Core1000-et, vagy akármelyik kicsi, de erős gépemet, sokkal olcsóbban, jobb hűtéssel, ha mindent összeadunk akkor alig nagyobb helyigénnyel és 100x jobb bővíthetőséggel (4 memóriamodul, PCI-os LTP kártya a CNC-zéshez megfért a 7970 dVGA mellett stb.)...

    Önirónia OFF

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák