Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz bzoley #58 üzenetére

    "Miért ne lenne értelme?"

    azert, mert tetszik, vagy nem tetszik ez az uj rendszer resze. nem disznek van, nem opcionalis, az ms a metro stilussal akarja egysegesiteni a pc - tablet - telefon - konzol vonalat.

    "Azt állítod, hogy az összes újítás a W8-ban csak a Metro, másért nem is érdemes használni?"

    nem, ez nem igy van. van egy par szolgaltatas ami metrohoz kotodik (energiahatekonysag, mobilhalozatok kezelese, windows store) es van egy par ami a klasszikus felulethez (nyelvek tamogatasa, intezot erinto valtozasok - itt is van egy kis metro ui, jelszavak kezelese), csak hogy egy parat emlitsek. a ketto egyutt alkot egy egeszet (megha egyelore tul nagy a kontraszt a ket felulet kozott). ez pl szerintem egy jo pelda erre. a klasszikus felulet tovabbra is ott van, le lehet tuzni a gyakrabban hasznalt programokat a talcara es rogton nem a start kepernyorol kell inditani oket. persze lehet, hogy majd valami beallitasi lehetoseg lesz ra (ide vonatkozo gp funkciokat meg nem lattam, pedig eleg sok rendszergazdat erdekel, hogy hogyan lehet majd megoldani a metro ui kerdest a munkallomasokon), de jelenlegi informaciok alapjan alapertelmezetten nem kikapcsolhato, nincs ra menupont, max a registry turkalas es amennyire az ms nyomatja ezt a temat, ez szvsz a jovoben nem is fog valtozni. ismetlem, szerintem.

    "Szóval, ha engem zavar ez a számomra semmilyen pluszt, csak kényelmetlenséget adó extra, akkor már ne is használjak új OS-t?"

    jah, valahogy igy. senki nem kotelez ra, hogy megjeleneskor rohanj a boltba es vedd meg. ha nem tetszik, akkor nem hasznalod.

    "Ennyi csak a W8?"

    nem, nem ennyi. ez csupan egy fontos resze.

    [ Szerkesztve ]

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • martonx

    veterán

    válasz bzoley #58 üzenetére

    A win8-al komplett fejlesztési modell váltást lépett meg a Microsoft, ami nagyon nagy dolog. Az irány mondjuk szvsz nem feltétlenül előre mutat, de ezt majd az idő dönti el. Felhasználói oldalról viszont mindebből "csak" a csempés start menü lesz látványos változás, meg az ARM támogatás.
    Desktop vonalon e miatt tökéletesen felesleges a váltás win7-ről (XP-ről meg már évek óta kötelező)

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák