Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jacint78 #12 üzenetére

    El sem hiszem, hogy nem fért be az első 10 hsz-be az első ember, aki őszinte lelkülettel panaszkodik, hogy mivel neki szerinte nincs rá szüksége, így igazán kihagyhatná a világ azt, hogy bepótoljon végre pár év lemaradást. :P

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jacint78 #32 üzenetére

    Egyrészt valahol mindent el kell kezdeni, oda kell egyszer szúrni a consumer piramis tetejére, hogy aztán onnan apránként lecsorogjon az alsóbb szintekre (*).

    Tudom, hogy sokan még ma is kis analóg CRT TV-ken néznek statikus műsorkiosztású TV adókat, de egyszer az is "űrtechnika" volt, és ~10 évvel ezelőtt is el kellett kezdeni árulni a FullHD lapos képernyőket, hogy egyszer majd a "paraszthoz" is eljusson a digitális adás és 576i-től nagyobb felbontásban nézze.

    Másrészt a SOHO hálózat szerintem csúnyán le van maradva, hisz évek óta elérhetőek olyan consumer adattárolók, amik egymagukban is betöltik ezt a sávszélt, és nem nagy ördöngösség néhány darabot összedobni belőlük olyan RAID elrendezésbe, amitől legalább két tároló sebességét kapod, tehát már számottevő korlát lehet a hálózat.

    Én évekig vártam azzal, hogy kidobjam végre a HDD-ket a szobából a zaj miatt, de sopánkodtam, hogy bizonyos esetben felére-harmadára csökkenne a sebesség (és azóta gyorsultak még kicsit a HDD-k, illetve van akinek már az SSD is megfizethetővé vált, mint adattároló [és nem csak OS+programok]). Aztán végre találtam olcsón szerverekből selejtezett 10Gb kártyákat és optikai modulokat, amiben csak az zavar, hogy ha eldurran az egyik, akkor nem igen fogok kompatibilis társat találni mellé (legalább is ismét "alkalmi áron" és záros határidőn belül), szóval jó lenne alternatívának egy mainstream SOHO 5/10G kártya. De még a kevéssé "forró" vonalakon sem szívlelem túlzottan a sok csápos switch-eket, erre is van egy szintén szerverbe szánt, 4 portos 1G NIC-em, hogy 1-1 1Gbe switch csak 4 felé osszon, ne 16 felé (még az se lenne olyan rossz, ha legalább a szerver felé 10Gbe nézne, de így olcsóbb és kényelmesebb, ha már úgyis szervergép a NAS, akkor jobb volt a quad kártya, mint még egy 10G-s kártya a drága 10G "uplink" + sokszor 1G portos switch lett volna).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz sutszi #34 üzenetére

    Van aki azt sem tudja megmondani milyen márkájú a routere. Amihez nem kell kockának lenni...

    Meg tudod mondani, hogy az autódban (ha nincs, akkor helyettesítsd be azzal, amit ma vennél, ha szükséged és lehetőséged is lenne rá) milyen márkájú az ECU? (Ez ráadásul viszonylag kocka kérdés, hisz egy kis beágyazott számítógépről beszélünk.)
    Én sem tudom, csak tippelni tudnék, hogy Bosch matricás maga a doboz, de hogy a benne lévő CPU miféle, arról halvány sejtelmem sincs (pedig "kocka" vagyok [na jó nem, nem kockás, hanem lapos a hasam :P], az meg egy számítógép).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jacint78 #37 üzenetére

    Hálózat se kell, ha van CD íród, vagyis floppy lemezed, de legalább lukkártyád. Akarom mondani, olvass nyomtatott sajtót! Izé, festegess a barlangfalra...

    Van otthon mikrohullámú sütőd annak ellenére, hogy az is teljesen felesleges, mikor egy kovakővel is lehet tüzet gyújtani egy kis szénán, és azon is lefő a kávé (ja, elnézést, az én hibám, kávéra sincs szükség) felforr a tej, ha fölé tartod a vasedényt (ja bocs, nem kell fém se) a kőtálat?
    Indukciós főzőlapja meg biztos csak a szomszéd boszorkánynak van és csakis azért, hogy féljenek tőle. ;]

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz jacint78 #55 üzenetére

    Ma mennyivel drágább a 100Mbps, mint a 10Mbps LAN?

    Ha úgy gondolkodna mindenki, ahogy most látszólag te, akkor mindkettő megfizethetetlenül drága lenne SOHO használatra.

    Miért lenne törvényszerű, hogy a viszonylag lassú, fokozatos fejlődés bármit is drágítson hosszútávon? (Azt most hagyjuk, ha kezdetben megpróbálnak lefejni pár embert akár olyan termékekkel, mint egy "Pro Gamer LAN kártya", aminek az EMI Shild fedelén még RGB LED is van, és a driver-ben be lehet állítani valami placebó "Gamer Mode"-ot. Mindig lesznek "CD lemez visszatekerő gépek" és hasonlók... ;])

    U.i.: Nem kéne leírnod a troll szót, így túl sok embernek le fog esni, hogy te mi vagy. :P

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ivarg #60 üzenetére

    Hova tömörítesz tovább (főleg apró szeletekben és viszonylag kis erőforrásigényű algoritmussal, hogy ne kelljen kövér RAM buffer és izmos processzor a NIC-re, illetve ne kússzon fel észlelhetően magasra az extra késés) egy HEVC videót? Az már tömörítve van (nem is kicsit, és videókhoz optimalizált algoritmussal, nagy szeletekben). De majdnem ugyan ez igaz, ha pl. egy játékmappáról szeretnél másolatot csinálni, de akár egy nagy kazalnyi lazán és lossless, de valamennyire mégis tömörített RAW fénykép halmazról (amin egy ilyen hálózati tömörítés már nem fog sokat tovább tömöríteni, ha egyáltalán bármit sikerül neki).

    De egyébként, miért gondolod, hogy gazdaságosabb a hardware-es tömörítés, mint a magas nyers sebesség (emlékeztető: itt 5-10 Gbe-ről beszélünk, nem 200+ Gbe-ről, ahol ma a szerverek járnak -> szerintem azért nem lenne túlzás ha egy nagyságrendnyin próbálnák tartani a lépést, tehát pl. 1 és 40, 10 és 200, stb, nem 1 és 200), vagy hogy jobban jársz, ha mindkét oldalon a platform CPU-ja izzad vele hardware offload nélkül (ami általános célú CPU esetén nem épp gazdaságos, vagy energia-hatékony...)?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák