Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sing1ep1ayer

    őstag

    Azért az első képen már elég jól kivehető, hogy ez az első ránézésre pazar ház annyira nem igényes. Az illesztések sok helyen igencsak pontatlanok, a műanyag részek pedig nagyon feltűnően műanyagból vannak, azaz rontják az összhatást. Nekem speciel az sem jön be, hogy a ház lábát nem lehet leszerelni igény esetén, mert az előlap keretének hossza miatt akkor ferdén állna az egész torony, ráadásul elég ostobán is nézne ki. Azt pedig szerintem már a kistestvérnél is megemlítettem, hogy a felülről töltős HDD dokkoló miatt sajnos nem rakhatja be az ember a házat olyan polcra, ahol nem marad legalább 20 centis hely fölötte - legalábbis ha ki akarja használni a dokkolót. Inkább lenne elöltöltős, az már a mosógépeknél is bejött. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz #65675776 #21 üzenetére

    Ha van fölötte 2-3 centi, akkor ott már bőven kitolná a meleg levegőt, szóval ez nem lenne akadály, ettől nyugodtan betehetnéd egy polcra. Gondolom nem feltételezted, hogy olyan szűk helyre illeszteném be, ahonnan később pajszerrel kell kibányászni.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz #65675776 #23 üzenetére

    Ha az a polc elöl-hátul nyitott, akkor ebből semmi gond nem lesz, bőven elég a 2-3 centi. Nem fog visszaszállni a meleg levegő a felfelé fújó ventillátoron át, hanem elmegy arra, amerre tud. Ugye eleve felfelé törekszik, nem lefelé... A felső ventit meg nem olyan fordulaton kell nyomatni, hogy megroggyanjon tőle a gépház. :DDD

    Mindenesetre szívesen megnéznék egy olyan tesztet, ahol egy ház oldalról és alulról be van "dobozolva", illetve egy másik pedig még felülről is, úgy 2-3 centi magasan, viszont elöl és hátul szabadon jöhet-mehet a levegő. Szerintem nagyjából hibahatáron belül lenne a két házban mért hőmérsékletek különbsége.

    Mindenesetre a felső dokkoló (mert ugye ebből indult ki az egész) elhelyezése akkor is szerencsétlen, ha neked van igazad. A te elméleted szerint gondolom inkább az asztalra teszed a házat, viszont ahhoz túl magas hogy kényelmesen el lehessen érni az emlegetett részt, ezért fel kell állni a használatához.
    De egyébként tehetnénk a házat olyan polcra is, ahol már 10 centi van fölötte. Ott már csak kiférnének a nagyjából 150 pm-es levegőrészecskék, ellenben egy HDD nem, szóval lényeg a lényeg: rossz helyen van ez az egység és punktum. :P

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz #65675776 #26 üzenetére

    Látom neked a leírtak alapján ez a ház jelenleg a non plus ultra, de legyen, nekem nem fáj. Igazad van az imént írtakban is (külön köszönöm a gyorstalpalót fizikából), de azért sajnálom, hogy annak ellenére hogy neked megfelel így a konstrukció, mégsem látod be, hogy bizony jópár esetben hátrány lehet ez a felülre helyezett dokkoló.

    A tőlem idézett részből egyébként nem következik az, hogy a felső ventillátorokra nincs szükség, de szerintem olyan óriási valóban nincs, simán meg lehet lenni e nélkül. Engem jobban zavar a felül lyukas ház, mert veled ellentétben nem rakhatnám a PC-t a földre, mivel a kislányom imád locsolni. :N Komolyan nem értem miért nem oldják meg a gyártók, hogy a felső kilyuggatott rész legalább opcionálisan eltakarható legyen. Egyetlen értelmes ház ilyen szempontból az NZXT Switch 810.

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz #65675776 #30 üzenetére

    Gondolom a Thermaltake is egy olyan cég, aki az eladásokból él. Ha a lehető legtöbb házat szeretnék eladni, akkor a lehető legtöbb felhasználó igényének kell megfelelni. Az ilyen felülre, meg oldalra (á la Lian Li) rakott dokkolók és portok mind azt eredményezik, hogy lesznek olyan emberkék (lásd én), akiknek ez problémát okozhat. Ha előre tennék (mondjuk ízlésesen elrejtve, valahol a felső traktusban), akkor viszont nem lenne olyan user, akit zavarhatna az elhelyezése, hiszen a ház elejét mindenki szabadon hagyja, ráadásul egy ilyen hatalmas házon aztán bőven lenne neki hely elöl.
    Most nehogy azzal gyere, hogy neked a házad eleje bizony le van betonozva, mert akkor megkarmolom magam. :DDD

    @ (#28) kromatika
    Mint írtam, szerintem óriási szükség nincs rá, meg lehet lenni nélküle. Számomra ez az adat (mindössze 3-4 fokos javulás) is csak alátámasztja, hogy igazam volt. Előfordulhat, hogy valakinek ez is számít, de a többségnek nem okozna gondot, ha ennyivel magasabb lenne a ház belsejében lévő alkatrészek hőmérséklete, vagy ha igen, akkor ott már eleve baj van és nem ezen múlik az üdvösség.

    [ Szerkesztve ]

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz #65675776 #35 üzenetére

    Értem. Szóval azt, aki egy csomó merevlemezt rak a gépbe különféle fiókokban zavarná hogy van egy hely az előlapon, ahová nem kell fiókot vennie mégis bedughat oda egy winchestert? Biztosan...

Új hozzászólás Aktív témák