Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Sweet Lou 6 #9 üzenetére

    "Mi a feladata a labornak? Talán az, hogy kiderítsék a nikotin +stb. tartalom valódi értékét."

    Es kinek kellene laborba kuldeni a cuccot? A forgalmazonak.

    DRM is theft

  • z0d1AK

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #19 üzenetére

    Már az is elég indok a betiltásra szerintem , hogy nikotin van benne (hatásai leírva a cikkben), és ezt bármelyik 18 éven aluli is elérheti. (még akkor is, ha külföldről azért még beszerezhető)

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz Sweet Lou 6 #19 üzenetére

    Mi a nevetséges benne?

    Több fajta patron van az e-cikikhez, melyeknek nem ismert a nikotin tartalma. A nikotin tartalom viszont szabályozva van (úgy tudom uniós szinten), ezért nem lehetnek ezek a termékek forgalomban. Majd ha a forgalmazó bevizsgáltatja, és kiderül, hogy megfelel a szabványoknak, lehet majd forgalmazni. De azt is gyanítom, hogy nincs hivatalos forgalmazója ezeknek.

    Egyébként azt semmi sem tiltja, hogy használd, csak éppen árulni nem lehet.

    (#21) Lauda: a kávé alapvetően nem káros, nem okoz olyan függőséget, mint a nikotin

    [ Szerkesztve ]

    ***

  • e-cigi

    újonc

    válasz Sweet Lou 6 #9 üzenetére

    Üdv !

    Direkt regisztráltam, mert már valahol ki kell adni a mérgem :)

    azért idéztem, mert látom, azért van aki használja az eszét is ! ez dícséretes.

    A találgatások elejét véve a teljes story dióhéjban. ( a dió viszont akkora mint a fejem :) )
    mielőtt a mondókám elkezdem, egy kérdés: a dohányost fricskázók és útálók és elitélők és megkövezők, vajon tudják-e, hogy ha soha nem dohányoztak is, lehet, hogy ő személyesen, vagy bármely rokona, barátja, ha leszokott, akkor közvetlenül ők is felelősek lehetnek akár több ember rászokásáért ?
    A dohányost nem utálni kell, hanem megérteni, és ha le akar szokni, vagy csökkenteni, akkor segíteni.
    nos a történet :

    1. Egy szórólapot találnak egy kiállításon
    2. Egy másik kiállításon egy e-cigi-t forgalmazót megtalál az ANTSZ.
    3. A szórólap hatására egy képviselő beterjeszti a betiltást. címszavak: úgy néz ki mint egy toll, káros, halálos mennyiségű nikotin van benne, nem tudjuk mi van benne. ( megjegyzés, csak a szórólap alapján, mert a termék nem kerül be a bizottság elé !!! )
    4. A bizottság felhívására az ANTSZ megkeresi az OGYI-t.
    5. az Ogyi igazgatója nyilatkozik, kizárólag a törvény szövegét idézve, " a tiszta nikotint szervezetbe juttató eszköz : gyógyszer "
    6. Az ANTSZ az említett cégnek teljesen betiltja a forgalmazást.
    7. Egy másik cégnek felfüggesztik a nikotinos patronok forgalmazását.
    8. SENKI másnak nem tiltják be a forgalmazást ! nincs törvényi szabályozás, az ANTSZ mint kiskirályok, kerületileg vagy adnak ki határozatot, vagy nem.

    ezek a tények.

    a többi csak a média műve. Mint az is, hogy az USA-ban kifogásolt patronokra vonatkozó dolgokat honosították :) és írnak össze vissza.

    a patron fagyállót tartalmaz. :Y
    a patron halálos adag mérget tartalmaz :W
    a készülék " vélemények szerint" nem segít a leszokásban :C

    további tények:
    - a patronok nikotin tartalma arányosan is a cigihez képest töredék volt.
    - a patronokban található propilén glikol található fagyállóban, és nem fordítva
    - a propilén glikol található élelmiszerben, gyógyszerekben, krémekben, kozmetikumban
    - a patronok pontos összetételét és arányát tudjuk
    - a ropi is segíthet a leszokásban, mégsem gyógyszer
    - a cigaretta halált okozhat, de még sincs betiltva
    - a termék igenis veszélyes lehet, ezért fontos tudni, hogy mi van benne és be kell vizsgáltatni ( ez megtörtént )

    adalék :
    - ogyi nem vette be a terméket, csak ha gyógyszer
    - oéti nem vette be, mert nem élelmiszer
    - a terméknek a felbukkanáskor nem volt szabályozása, sehova nem tartozott
    - a jelen körülmények között ( részünkről ) mindent elkövettünk ami ma egy felelősségteljes forgalmazáshoz szükséges.
    további lépéseket teszünk ez ügyben, és a lukakat triplán tömjük be ezután. csak ebben az országban nincs segítség, nincs iránymutatás, csak a tiltás és büntetés, büntetés, büntetés, ja és büntetés is van !!!

    remélem nem voltam túl hosszú.

    üdv

    e-cigi

    messziről jött ember, azt mond amit akar :)

Új hozzászólás Aktív témák