Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz mikk2000 #83 üzenetére

    Mivel nem vagyok tisztában, te idióta??? Mindennel tisztában vagyok, ami ide kell, le is írtam. Csak röpke 10 évet dolgoztam videostúdióban. Én írtam először az országban (~12 éve) PC alapú Betamax SP vezérlést, amivel renderelt animokat képkockánként tudtunk felírni, másokhoz képest olcsón. A renderelt frémekből is saját szoftverrel csináltam 50 fázis/sec-es interlace-elt képeket, hogy ne az előtte szokásos 25 frémes ugri-bugri legyen.

    Tényleg ennyire meghaladja a felfogóképességedet, hogy kétféleképp lehet értelmezni azt a bizonyos, cikkbeli mondatot? Vagy úgy, ahogy te értelmezted (de úgy nincs is értelme, mivel mindig meg kell lennie egy szabványos frame-nek), vagy úgy, hogy az adott pillanathoz tartozó félképet önálló képkockának tekintjük, és az bizony fele felbontású, mivel vagy a páros, vagy a páratlan sorokat tartalmazza.

    Ezek után beszélgessünk csak el arról, ki mit nézett be... Stílusod tahó, felfogóképességed 0. Szerinted ez passzol a ph!-hoz!? Szerintem nem.

    szerk: egy szó cseréje (hogy érthetőbb legyen)

    [Szerkesztve]

  • dezz

    nagyúr

    válasz mikk2000 #83 üzenetére

    Egyébként, ha nem vetted volna észre, én is pártolom az interlace-t olyan esetekben, amikor fontos az 50 mozgásfázis/sec, de nincs elég sávszél 50 progresszív képkockához. Épp ezért reagáltam arra, amit írtál, hogy erre jobban ráirányuljon a figyelem, mert spec. eléggé zavar, amikor mozgásfázisszám felezéssel deinterlace-elnek pl. sport közvetítéseket a ''rilízelők'' (mivel nem tudják mindazt, amit az alábbiakban leírtam).

Új hozzászólás Aktív témák