Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    A subpixel AA önmagában csak annyit tesz, amit te is írtál a cikkben, hogy nem a képpontokkal hanem az azt alkotó színelemekkel magukkal dolgozunk. Ezáltal részletesebb, élesebb lesz az AA.

    A pluszinformációt valahonnan továbbra is szedni kell. Vagy valahogyan "kitaláljuk" a környező képpontokból a részletinformációkat (valami MLAA-szerűen - lásd a cikkben szereplő kép), vagy többször mintavételezünk.

    A subpixel AA igazából subpixel rendering + valami AA. Sajnos hiába kerestem máshol, csak a cikkben leírtakat találom. Szerintem ez az SRAA egy egyszerű MLAA (posztprocesszingről írnak mindenhol) + subpixel rendering akar lenni, semmi extra (legalábbis technológiai szempontból, a képminőség a subpixel rendering miatt valszeg tényleg szebb lesz a sima MLAA-hoz - vagy akár MSAA-hoz képest - élesebbnek fog hatni). Ez viszont azt jelenti, sem sebességben, sem az MLAA bosszantó hibáiban nem hoz semmi újat (esetleg ezek kevésbé lehetnek zavaróak okosabb algoritmus esetén, de továbbra is fenn fognak állni).

    Persze csak ha jól értem a dolgot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák