Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Tigerclaw #2 üzenetére

    Hát nem akarlak elkeseríteni, de mint hordozható számítógép, egy ilyen kis netbook használhatóságban ver mindent... Gyakorlatilag bármilyen feladatra alkalmas némi kompromisszummal (igen, nemcsak pasziánszra), de nem kell max 2-3 óra után konnektor után rohannom, és az 1,3kg-os súly is elég korrekt, és töltőt se kell cipelni mellé. Otthon meg gyilkolni ott az erős asztali gépem... Szerintem egy netbook árát nézve, ez messze nem luxus... (Egy MSI U123-am van egyébként..)
    Az hogy az Intel szopatja az NV-t, hogy próbálja ellehetetleníteni az ION-t, nekem se tetszik, de ez van.... (Amúgy ilyen gépbe nem értem minek erősebb GPU, csak a fogyasztást növeli... HD-filmet nem ezen kell nézni, bár az Atomból igazán alkothatnának egy duplamagos, legalább 2Ghz-es verziót, nem hiszem, hogy nagyon földhözvágná ezeket a gépeket, hogy 2,5W helyett kérne max 6-ot... Csak tudom, akkor kutya nem venné az ULW meg hasonló cuccokat aranyárban... ) Az ősrégi csipszet pedig tényleg nem a legjobb, de annyira nem is ősrégi, a GMA950 ilyen gépbe elég, egyedül az 5,5-6W-os TDP-je sok picit, de így is pofátlan akkuidőket lehet elérni vele... 2GB ramot is támogat, mondhatni megfelelő, de ezekbe az újabb gépekbe ha jól veszem ki, már egy zsír új, modernebb van....

    (#3) szuper-t: Ezt mégis mire alapozod? Van egy U123-as windem, és teljesen elégedett vagyok vele... Teljesen korrekt darab, a gyenge touchpadot leszámítva... :F

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz Tigerclaw #5 üzenetére

    Áhh, nem látom értelmét a +9200-as geforce-nak... :N Csak szenvedés egy ilyenen játszani... :U Filmezni pedig ehhez a kijelzőfelbontáshoz/mérethez pedig elég egy jobb DivX, amit csípőből le is játszik gond nélkül.... :U
    Nekem van egy erősebb albacompom (apróim között) 8600GS 256MB VGA-val, duplamagos rendes Core2 procival, és nem nyűgözött le a 3D teljesítménye, bár azért szerzett pár kellemes pillanatot... (HL2 egyik epizódját azon toltam végig, maxon... :B )
    Dehát az a gép DTR-nek volt használva, helyhiány miatt, másképp semiképp nem kéne ilyen erős VGA-s noti, viszont DTR-nek elengedhetetlen... (DTR= asztali gép helyettesítő)

  • HSM

    félisten

    válasz stevve #8 üzenetére

    Bár Visual Studio-t nem próbáltam rajta, de nem csak Visual Studio-val lehet fejleszteni... :U Én anno C++-ban elég sokat dolgoztam Devcpp-ben, az 100% jól menne rajta. De pl. van egy FPGA fejlesztőeszköze a Xilinx-nek (van olyan nagy, komplex, mint a VS), abban simán lehetett dolgozni benne.... (Igaz, fél nap volt, mire feltelepült, minden frissítéssel, de azt végigszenvedve, azóta teljesen jól megy. Ja, és Win7 van a masinán, 2GB rammal, többi gyári minden.)
    És igencsak hasznos, nemcsak netezni, levelezni, PDF-eket olvasni, office-ozni, bármit lehet benne csinálni... A kijelző valóban nehezíti a boldogulást, de eddig mindig elfértem benne, ha az ember jól ismeri a programot, amiben dolgozik, vállalható. ;) (Bár van néhány idegesítő program, aminek pl. a párbeszédablaka több, mint 600 pixel magas, és nem lehet csak "TAB"-ozva leokézni, na az idegesítő... :DDD)

    Arról nem is beszélve, hogy a matt kijelzője miatt tudom szabadtéren is használni, akár magasabb fényerőn is, mert pici, és nem meríti nagyon az akksit. (Mpndjuk ez az új úgy látom, már fényes kijelzőt kapott, haleluja..)

    Az akkuidőtől pedig.... Addig örülj, míg nincs rá szükséged... Én azért rendszeresen legalább 3-4 órákat használom, ami a jelenlegi 6-cellás akksival olyan 50%-osan viszem haza. De ha úgy adódik, akkor is tudom tovább ishasználni, és aggódnom se kell, hogy jajj, bekapcsolhatom-e a wifit, hogy kibírja estig, és nem kell a töltőt se cipelni, pakolászni stb, hidd el, jelentősen kényelmesebb.... ;)

    Ezekre az előnyökre nehezen tudsz jobb alternatívát, 200 000Ft alatt.... :U Az MSI-m 92K volt, +4,5K a 2GB-os ram bele, 2 év garival....

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz stevve #10 üzenetére

    Én főleg egyetemen szoktam használni, odafelé úton meg hazafelé (kb.2X fél óra) PDF-ek, diák ppt-k átolvasása, lyukasórákban tanulás mellé (google, diák, stb.) illetve laborfoglalkozáson, ahol lehet, illetve ha van valami programozás teamwork, vagy pl. volt ez a FPGA házi, amit egy társammal kellett csinálni... Sokszor jól jött. ;) De igazából a súly ami nagyon kritikus, 1,3kg a gép cakli pakli,és nem minimum 2kg + 0,5kg töltő, +rakás kábel hosszabító, konnektorkeresés.... Nem az igazi, tapasztalatból mondom... :U (Bár már az egyetem konnektor-ellátottsága sokat javult az elmúlt pár évben :DDD )
    De amúgy jut eszembe, netbeans simán megy rajta, igaz, nem sok időm volt használni, hogyan, de hamar betölt, és kis projektekkel nem vacakol sokat... És az azért az nem egy notepad nagyságrend... ;)
    Tudom, hogy nem ellenem beszélsz... :R Én is sak megosztom a tapasztalataim... ;)

    [ Szerkesztve ]

  • HSM

    félisten

    válasz szuper-t #16 üzenetére

    Mit értessz az alatt, hogy egy "komolyabb" alkalmazástól lehal? Nekem még egy alkalmazástól sem sikerült lehalasztanom, igaz, azok lehet nem voltak elég komoly alkalmazások... :F :P A gép stabilitása pedig kiváló, fagyásom még nem volt vele, ha arra gondoltál lehalás alatt... ( Először egy olyat kaptam, amiben valamiért nem működött a venti, még az is full stabilan működött, csak nem értettem, miért forró az alja nyúzás közben... Még aznap visszavittem, kaptam újat... ) Nyilván GTA4-ezni, photoshopozni, 3D renderelni/animálni, foldingolni nem ilyen gépen kell.... Pedig nekem otthon I7 van, 3675Mhz-en, RAID0 winyókkal, 6GB rammal, van mihez hasonlítanom, és számomra elviselhető a sebessége... Igaz, nem is ezen akarok 3Dmark rekordot dönteni... :P (Pedig még a 06-os végig is megy rajta, kb. 0,5FPS-el... :D )

    De ha megkérdezhetem, mire kéne még alkalmasnak lennie egy ultrahordozható laptopnak, amire nem elég jó az atom (minimális kompromisszumképesség mellett)? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák