Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz sirály12 #27 üzenetére

    Látszik, hogy még te sem csináltál KS/IGG kampányt. Vagy bármilyen vállalkozást. :W

    Most itt akarod megtanulni, hogyan épül fel egy költségvetés, üzleti terv, árazási- és piacra viteli stratégia? Hogy miképp árazol terméket közösségi finanszírozáshoz úgy, hogy később a nagykerek se húzzanak le téged?

    Azt hiszed, olyan marhára egyszerű egy ennyire kompetitív piacon csak úgy 500% profittal dolgozni?
    Úgy gondolod, hogy egy termék ára a gyártási költségből és a profitból áll, és a profit megegyezik a haszonnal?

    Ne gyere nekem azzal, hogy nem vagy közgazdász, mert én is mérnök vagyok.

    Viszont mielőtt szóra nyitod a szádat, gondolkodj. Mindenkinek jobb lesz úgy.

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz DemonDani #32 üzenetére

    Valószínűleg túlárazták, mert már rég teljesülnie kellett volna a kampánynak. Ha sikerül is, $15k édeskevés egy ilyen kategóriájú termék gyártásához. Csak a műanyag alkatrészekhez a fröccsszerszám lesz $5k. És akkor még el se kezdtél dolgozni. :)

    Magyarul aki látott már életében termékfejlesztést, az tudja, hogy be fog bukni, a maradék kevés pedig áldozott rá, de végképp nem éri meg, ha valóban nem olcsóbb, mint a konkurencia.

    Kellett nekik KS helyett IGG-n indulni, de a Codie sikere megmutatta, hogy ott is lehet érvényesülni...

    Szerk. most látom, hogy 1 hónap alatt legyártják a vállalásuk szerint? Muhaha. :C
    Persze lehet, hogy előre befektettek iszonyú összegeket a gyártásba, és minden készen áll, de akkor a videón nem egy prototípust mutogatnának. Nagy csalódás, főleg, hogy a képeken látszólag okos mérnökök mosolyognak.

    [ Szerkesztve ]

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

  • 3psilon

    aktív tag

    válasz rudi #49 üzenetére

    Akkor viszont kétlem, hogy ez sorozatgyártott termék, hanem egyedileg készítik el manufakturális jelleggel. (A flexible funding az ilyen szokott lenni, hiszen ha nagyobb sorozatra kampányolsz, akkor belősz egy fix összeget, hogy "ennyi legalább kell".) Ami a magasabb árat is indokolja...

    Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

Új hozzászólás Aktív témák