Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zack

    nagyúr

    válasz Archer #64 üzenetére

    Pedig igen nagy a különbség játékok alatt is a membrános és a mechanikus között. Gyorsabb, és nincs késés a lenyomás és a megjelenítés között. De ezt úgyis csak az tudja aki mindkettőt próbálta.
    Én membránosból Logitech G15 v1,v2, G510 használtam. Egyik sem a 10k kategória, de a mostani Gigabyte Aivia Osmium MX Red kapcsolóval pofán verdesi őket.
    A mechanikus billentyűzet nagyon jó dolog, nem csak játékosoknak (MX Brown), hanem azoknak is, akik hajlandóak áldozni a minőségre. Mechanikus és mechanikus között akkora szakadék már nem lesz, mert a technológia egyforma, csak a körítés más. Innentől kezdve ez a Tesoro nem igazán éri meg az árát, főleg ha azt nézem hogy az Osmium 32k volt.
    Jelenleg én két jó vételt látok a mechanikusok között ami itthon is kapható. Az egyik az Osmium, a másik a Corsair K95. Előbbi magyar kiosztású utóbbi angol és +7k drágább.

    Persze nem azoknak találták ki ezek a bill-eket akik 10k-t is nehezen adnak ki erre a célra, mert jó az olcsó is. Csak akkor ne óbégassanak, és okoskodjanak, hogy mi a jó és mi a nem jó. Nekem most már mindkét oldalra van rálátásom, és mondhatom, hogy megéri mechanikust venni. Ez nem csak hype, hanem tartósság jegyében is komoly előrelépés (5 millió leütés az 50 millióval szemben). Akinek pedig gyors billentyűzet kell pl. FPS játékokhoz, azoknak is előnyösebb a mechanikus.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #65675776 #104 üzenetére

    Rudi cikkét olvastad a témában? Az egyik nyomtatott áramkörös, a másik mikro kapcsolós. Ezért mechanikus.

    Én szedtem darabjaira egy 2 éves G15 v2-öt ami a maga korában 20-30k volt. Mondjam hogy mit láttam? Egy 1mm vastag nyomtatott áramkörös fóliát, ami igen viseletesen nézett ki, amit nem mellesleg egyre erősebben kellett a gomb által megnyomni. Az egész bill volt vagy 400 Gramm, anyag és technológiai szinten nulla, kb kínai bóvlinak tűnik az Osmium mellett. Arról nem is beszélve hogy több gomb gyors lenyomásánál elég hektikusan viselkedett. Az Aivia Osmium 1550g. Majd a négyszerese. Bár nem egyszerű, de csináltak gomb tesztet is és a mechanikus mivoltából adódóan és az összes gombot érzékelte. Gondolom ezt nem kell ecsetelnem, miért is jó ha több gomb egyidejű lenyomását azonnal késések nélkül érzékeli. :U

    És ha már lehúzás és a júzerek hülyének nézése, itt van a 63k Logi G19s...[link]

    Ez a lehúzás, nem a mechanikusok árai. Szinte u.a. a nyomtatott áramkör van benne mint a G510s-ben is ami 37k és szintén túlárazott. Persze azzal egyetértek még mindig, hogy ez a Tesoro nem sikerült túl jól, elsősorban esztétikailag. Ahogy azzal is egyetértek, hogy túl vannak árazva, mert egyik bill sem ér 20k-nál többet. De mivel minden túl van árazva, inkább veszek egy mechanikus túlárazottat, mint egy membránost.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz zack #116 üzenetére

    Illetve helyesbítek. Abban nincs vita hogy papíron mind a kettő mechanikus. Mégis a mikro kapcsolós változatot hívja így a szakma.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz blaca83 #125 üzenetére

    Senki se mondta, hogy proci vagy VGA helyett vegyél bill-t. Nekem rendben van a gépem, ezért szántam rá ezt az összeget. Megérte? Meg. Igazából az igazi kényelem és minőség érzet nem az amit virtuálisan tapasztalsz a több fps miatt, hanem amit fizikai valójában, mint ugye a beviteli eszközök, egér, bill.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #65675776 #130 üzenetére

    Én értem hogy mit mondasz, de te viszont olyan dolgon lovagolsz, aminek nincs sok értelme. Az összes bill gyártó a mechanikus alatt a mikro kapcsolós változatra gondol. Írsz mindenkinek hogy ez elméletileg hibás megfogalmazás?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz blaca83 #134 üzenetére

    Én senkit sem akarok meggyőzni. A saját tapasztalataimat írtam le. Egyébként nekem meg jobban megy a multi mechanikussal.

    Milyeneket próbáltál típus szerint?

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #65675776 #146 üzenetére

    Ez azért nem teljesen u.a. mint mostaniak. :U
    Használtam én is ilyet annó a 90-es évek elején. Azért a mostani Cherry MX Red teljesen más. Mar csak azért is, mert 2008-as fejlesztés.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #65675776 #150 üzenetére

    A Black működésileg majdnem u. a. mint a Red. Mind a kettő játékosoknak van kitalálva. A Brown működési elve tér el valamelyest az előbbi kettőtől.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #56573440 #153 üzenetére

    +1

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Chibass #157 üzenetére

    Ez még csak egy dolog. De a 80% nem is nyomkodott mostani mikro kapcsolós bill-t, de vélemény, összehasonlítás, fika az persze van.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Elemental #175 üzenetére

    Szegény vagyok. Nem tudhatja senki, mennyit spóroltam rá. És ha 2 évet? ;]
    Csak ugye kinek mi a fontos. Van egy Logitech G35 headset-em is, az sem volt túl olcsó, de amikor a gép rendben van, optimális a működése, akkor célszerű a beviteli eszközöket tökéletesíteni.
    Mindenkinek telhetne rá, csak ugye mindig más a fontos. Aztán ha megjelenik egy ilyen cikk, akkor persze a csipkelődések többsége abból fakad, hogy nincs rá keret amúgy se, szar, ronda, és egyébként is irigyek vagyunk, és jó nekünk az 5-10k bill, mert az sokkal jobb.
    Aztán ha kapnának kölcsön egy ilyen Colada-t, mindjárt másképpen gondolnák a dolgot.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz Elemental #177 üzenetére

    :DDD
    Igen, ebbe bele se gondoltam. :B
    Igazából ezt is meg tudom magyarázni. :P Sokkal jobb rendbe kapni a gépet, és utána 2-3 évig hozzá sem nyúlni. Van aki inkább évente fejleszt, és fordít erre a célra kisebb összeget. Nem azért vesz az ember felső kategóriát, mert megalomán, hanem mert időtállóbbak is. Az I7 3770K drága volt, de mikor lesz, amikor már ez is kevés lesz 4,6Ghz-en? Gyanítom egy pár évet még várni kell hozzá. Hangkártya dettó, 1x veszed meg, és 4-5 évig marad. Tápom van vagy 5 éves, de tuti vétel volt, és amíg nem lesz kevés, addig maradni fog, bár a CF/SLI-t is lazán elbírja. A VGA az egyetlen olyan hardver, amit ha toppon akar tartani az ember, akkor célszerű évente cserélni ill kipótolni egy újabbra, de itt is az ész kell hogy domináljon, ahogy mindenhol. Nem kell GeForce 780Ti 160k-ért amikor volt 7970 MSI Lightning 80k-ért, és húzva kb 10% a különbség közöttük. Persze, ezekhez a dolgokhoz, és hogy okosan fejlessz, pénz kell, de nincs konzolom, és nem is tervezem, hogy legyen. Túl sok lenne, anyagilag is. Mindenkinél van olyan témakör, amire szeret költeni. Kinél ez, kinél az. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz #56573440 #180 üzenetére

    Már linkeltem a fóliás 64k-ért vihető Logitech G19s-t. Vagy ott a mikrokapcsolós G710+ ami szintén "ingyen" van a maga 47k árával. Szóval ez a 40k környéke még jó is. Az Aivia Osmium pedig 32k-ért a legjobb ár/érték arányú a mikrokapcsolósok között. Nem kevés ez sem, de mondjon bárki olyan membránost, ami 0,5kg nehezebb. Nehéz lesz találni, mert ott az, hogy minőségi anyagok, eleve nem játszanak, még a drágább kategóriákban sem. Olcsó műanyagok, xar illesztések, rozoga multimédiás gombok, olyan talp és csúszásgátló mechanika ami kb semmit se ér, több gomb egyidejű lenyomásánál itt ott "ghosting", ami isteni játék közben. A mikrokapcsolósok meg 1,5-1,7kg között mozognak, és nem a mikrokapcsolók miatt. Kb akkora a hasonlóság a 2 billentyű között, mint hogy a Ferrari és a Skoda is autó. Az egyetlen negatívum lehet, a membránossal szemben, hogy hangosabb a gépelés. Ez van akit nem zavar, és van akit igen. Akit zavar, rendelhet hozzá gumigyűrűt pár száz forintért, és problem solved. ;)

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • zack

    nagyúr

    válasz ViZion #195 üzenetére

    Egyik sem lesz klatty mentes. Ehhez hozzá kell szoknod. Ha mérsékelni akarod a hangját, lehet alá tenni gumi gyűrűt ami filléres költség, és enyhíti a gombok hangját.
    Próbáltam Brown-t is, de jelenleg Red-es Osmium tulaj vagyok. Nekem nem jött be a Brown, és a nyomáspont felénél lévő akadása. Kifejezetten zavart Osmium után.
    Azt tudom mondani, hogy mechanikusokból az Osmium jelenleg a legjobb ár/érték arányú csomag.
    Brutál jó anyagminőség, masszívak a csúszásgátlók is, és a csuklótámasz is profi.
    A 47k Logitech G710+ -t oda-vissza pofánveri az Osmium 15k-val olcsóbban.

    Egyedüli hátránya, hogy a macro gombok nem játékra vannak, nem esnek kézre. Aki játékra, főleg FPS-hez használná annak kényelmetlen lesz a macro-k elhelyezkedése. Engem nem zavar, mert nem használok macro-t a játékokhoz. A gyakran használt programok indításához pedig tökéletes.
    Akinek ez a szempont fontos, oldalt elhelyezkedő macro-s bill-t vegyen.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák