Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Chrys_ #2 üzenetére

    És az msata-val sincsenek barátságban továbbra sem.
    Nem tudnak előre lépni semmilyen filléres megoldásban. :(

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #19 üzenetére

    Lehet érvelni ellene és mellette is bár igencsak furcsa érvek hangzottak el.
    - Nyilván itthon nagyon sok helyen álom a 100mbit feletti net, de ne felejtsük el, hogy ez nem Magyarországra készült laptop.
    - Azzal is lehet érvelni, hogy otthon nincs megfelelő hálózat, de miért ne lenne? Akinek kell az bármikor ki tudja építeni. Nincs csillagászati ára sem a gigabites kábelnek sem a routernek.
    - És persze az is jó érv elméletben, hogy nem másolunk/töltünk le éjjel-nappal 100mbit felett. csak mondjuk ritkán.

    De fordítsuk meg: Filléres tételről van szó a noti árában. Ha benne lenne akkor lehetne használni szükség esetén. Akár 3 havonta egyszer is, amikor nagyobb adatra van szükség. Akár gyorsabb net mellett is, ha nem a magyar valóságból indulunk ki... stb.
    Lehetőség... ami kb. semmibe nem kerülne. Tudom, hogy a mérnöki tervezés miről szól, ez is költség De szvsz sokkal több lenne a marketingértéke mint az a kis költségtétel. Még akkor is ha csak a spec listában találkozik vele a user.

  • sb

    veterán

    válasz fordfairlane #25 üzenetére

    Az a gond, hogy ott ugyanez megy.
    Kb. 3 éve néztem először - amikor vmelyik Lenovoban már megjelent - hogy mikor lesz már msata.
    Azóta se került bele amennyire tudom.

    Gigabites lan persze van Latitude-ban... meg FHD-t is kérhetsz, csak akkor már erősen tart 400e-be az ár ami megint vicc, tekintve, hogy minden sz*rfos tabletbe FHD IPS figyel lassan.

    Szerintem céges vonalon el vannak kényelmesedve mert ott úgyis megvesznek bármit, amire szükség van. Ill. más döntő tényezők is vannak, pl. a support, ami jó. Consumer vonalon meg nekem úgy tűnik, hogy telített minden sáv ezért próbálnak (nem csak ők) azzal szegmentálni, hogy rátesznek egy 100-as lant.

    Nyilván nem azonos a sebesség, de ha netezős átlaguser vagy akkor a Bay Trail-i3 hasonló szint. De egy U-s i5 se sokkal gyorsabb átlagfelhasználásban. Aztán vehetsz még jó esetben i5 alá throttlingoló szintén 2 magos i7-et és bezárult a kör. Akinek nincs extra igénye kb. akármelyik géppel elvan. Ezért kell valami ami megkülönbözteti őket. A piros fedlap meg a 100-as lan. :(

  • sb

    veterán

    válasz #95590400 #29 üzenetére

    Usb3 speciel engem nem zavar, ha 1db van legalább.
    Persze lehet, hogy neked egy se kell. Másik topicban már egyszer kifejtette valaki, hogy minekazidefalura mikó' nincs is hozzá eszköz. Meg csilliópénz osztán semmiértelmesenekije.

    Ja, 20k egy külső HDD és mondjuk 4x gyorsabb a másolgatás. Aminek semmi értelme, mert 10 percenként fel lehet másolni 10-15GB-ot ami egy kis szar 500-as HDD-nek ugye a 2-3%-a. :D

    szerk: Ja, segítek. 100-as lan meg az USB2 fele. :)
    szerk2: N-es wifi meg jó esetben hasonló nagyságrend ugye.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz kisza25 #47 üzenetére

    A raktárak biztos rogyásig vannak virsligumikkal is mégse kell senkinek. Ennél hülyébb érvet nem sokat hallottam.

    A minek kérdést fordítsátok már meg: semmibe nem kerül akkor minek hagyják le róla? Minek 3db usb rá? Vga-n is kimegy a kép, az is minek, meg amúgy is van kijelzője a laptopnak. Stb...

    Munkára pl nem árt a lan, wifiről írták, hogy nem mindenhol adott. Aztán mégis kell vinni a gépet, ATX-et nehéz lenne. Meg akár tetszik akár nem, a wifi nem olyan stabil, kapcsolatra se biztos és válaszidőre se. Otthoni routerek se feltétlen... irodaiak meg akár jók is lehetnének, de azok meg a sok usertől szoktak elvérezni.

    @avman:
    Ugyanazt tudom mondani. Sorolhatod mikor nincs rá szükség, ha 3 évben egyszer van akkor nem lenne rossz. És semmibe nem kerül. Többe került amíg ezt a felsorolós hsz-t leírtad. :U

    De nézzük amit írtál: avi, divx. Sztereotípiák. Nézd meg mekkora egy pár perces FHD video amit bárki lő a pár 10k-s telefonjával. Lehet, hogy nem több órás nagyságrend, de mondjuk ha sűrűn másolsz 5-10 perc vs 4x annyi is számít. FHD filmet meg ne másoljon az ember, mer' felhő meg szélessáv. Írták itt páran a netjüket, nálunk a XIV. kerben - ami igencsak nem peremvidék - 2 éve azt mondta T, hogy IPTV van, de ha az van akkor van mellé 10-es net és csókolom. Meg ha szerinted "átlaguser" ilyenről nem is hallott akkor NAS-a biztos van otthon. Ja, nem.
    Ha mondjuk évente 1x akar egy backupot nyomni hálón vagy usb(3)-as hdd-re a kis szar 500-as hdd-jéről már akkor megette a fene az egészet és jól jönne az a 2 centes gigabit.

    De tényleg hagyjuk az igényeket... elférne rajt és semmibe nem kerülne. Ez a lényeg. Meg a termékszegmentálás. Ennyi. A többin felesleges agyalni.

    szerk: Egyébként a 3 év (jó) garral az i3-as ennyiért még így is megéri. i5-i7-nél már lehet igény a körítésre is és ott ahhoz képest már vastagon fogott a cerka szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #95590400 #57 üzenetére

    De, tökéletesen értem.
    Más topicokban általában én osztom az észt, hogy nincs szükség pl. 144Hz monitorra mindenkinek, mert egyszerűen nem tömegigény. (Ráadásul még mérnök is vagyok úgyhogy tudom: ha 3 csavar is elég akkor mérnök nem tervez bele negyediket.)

    De itt centes költségről beszélünk és ha csak 5%-nál igény akkor is simán megéri beletenni. És amivel nem érdemes spórolni azzal mérnök sem spórol.

    Te vagy kisza25, számoljátok már ki léccilécci, hogy mondjuk +1% eladásban az mennyit jelent egy ilyen laptopnál és milyen arányban van a pár centes költséggel. De lehet dolláros is.

    Az érvekbe és magyarázatokra meg vicces a válaszod mert én értelmes dolgokat írtam, te hadováltál az elejétől. Egyrészt kevered az usb3-at a gigabites lannal ami kurvára két külön dolog, külön esetekre jók. Én ezeket leírtam, te csak összemosol és szófosol eddig a témában.
    Másrészt a többi érvvel csak vagdalkoztál, hogy akifilmetnéz az divx, hamegnedivx akkor NAS... :DDD :DDD :DDD
    Biztos van erre valahol egy avman-törvény vagy legalább egy sok adattal alátámasztott statisztikai képlet gondolom.. :D

    @Gusztáv:
    "És persze ez lehet, hogy gépenként csak 15$"
    Ha 15 dodó akkor igazad van. De ez annyi?

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #90 üzenetére

    Igen, hdd-re pont jó. És gyors.
    Esata-t gondolom nem használtál még, mert nem vagy tisztában a problémáival, mondjuk hot plug nem mindig van, honnan veszel tápot, honnan veszel spec csatis házat ha tápot is a csatiról kapsz esetleg. Mennyire elterjedt, biztos, mint az usb így rá tudod dugni bármilyen gépre...

    Az USB3 sebessége tökéletes HDD-hez. USB2-höz képest meg 3-4x gyorsabb.

    Az, hogy hány eszközöd nem USB3-as irreleváns, mert nem egérre meg billre akarok archiválni. Épp HDD-re akarok, épp a HDD-knél hasznos az USB3 és épp itt várom el, hogy ne órákig tartson. A fura együttállásnak az az oka, hogy erre hasznos ér értelmes az USB3 és az USB3-as külső HDD.

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #98 üzenetére

    Nekem nem kell több. Írtam a legelső kommenkeim egyikében.
    De az, hogy egynek elég jó haszna van néha azt próbáltam kiemelni.

    Gigabitnél meg tényleg filléres tételről van szó. Ott is lehet néha haszna a költségével szembeállítva.
    Ennyi a sztori. Nem több.

    Felesleges rajta sokat vitatkozni, van akinek szüksége van rá, van akinek nincs. Ill. általában ritkán van rájuk szükség, nem 7/27-ben tol át gigabiten adatot meg usb3-as másolást az ember, de ezek meg hadd ne legyenek már érvek. Taxisok se sokan vagyunk mégis van autónk.

    Ahogy az se legyen érv, hogy akkor amikor szükség van rá félévente akkor meg várjuk ki az 1-2 óra helyett a 3-8 órát. Minek ha +5ft-ért megoldható?

    Én tényleg mindenre szeretem az optimumot belőni és nem a maximumra hajtani de ezeken spórolni felesleges.

    szerk: Ja és még egy fontos dolog. Azt sem vitattam, hogy sokaknak nincs szükségük rá, ill. nem is tudnak róla, hogy létezik gigabites lan. Ezek teljesen korrekt állítások, de a két állítás egymás mellett is megél szvsz.
    Tehát attól, hogy igaz: a többségnek nincs szüksége rá, még az is igaz, hogy filléres tétel és lehetne benne gigabit.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz #95590400 #97 üzenetére

    Tartalmas hozzászólás és megint csupa cáfolhatatlan érv. Személyeskedésnek pedig nyoma sincs. :D

    Egyetlen érdemi rész van benne, a "költségelemzésed". Azzal meg az a gond, hogy kevered az ok-okozatot. Az, hogy egy multi vagy bárki a rotringbetéten akar költséget fogni nem új. De ettől még hülye hozzáállás is lehet. A megfelelő helyen való költségcsökkentés - mily meglepő gondolkodni tudó körökben - általában jóval hasznosabb. De mondok még durvábbat: olyan is van ahol a költségcsökkentés nincs arányban a bevételkieséssel a másik oldalon és ami olcsóbbnak tűnik az drágább lesz a végén. De ez már magas lenne neked...

    Ettől függetlenül létezik ilyen, persze. Én is találkoztam a "bányában" ilyen kis garázscéggel, akik ráadásul semmit nem értenek a gazdasági oldalhoz. Úgy híjják' őket, hogy Magyarország legnagyobb pénzintézetei.
    De meghajolok tudásod előtt és visszahúzok a bányába. A kicsi, nem multi, naaaagyon sötét bányába.
    :C :R :DDD

    Jöhetnek a 100-as lanos gépek, elhajló, de occsó zsanérok és a besárguló LCD panel ragasztók, visszahívott autók. Mind egytől-egyig megérik a való világban létező valós cégeknek pár centért. Olyan még sose vót', hogy multinak nincs igaza és rossz döntést hoz.

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #101 üzenetére

    Ha ráfér és filléres felőlem lehet rajta az is. Kár, hogy nagyon sok hely nincs azért egy laposon csatiknak.

    Meg azért eldönthető szerintem, hogy melyiknek van több haszna... egy vga kimenetnek egy kijelzőt tartalmazó laptopon vagy valaminek amivel a laptop tartalmát (legyen 500GB, nézzük a legkisebb HDD-vel amivel adják) 6 órán belül át lehet másolni.

    De tényleg nincs értelme vitázni.
    - Ti azt írtátok felesleges rá. Én hoztam érvet, hogy miért nem. Mert néha jó, gyorsabb, stb. Erre nem láttam értelmes ellenérvet azon kívül, hogy vegyélkisebbnetet, használjNASt, várdkib+haannyitakarszmásolni, nenézzFHD-t. Ezek nevetségesek szvsz. Nem érvek mert a problémára nem adnak megoldást.
    Kb. annyira jó tanácsok mint az, hogy ha nincs pénzed kajára akkor legyél fényevő.
    - A ti érvetek pedig az, hogy a többségnek nincs rá szüksége. Én ezzel nem vitatkoztam.

    Épp így a vevő se fog.
    Józsika megveszi mert jó neki. Egy másik meg nem mert kell neki a gigabites LAN.
    A DELL se fog jönni azzal, hogy deazjóneked, nemásoljannyit. Az egyetlen avman lesz aki véresszájjal jön. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sb

    veterán

    válasz szabonagyur #101 üzenetére

    Amúgy azt is írtam, hogy ennyi pénzért az i3-as még így is jó vétel.
    Ugyanis az árszint is meghatározó amikor filléres dolgokról beszélünk. Arányaiban is és nyilván az elvárások is mások normál esetben mondjuk 1.5-2x ár esetén.
    Vagy ezt is rosszul látom?

Új hozzászólás Aktív témák