Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    420 dollár? LOL! 400-as Snapi, 1,5 giga RAM, 16 giga belső memória, meg 4,7-es (gondolom nem QHD, de még csak nem is FHD) kijelző? És még a Firefox OS-re mondogatják, hogy mennyivel olcsóbb? Ne már...

    420 dollárért már olyan telefonokat veszek, mint OnePlusOne, Xiaomi Mi4, de ha picit rádobok, akkor még egy Note 3/S5 vagy egy G3 is összejön.

    Az meg, hogy az OS mennyi RAM-ot zabál már PC-n is eléggé érvényét vesztette (pl. Google Chrome simán képes 8 gigát becuppantani egymagában), de okostelefonokon a "mindenre alkalmazás" szemlélet miatt még inkább.

    Droid is elfut 512 mega RAM-mal, csak éppen semmit sem lehet csinálni vele. A beállítások, galéria, naptár, telefonkönyv (cache-elve) ugyanolyan gyorsan nyílik, mint egy csúcsmobilon.

    De tegyél fel rá Viber-t, Facebook-ot, WhatsApp-ot, Skype-ot és már a telefon funkcióját sem fogod tudni használni, annyira lassú lesz.

    (#27) morgyi: "Az MTP-hez kell driver, ennyi, ami legtöbbször az első csatlakoztatáskor magától települ."

    Most ha eltekintek attól, hogy ez is kicsit a Windows-hoz láncol ("The process for the mtp protocol died unexpectedly" hibák Linux alatt több fájl másolása esetén), akkor is számos hátránya van.

    Ezen kívül nem lehet blokkszinten hozzáférni a fájlrendszerhez, ezért nem lehet normális biztonsági mentést csinálni, illetve véletlenül törlődött fájlokat sem visszaállítani. Ennyi a hátránya. Na meg igen, a driver is egy baromi nagy hátrány, ha azt nézem, hogy nem azért van az embernek soktíz/százezres okostelefonja, hogy a nagymama net nélküli XP-s gépére ne lehessen fényképalbumokat ráhúzni a töltő-adatkábel kombóval (ami egyébként egy baromi jó ötlet volt a szabványosítók részéről), meg hasonló szituációk. Egy csúcstelefonban azért van jobb esetben minden (hőmérő, barométer meg tököm), hogy ha az embernek szüksége van véletlenül az adott funkcióra, akkor tudja használni.

    "de ma már a legtöbb telefon 16/32/64 GB memóriával rendelkezik, szóval annyira nem gáz."

    És ha valami baleset éri a telefont? Egy SD kártya túléli a WC-ben úsztatást, 10 emelet zuhanást, stb, mert védi a telefon burkolata. Egy telefon meg attól megdögölhet (még a vízálló is), hogy rosszul rántod ki a nadrágod zsebéből (kb. 1,2 méter) az aszfaltra.

    Utána hogy nyered vissza az elveszett adataidat?

    "Amúgy ez meg a jogvédett és fizetős PlayStore tartalmak ellopása ellen van."

    Mi köze hozzá? Simán tudok telepíteni innen-onnan letöltött apk-kat a telefonmemóriába.

    "Mert ugye ez is jó magyar virtus, hogy még egy párszáz forintos appot is ellopnak."

    A legtöbb embernek alapból nincsen dombornyomott bankkártyája, sokaknak még netbankja sem, Paypal még talán, Google Wallet viszont egyáltalán nem. Hiába 100 forint, amikor túl sokat kell szívni első alkalommal. Hidd el, ha ez is olyan egyszerű lenne (elsőre is, mindenféle előkonfiguráció/regisztráció/hitelesítés, stb. nélkül), mint a betelefonálós TV vetélkedők, akkor nagyságrendekkel többen fizetnének érte.

    (#28) iMaverick: "Nem biztonságos, elavult technológia? Mire gondolsz? A mai pendrive-os világban nem értem, miért lenne ez elavult?"

    Szerintem arra gondolt, hogy ha anélkül rántod ki, hogy előtte leválasztottad volna, akkor olyan 1000 esetből 1 alkalommal (de lehet, hogy ritkábban) megpusztul a pendrive. Na mármost ebben az esetben párezer forintos tételekről van szó, amik többségén amúgy sincsen értékes adat (itt most gazdaságilag értékesre gondolok, nem családi videókra meg antik pornógyűjteményre), vesz Átlag Józsi egy újat, bosszankodik és ennyi. Szintén kb. 1000-ből 1 polgári per huszár fogja végigvinni az egész procedúrát, hogy gariztassa (vagy legalább megpróbálja), így nem túl fontos. Meg különben is a pendrive-ot más célra is használják. Pl. ReadyBoost és társai, fájlrendszert is módosíthat, ha más OS alatt használja, hozzá kell férni blokkszinten is.

    Ellenben egy telefonnál gáz lenne, ha emiatt döglene meg az alaplapi NAND, mert akkor kuka.

    És az emberek többsége a telefonmemóriát nem adathordozásra használja, hanem képek, videók, stb. átvitelére. Erre az MTP megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz iMaverick #36 üzenetére

    Nekem személy szerint eddig egy sem, de eddig aki megkeresett nem működő (de nem külsőleg sérült, kimosott, stb.) pendrive-val, azok majdnem mindegyike azt felelte a "Leválasztod vagy csak lehúzod?" kérdésemre, hogy csak lehúzza. Sima személyes statisztika, de furcsa, hogy egyeseknél még a 256-os, 512-es példányok is működnek, míg mások márkásabb 4+ gigásból is már a másodikat/harmadikat fogyasztják.

    Mondjuk gondoltam arra is, hogy jellemzően ugyanezek az emberek rendelkeznek Vargáné tápos asztali gépekkel, illetve hasonló minőségű notebookkal, így fene tudja.

    Na meg a sima statikus elektromosságot sem zárnám ki.

    Egyszer volt egy esetem, mikor a csaj épp törölgette az iPhoneja kijelzőjét a felsőjével. Majd mikor említettem neki, hogy ez nem túl jó ötlet, magasztos sznobizmussal közölte velem, hogy a kasmír puha anyag, nem karcolja össze a kijelzőt.

    "Ha valaki meg mégis átpattintja a Win-ben a pufferelt írásra, akkor viselje a következményeket..."

    A Windows Ultimate Pro Pistike Edition-t kihagytam. Az is ezen emberek sajátja.

Új hozzászólás Aktív témák