Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz jerry311 #3 üzenetére

    Ezeket az 5.25-ös helyeket ráadásul használhatja a user arra is, hogy belülről egy-egy HDD-t tegyen beléjük, esetleg vehet olyan merevlemez fiókot, ami két helyet foglal az előlapból és 3 winchester megy bele, amelyek elölről cserélhetők. Persze megértem azt is, aki viszont nem használná ki a 4 helyet, ott valóban csak elcsúfítja a házat ez a pár betakart lyuk, de ennél a Thermaltakenél szerintem nem oszt, nem szoroz.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz atti_2010 #26 üzenetére

    Azért microATX méretben is össze lehet rakni "rendes becsületes játékra való gépet", nem csak full ATX-ben. De láttam már itt a Hardveraprón mini-ITX méretben is, ami lazán vetekszik az aláírásodban lévő konfigokkal.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz atti_2010 #28 üzenetére

    Miért is kellene SLI, vagy CFX egy rendes játékgépbe? Egyébként meg ez így semmit nem mond, mert csináhatsz éppen HD 5750-es Radeonokból is Crossfire X-et, ami már egy 7850-től sem lesz sehol, kivéve fogyasztásban. Amúgy pedig mire nem elég egy mai jobb grafikus kártya, mondjuk GTX 660-tól, vagy Radeon 7870-től felfelé? Még a Crysis 3 is szépen fut rajtuk. Vagy neked csak az a rendes játékos konfig, amihez kapásból 3 fullHD-s monitor van csatlakoztatva?
    Egy jobb VGA nem fog megpirulni a mini-ITX házban sem. Egyrészt vannak viszonylag nagy méretű kuckók is ehhez a szabványhoz (például a Bitfenix Prodigy), de hűtheted a VGA-t vízzel is. De ha egyik sem teljesül, egy normális kártya akkor sem fog megfőni. Előbb szállna el az alaplapon valami.
    Hidd el, ilyen kis méretben is összerakható olyan konfig, ami mindent visz, legfeljebb neked szegényes a fantáziád, vagy csak nem láttál még ilyesmit, ezért nem hiszel benne. De miért is hinnéd el, ha még azt sem tudod feldolgozni (legalábbis a hozzászólásod alapján), hogy microATX méretben lehet gamer gépet építeni. Ez a méret pedig kábé abban különbözik csak az ATX-től, hogy nincs a lapokon ötven PCI slot, amibe amúgy sem pakolnál semmit.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Pug #30 üzenetére

    Például melyik játékhoz? Mert van olyan kártya, ami még a Crysis 3-at is elviszi átlag 60 FPS-sel fullHD-ben. Szerintem kicsit magasak az igényeitek, ha nektek csak az a "rendes" játékos konfig, amin még az 1920x1080-as felbontás és a maximális részletesség / effektek mellé rá tudsz kapcsolni még ötvenszeres AA-t, meg hatvanszoros AF-et is és 60 FPS a minimum, amivel játszol. Egy jobb i5-ös proci, plusz egy erősebb VGA (HD 7850, vagy GTX 660 Ti) és ezektől felfelé már szerintem bőven "rendes" játékos gépnek számít. Még hardverajánlókba sem igen raknak be SLI, meg CFX konfigokat a legfelsőbb kategóriába sem.

    Mindenesetre ha netán igazatok van, akkor az összes hardveraprós hirdetéshez, amelyben gamer konfigot hirdetnek majd beidézem a véleményeteket, porig alázva ezzel az eladót és szembesítve szegényt azzal, hogy ő bizony nem "rendes" játékos gépet árul, mert a PuG és az atti_2010 azt mondta. :DDD

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz atti_2010 #32 üzenetére

    Az aktuálisan elérhető legnagyobb VGA-t nem éri meg megvenni, gyengébbel is lehet játszani. Ha a csúcsok csúcsát választod, az garantáltan pofátlanul sokat veszít az árából, mire túladsz rajta, ellenben egy csak szimplán erős (de nem csúcs) kártyát (pl: 7850, 660Ti) 5-10k forint ráfordítással lazán lecserélhetsz egy korszerűbb, nagyobb teljesítményű modellre szükség esetén. (Ha ügyesen üzletelsz és gyakrabban váltasz kártyát, akár még nullszaldósra is kijöhetsz). Lehet hogy nem lesz folyamatos 60 FPS-ed minden körülmények között, de minimális kompromisszumokkal azért tolhatod így is fullHD-ben bármelyik játékot és szerintem a konfigodat még így is nyugodtan nevezheted játékos gépnek.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Pug #35 üzenetére

    Megnéztem, de nem értem mit akarsz vele. Bebizonyítani hogy 2 kártya erősebb, mint egy? Ezt mindenki tudja. Ellenben a hivatkozáson lévő cikk verdiktjében is a következő áll (idézem):

    "Kijelenthető, hogy a mostani VGA generációval az 1 GPU-s csúcskártyák hozzák azt a szintet, amivel szépen lehet játszani maximum részletesség mellett, DE bizonyos esetekben a minimum fps hajlamos beesni sokszor bőven 60 fps alá."

    Ezek után miről beszélünk? Itt is azt állapították meg, hogy igenis 1 VGA-val is építhetünk rendes játékos gépet.

    @ (#34) atti_2010
    Nagyon kevesen vannak, akik olyankor, amikor azt mondják hogy játékos gépet keresnek, akkor arra gondolnak hogy "lesz*rom mibe kerül, nekem a legdurvább kell". Sokkal inkább egy olyan gépre vágynak, ami minden létező játékot futtat, akár a fullHD-s monitoron natív felbontásban is és 2-3 évig használható marad. Az még rendben, hogy 7950 alatt nem ajánlanál (bár én azt mondom akár már egy 7770-is elfogadható), de megnézném, amikor CFX-et, vagy SLI-t javasolsz valakinek.
    Utoljára egyébként fateromnak raktam össze egy 965-ös Phenom procis masinát 6850-es VGA-val meg 8 giga RAM-mal és eddig minden elment vele fullHD-ben. Persze lehet hogy ők nem futtatják folyamatosan a Frapset, vagy a Rivatunert hogy egyfolytában azt lessék, meg van-e a 60 FPS, hanem csak úgy simán játszanak. És lehet hogy nem is kapcsolnak be minden rejtett feature-t a játékban, meg a driverben / control panelben sem. Ettől még szerintem bőven játékos gép az övék, bár tény, hogy összerakhatunk jóval komolyabbat is.

    De másik példa, kedves Barátom konfigja:
    - ASUS Rampage IV Extreme
    - Intel® Core™ i7-3820 @ 4500 MHz
    - Corsair H100 vízhűtés
    - 4x4 GB Corsair Vengeance DDR3-1866 MHz, CL9 (Quad Channel)
    - ASUS GeForce GTX 570
    - Corsair Force 3 240GB SSD
    - WD 3200YS 320 GB + WD Caviar Green 1 TB
    - ASUS DRW-20B1LT
    - Cooler Master HAF X
    - XFX Pro 850W (Seasonic SS-850HT)
    - Dell UltraSharp 2407WFP-HC
    - Logitech Gaming Keyboard G510
    - Logitech Wireless Gaming Mouse G700
    - Logitech X-540
    és egy kép róla.

    Ez ugye a világért sem "rendes" játékos konfig? :U

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz Zealot80 #38 üzenetére

    Ferdítesz. Ez a gép nem arra volt példa, hogy microATX méretben is össze lehet hozni játékos gépet, hanem hogy szimpla videokártyával is nevezhető annak egy konfiguráció.

    De akkor kérdezem: ugyanez a konfig másik alaplappal (pl. Asus Rampage IV Gene) egy kisebb házban (pl. Fractal Design Core 1000) már nem lenne gamer, csak így az, igaz? :U De hogy legyen még kisebb példa: Egy Asus P8Z77-I Deluxe lapra nyugodtan lehet már erős, Sandys játékos konfigot építeni, aztán szépen bedobod mondjuk egy Bitfenix Prodigybe. Lefogadom hogy ha ráültetnék mondjuk egy i7-3770K-s procit, meg egy 7950-es Radeont és meghirdetném játékos gépként a Hardveraprón, akkor rajtatok kívül kábé senki nem mondaná, hogy márpedig ez nem az. És még csak meg sem sülne normális hűtéssel.
    Mi pedig hol lennénk? Mini-ITX méretnél és játékos gépnél. Tádááááááám! :C

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz atti_2010 #41 üzenetére

    Az valóban nem jelenti azt, én soha nem is állítottam.

    @ (#42) Pug
    Ezt írtad: "a kompromisszum mentes játékos rendszer kiépítéséhez szükség lehet, gyakran van is CF/SLI rendszerre."
    Azaz szükség lehet, de nem feltétlenül van. Gyakran, azaz nem mindig. Ezen felül az én véleményem szerint nem csak az számít rendes játékos konfigurációnak, amivel mindig, minden egyes játékban a maximális beállításokkal is minimum 60 FPS-ed van. Ez már fanatikus, elvetemült gamer konfig, ami egy másik kategória és azoknak kell, akik abból élnek hogy játszanak, de itthon nem ismerek egy ilyen embert sem. :(

    Ezt is te írtad: "vannak jó páran így ezen a fórumon, hogy még akkor is kötik az ebet a karóhoz, mikor már rég egyértelműen megbukott valamely ponton az állításuk"
    Bizony vannak. :K Semmi más érved nincs, mint egy teszt, aminek a verdiktje eleve azt mondja ki, hogy (idézem ismét) "az 1 GPU-s csúcskártyák hozzák azt a szintet, amivel szépen lehet játszani maximum részletesség mellett, DE bizonyos esetekben a minimum fps hajlamos beesni sokszor bőven 60 fps alá.". Tehát kinek is bukott meg az állítása? :N Senki nem beszélt kompromisszummentes gépről, ezt már te találtad ki, mert szerinted csak az a "rendes" játékos gép, de ennek kábé annyi értelme van, mint kijelenteni hogy a rendes autó a Bugatti Veyronnál kezdődik, a rendes karóra a Patek Philippenél, a rendes, tartós fogtömés pedig a gyémántnál. Pedig ezek már nem a rendes, hanem az extrém, vagy ha így jobban tetszik a luxus kategóriába tartoznak.

Új hozzászólás Aktív témák