Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waverider

    senior tag

    válasz [amne] #29 üzenetére


    részlet az AH honlapról:

    ''2006. május 3.
    DVB-H kísérletek a DVB-T csatornán

    Az Antenna Hungária az ORTT hozzájárulásával és az NHH engedélyével a budapesti, UHF sávi 51-es csatornájú DVB-T adón mobil televíziós kísérleteket végez a 2006. április 1. és 2006. szeptember 30. közötti időszakban a DVB-H szabvány ellenőrzése céljából.
    A kísérleti időszakban az eddigihez képest új, a DVB-T és a DVB-H szabvány által támogatott adásmódokat is beállítunk. A változtatások ellenére az eddig kisugárzott MPEG-2-es formátumú műsorok továbbra is elérhetők maradnak. Azonban előfordulhat, hogy az adásmód váltások miatt a DVB-T szabványú vevőket újra kell hangolni. Erre való tekintettel a tesztfelhasználóinknak javasoljuk, hogy az esetleges kényelmetlenségek elkerülésére az UHF 43-as DVB-T csatornát vegyék, ahol semmilyen változás nem lesz, az eddig kisugárzott közszolgálati műsorok (m1, m2, Duna TV) továbbra is zavartalanul vehetők maradnak.
    Az UHF 51-es csatorna transzport adatfolyamába az eddigi műsorok mellé beiktatott DVB-H csatornák csak DVB-H vevőkkel dekódolhatók. Azonban DVB-H szabványú előfizetői vevőkészülékek még nincsenek kereskedelmi forgalomban.''

    kipróbálás tárgyát képezi, tehát, hogy műxik -e a tavaly óta rendszerbe állított DVB-T a tesztalanyokkal...

    Rudi mester talán ezt is pótolja, ha elég sokat hajbókolunk neki :D :R

    Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

  • rudi

    nagyúr

    válasz [amne] #29 üzenetére

    Akkor leírom még egyszer. Az iMON cuccok programozhatóak ez annyit jelent, hogy minden gombjuk szoftverenként beállítható. Ha a frontend utasításaihoz tartoznak billenyűparancsok, akkor 100% hogy be lehet hozzájuk lőni az iMON-t de szerintem anélkül is működik a legtöbb opció, amit a nyilakkal OK/Enterrel, Cancel/Esc, Back/Backspace és hasonló alap gombokkal el lehet érni.

    Az iMEDIAN csak akkor volt hajlandó elindulni, ha iMON távirányítót érzékelt, szóval legfeljebb valami buherával működtethető más távirányítóval.

    A TV tuneres kérdést majd megnézem, azt hiszem a héten még találkozom az iMON-okkal.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • s8109csa

    tag

    válasz [amne] #29 üzenetére

    Egyrészt érdemes átjönni a ''hivatalos'' iMON fórumra, másrészt a válaszok:

    1. Más front endekkel használható, ha készítettek plugint hozzá. Egyébként nem.
    2. Tunerek: Nekem Leadtek PVR2000 van, előtte 2000XP Expert volt. NEM tudja az iMEDIAN rendesen kezelni őket, viszont van lehetőség, hogy tuner indításakor az adott tunerhez adott szoftver indul el, pl WinfastDTV, WinfastPVR. Az meg a távirányítóhoz állítható.
    3. Az új 5-ös verzió támogatja a digitális TV tunereket, amik DirectX BDA-n keresztül működnek. Sajnos pontosan nem tudom, hogy ez mit jelent.
    4. Nekem van egy univerzális távirányítóm, még eddig nem sikerült megtanítanom neki az infra jelet, az iMON-ék azt mondják, hogy nem szabványos jelhosszt használnak, ezért nem megy. Pl iMON PAD esetén a joystick analóg, nem pedig fel-le-jobbra-balra.

    Ja, mellesleg én fordítom nekik a szoftvert.

Új hozzászólás Aktív témák