Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz dussy #1728 üzenetére

    Leszögezem, hogy ez nem úgy indult, hogy "Eh, de vacak ez a 6300, jól beválasztottam vele". Szó sem volt ilyesmiről, nagy elégedettséggel használtam, de közben csak át-átkacsintgattam a 6120C topikba, mert én már eredetileg is 6120C-t szerettem volna, egyszerűen a gazdagabb szolgáltatásai miatt, csak aztán éppen nem lehetett kapni és akkor vettem meg a 6300-t. Végül az alábbiak miatt váltottam:

    Az egyik fontos érv a 3G/HSDPA volt, ezeknek a telóknak jól használható a böngészője (arra, amire nekem kell), és sokat számít a sebességbeli különbség.
    A másik az Office/Pdf nézegetési (vagy akár, ha kell, és megfizetem, szerkesztési) lehetőség.
    A harmadik, hogy a 6120C fantasztikusan szól, ha csak úgy, a saját hangszóróján át hallgatod a zenét. Nem egyszerűen csak arról van szó, hogy ha le van téve az asztalra, akkor sem nyomódik el a hangja, mert oldalt van a hangszóró, hanem hogy öblös, meleg, lágy hangja van, simán alkalmas pl. arra, hogy szundikálás közben letegyem magam mellé és csendben zenét hallgassak róla. Ide kapcsolódik, hogy a 6300 nekem egyszerűen túl halkan csengett, az sms-eket pl. rendszeresen nem vettem észre. Az erősebb hang mellett a 6120C vibrája is kb. háromszor olyan erős, mint a 6300-é.
    A negyedk a 320x240-es videófelvétel lehetősége, ez már simán alkalmas arra, hogy az ember élvezhető méretben felvegyen egy-egy rövid jelenetet.

    Aztán volt pár kevésbé fontos, de említésre méltó tulajdonság, a fényképező villanója, a "röptében készülő" panorámakép (ez nagy királyság, még sehol nem láttam hasonlót), a szükség esetén futtatható navigáció, a működési sebesség, a házlevétel nélkül cserélhető memóriakártya, a fényképező gyorsgomb, a valamivel jobb fogás (a 6300 néhányszor életveszélyes helyzetbe sodorta magát a csúszósságával)... és hát az S60 rendszerből adódó korlátlan funkcióbővítés lehetésége.

    Amit be kellett vállalni ezért, az a nyilván jóval kevésbé vonzó külső, az örökösen maszatos, fényes műanyag ház és a picivel nagyobb vastagság. Ezt a telót nem fogják megcsodálni a kezemben, az tuti. Nem butaság, hogy az S40-es telók még tudnak közvetlenül a SIM-ről is működni, a 6120C már csak a saját memóriáját tudja a névjegyzékhez használni.

    Aztán használat közben (bár igazából még nem is használom, csak idomítgatom) kiderült még pár dolog: a 6120C-ben például nyoma sincs a menü testreszabhatóságának, az "Alvás mód" ki/bekapcsolhatóságának (a 6120C egy idő után elsötétül mint a vakablak, és még akkor sem látszik rajta a keskeny státusz-sor, ha elmulasztott esemény volt). Nem variálhatóak az aktív készenlét összetevői, azok helye. Nagyon-nagyon hiányoznak a kék ledek a telefon oldalán és a kellemesebb tapintású gombok is.

    Mivel így a végére hagytam a negatívumokat, rossz a végkicsengés, de persze nem bántam meg a cserét. Meg hát az utóbbi időben rádöbbentem, hogy nem kell mindig úgy telefont választani, mintha az lenne életem utolsó készüléke. A K750i halála óta nem ragaszkodom a telefonjaimhoz annyira, ha valamiért nem válik be, akkor sem izgatom magam -- tudom, hogy a következő sem lesz tökéletes :))

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák