Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    mondanám hogy meglepő, de egyáltalán nem az. én legalábbis már "vártam" mikor fekszenek ennek a szegmensnek is neki, ez még hiányzott a repertoárból

  • #56573440

    törölt tag

    az a baj, hogy a legtöbben nem fogjátok fel, itt még az almát sem zavarja úgy igazán a formaterv lopása. egész egyszerűen él a törvény és rendszer adta lehetőségeivel. nemrég volt egy hír hogy ez a szegmens milyen bővülést mutat. 3x%-al nőttek az eladások ha nem csal az emlékezetem. ez nem a vásárlókról szól, ahogy nem is a formatervről. ez egy stratégiai lépés, szín tiszta üzlet. az alma meglépi, más is meglépné a helyében, de a legtöbb gyártó inkább követi a trendet mintsem kreálja (első ipod, első ipad, első iphone, első air, mind "divatot" teremtett), lépéshátrányból meg nehéz ugrálni.

    hogy ez a "kreált igény" mennyire valós, mennyire jó, azt mindenki eldöntheti, az eladások azt mutatják hogy jelenleg vevők rá. a másik "apróság" maga a szabadalmi rendszer, amiről mindenki tudja hogy lyukas, mégse nagyon lép senki, alig meglepő módon a nagy multik keze benne van zsírosan hogy ez így is maradjon.

    a felhasználók/vásárlók szempontjából lehet negatív a helyzet, üzletileg viszont érthető lépés, ahogy fociban egy 1:0 ás tétmeccsen is ha 3 védekezőt cserélnek be és ki nem mozdul senki a kapuból. nézők szempontjából gusztustalan húzás mert nem azért nézem hogy megöljék a meccset, a csapat szempontjából érthető lépés.

    az megint más kérdés hogy erre a piac hogy reagál, sanszos, hogy leginkább sehogy, aki almára hegyezte magát ezek után is arra fogja, nem az első hasonló balhé és az eladások nem csappannak meg sőt, aki meg eddig se szimpatizált velük az ezután sem fog. egyébként meg minden birodalom megdől egyszer :B

Új hozzászólás Aktív témák