Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    Amikor vettem volna lapot, ramot, nem lehetett nem volt cpu. (Ryzen várás volt)

    Aztán megjött a várva-várt cpu, de elgondolkodtam, hogy most már a memória árak miatt és a jó minőségű lap ára miatt, és még csak a proci sem volt annyira olcsó kezdetben igen borsos árat kéne fizetnem 10-20-akármennyi fps többletért a játékaimhoz, amikkel játszom.

    Így még mindig a jó öreg, kissé meghúzott 8350 a társam. Nem kell sajnálni, tudom, hogy nem a legjobb proci, és soha nem is volt az, de még mindig elegendő teljesítményt nyújt egy 1070-el, ráadásul amit lehet 3D Vision-nal játszom.

    Aztán hozzátartozik a dologhoz az is, amit már többször szóvá tettem. A lap, amit szerettem volna, ha veszek, még most is 80K. Ez érzésem szerint irreális.
    Régen, amikor minden a lapon volt, az északi és a déli hídban, és egyéb kiegészítő lapkákon, akkor nem kerültek ennyibe a lapok, ha arányosan nézzük az árakat. És akkor azt mondták, többek között itt is, hogy milyen jó lesz nekünk majd az integráció, mert mennyivel olcsóbbak lesznek a lapok. Nem kell költeni az igp-re, a memória vezérlőre, az ide/sata vezérlőre, usb-re, stb hardverekre, jogdíjakra.

    Nos igen, ez a sok minden valóban kikerült a lapokból, és a cpu drágább is lett miatta, ez érthető, de valahogy az alaplapok áresése mintha elmaradt volna, sőt. És nem vagyok hajlandó magamnak otthonra a jelenlegi 20-30 ezres lapok közül válogatni, mert azok olyanok is. Szerintem a lapra is megéri többet költeni, ugyan úgy, mint egy tápra. Hisz a mostanit is 2011-ben vettem, és azóta sincs vele semmi gond. 1090T-t, 8150, és 8350 követte benne, és lassan 7 éve izzanak benne a tápáramkörök. Míg más gépeknél már elég sok olcsóbb lapot láttam elhullani, vagy szimplán csak nem bírnak el a papíron megfelelő procival, mert nem tudják "etetni".

    Tehát én azt hiszem, hogy lenne rá kereslet, és sokkal többen váltanának 1-2-3 évente, akár csak 10-20% előre lépésért is, ha az nem fájna túlságosan, és nem kéne ott hagyni a boltba egy már vállalható használt autó árát!

    [ Szerkesztve ]

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz proci985 #81 üzenetére

    Azért ezt is jól meg lehet keverni, mert a Ryzen2 az nem a Zen 2 ami csak jövőre jön, hanem a "Zen+" ami csak egy kis finomítás. Egyes pletykák szerint némi órajel javulás várható és az akaratos memóriavezérlő megpiszkálása. Mindkettő örvendetes lenne. Várjuk a 2000-s sorozatot sok szeretettel!

  • antikomcsi

    veterán

    LOGOUT blog (1)

    válasz ncc1701 #120 üzenetére

    Szeretnél pénzt keresni?

    Ha veszel nekem 2 ilyet akkor miután megjött én átveszem tőled 40K-ért. Szállítási díj nincs 20K haszon van.

Új hozzászólás Aktív témák