Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peba0706

    csendes tag

    válasz 04ahgy #5 üzenetére

    Ott beállítod a fő routert rendesen, majd az al routert ugyanazokra a WiFi értékekre (SSID, titkosítás, jelszó, csatornaadatok). DHCP-t letiltod, IP címet a fő routernél egy IP-vel nagyobbra állítod be (pl. 192.168.1.1 és 192.168.1.2), restartolsz (ekkor LAN-on, fix IP-vel célszerű csatlakozni a routeredhez), és a Site Survey-re kattintva kiválasztod a fő router hálózatát, csatlakozol, és voilá.

    HGyu, ezt itt most nem teljesen értem. Egyelőre odáig sikerült eljutnom, hogy a TP-Link mint al-router, WDS Run-t ír a kezelőfelületen viszont netet nem lő tovább. Egyelőre külön SSID-t használtam, minden más megegyezik (már amennyire össze lehet hasonlítani egy TP-Link és egy Belkin dashboardján az adatokat, de ha WDS Run, akkor feltétezem a jó irányba megyek).

    Szóval, minek az IP-jét emelem meg eggyel? :DDD A jelenlegi fő-router IP-je default értéken van, ez 192.168.2.1
    Ugyanitt, a fő routerben az IP pool starting és ending address 192.168.2.2 - 192.168.2.100

    A TP-Link IP-jét átállítottam 192.168.2.10-re, nem tudom ezzel elértem-e valamit egyébként.

    Nekem úgy is jó, ha külön SSID-n mennének az eszközök (talán még így egyértelműbb is lenne a szomszédnak :P ) de persze a valódi WDS is szuper lenne.

    Bocsi ha zöldeket beszélek, nekem ez a hálózatépítés sosem volt nagy erősségem sajnos, de mivel az utca túloldára kell átvinni a hidat, ezért csak muszáj vagyok ezzel küszködni :DDD Egy darabig most nem lesz időm ezzel foglalkozni sajnos pedig nagyon érdekel, de majd még visszanézek a fórumra hátha valaki válaszol egy okosat. :R

    Köszönöm szépen!

Új hozzászólás Aktív témák