Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    válasz strike-force #1 üzenetére

    Köszönöm :R

    Vicces, mert végig A4 1.9TDI (110 lovas) szedánokat (+1-2 A6 szedánt) nézegettem kézi váltóval, aztán mikor a sokadik alkalommal is csalódnom kellett akkor jött szembe velem a megoldás, azaz én mentem el mellette :) Egy régi ismerős háza előtt állt ez a szépség, ismerős pedig éppen mosta. Megálltam köszönni mivel rég láttam, meséltem hogy autókat nézek, de elég siralmas eddig az eredmény, erre közölte, hogy épp eladó ez a járgány. Kipróbáltam, megtetszett, megvettem. A fő okom erre az volt, hogy tudom mennyire vigyázott az autóra, ismerem is, mint embert és tudom, hogy mindig lelkiismeretesen szervizelte és sosem hanyagolta el. Egyébként magyar autó, 3 tulajdonosa volt összesen és a korához képest tényleg megkímélt kívül-belül.

    A 2.5 TDI V6 motornak tényleg rossz híre van, ezzel tisztában is voltam (egy barátomnak van ugyanilyen autója), viszont ez szerintem csak azért alakult ki, mert az átlagember általában addig hajtja, míg szét nem hullik alatta. Ha kicsit odafigyel rá a tulaj és időben cseréli az olajat, a vezérlést és nem csak üti-vágja, akkor nem lesz ott semmi gond. Persze a vezérműtengelyek kopnak, az adagoló elektronika is rosszalkodhat (de nem is csoda, ha megfőzi magát ha a sofőr mindig üres tankkal autózik), a gyári légtömegmérő akkor is rossz, ha jó, de ezektől eltekintve is szerethető. Én speciel imádom a hangját és a teljesítménnyel sincs gondom, ráadásul jó tuningalap. Ha sikerül egy korrekt kis chipet is beiktatni és ne adj isten még az iveco csúcsok is bekerülnek, akkor igazán nyomatékos és dinamikus autó válik belőle.

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

  • Dr. Oid

    aktív tag

    válasz strike-force #1 üzenetére

    pont ezt akartam én is írni, a 2.5 TDI V6 és a megbízhatóság az sajna két külön kategória, chip meg mifene mellett meg pláne.
    nagy meg szép az A6 Avant, de ez a motor...

Új hozzászólás Aktív témák