Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Menthirist

    veterán

    válasz SunMount3r #21 üzenetére

    A T.16000M egy joy, mégha van is rajta egy toló potméter "gázkarnak". A Hotas X gázkar + joy. Értelemszerűen ha szeretnél hotas érzést, akkor a 16000M nem lesz önmagában elég.

    A 16000M kétkezes, átszerelhető jobb és balkezesre, a hotas x nem. Ha jobb kezes vagy, akkor mindegy, ha balkezes, vagy HOSAS felálláson gondolkozol (dual joy), akkor itt a kettő közül csak a 16000M az alternatíva.

    A 16000M-ben HALL szenzor van, ez mágneses tér elvén érzékeli a mozgást, és a számítógép felé 16000x16000 fokozatot jelent az amúgy 256 helyett. Előny? Játékstílustól és persze kéztől függ, én nem vagyok egy sebész alkat, de stabilabbnak éreztem a mozgást a 16000m-mel mint a hotas x-el. Ugyanakkor szerintem fontosabb hogy közelebb álljon a joy ellentartása ahhoz, amit szeretsz, vagy gyárilag, vagy beállíthatóságilag. A hotas x-nél emlékeim szerint lehetett állítani a rugóerőt, a 16000m alapból szerintem elég kellemesen ellen tart. nem túl lötyögős.

    Tengelyek. Szerintem ez mindkettőnél azonos, lehet előre-hátra, jobbra-balra dönteni és csavarni a tengelye körül. Le-fel mozgást (a joy vonalában) legalábbis az én 16000m-mem nem tud, és a hotas x sem tudott emlékeim szerint, de ez eleve annyira fokozatmentes tudna csak lenni, plusz mindig le lenne nyomva ha rajta lenne a kezed, szóval szerintem nem is lenne értelme.

    Gombok... A 16000m-nek rengeteg van... a talpán. Ezekkel mindig úgy voltam, hogy ahhoz el kell engednem a gázkart vagy a joy-t, hogy lenyomjam, ami nekem nem teszi túl hasznossá, pláne rifttel a fejemen. Szóval én elsősorban a karon lévő gombok számát tartom fontosnak, abból pedig gyakorlatilag ugyanannyi van a joy-on, csak a hotas x-nél az egyik gomb elől van, amit a mutatóujjaddal érsz el (kissé kényelmetlen módon formában), míg a 16000m-nél hüvelykujjal éred el a legtöbbet.

    Szóval előny terén a 16000m-nél talán a jobb gyártásminőség (érzet, szubjektív) és a pontosabb szenzor van, aki balkezes annak a balkezesség, cserébe annyiba kerül önmagában mint a hotas x gázkarral. Hotas igény esetén venni kell a 16000m mellé egy gázkart is, ez van a TM-nek is (TWCS), vagy lehet bundle-ben venni a kettőt, sőt akár trióként a pedállal... Nagyobb összeg, mint a hotas x.

    Szóval én részemről úgy voltam, hogy a hotas x egy remek kis olcsó kezdő hotas, én 13k körül fizettem érte (40 euró), és nagyon jól eleliteztem vele, különösen szerettem a gázkaron lévő ruddert. Viszont egy idő után kicsit előre akartam lépni, és zavart hogy nem tudom egy adott távnál jobban eltávolítani egymástól a gázkart és a joy-t (a két oldalamra tenni), így vettem a 16000M-met, illetve szereztem be egy szar joystick-ú X65F hotas-t, amiből használom mai napig a gázkart. Na az már egy egészen más kategória, full fém, millió gomb. De csak így a gázkar kétszer annyiba került mint a hotas x (sőt talán 3x is megvan), szóval egyéni hogy kinek mennyit ér meg.
    Az biztos, hogy ha HOTAS-ban gondolkozol, akkor csak egy 16000M nem lesz elég önmagában. Szvsz a rajta lévő "gázkar" nem jó élmény, szóval kell hozzá egy külön gázkar ebben az esetben.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák