Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Baryka007 #8 üzenetére

    Nem. A lednél egy állandó áram van, amit a tápfeszültség ismeretében egy soros ellenállás korlátoz. Ez az áramérték ilyen eszköznél maximum pár 10mA. A p=u*i szorzatból meg ha utánaszámolsz, baromi kis teljesítmény szám jön ki. Ez akkor is igaz, ha beleszámolod az rgb vezérlés által felvett teljesítményt is.

    Az ismerősöd amit mondott az nem fedi a valóságot, esetleg annyi lehet benne az igazság, hogy a ledes szériára gyengébb minőségű ram IC-k jutottak, de pusztán a ledek ottléte abszolút semmilyen hatással nincs a tuningra.
    És ne felejtsük el azt sem, hogy a tuningra soha nincs garancia, két azonos feliratú IC-nek sem kell tudni ugyanazt hoznia tuningban, ha ezek az értékek a gyári paraméterek felett vannak...

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Baryka007 #11 üzenetére

    A számítógépben két dolog van ami érdemben tudja "rángatni" a tápot, az a cpu és a gpu, mert azoknak van jelentős fogyasztása is 10..200W nagyságrendben ami ráadásul még impulzus jellegű is, de ezek sem okoznak gondot, különben nem is lehetne használni a gépet. Az említett fázisoknál van mindenféle visszacsatolás (pl. LLC) és hasonló megoldás arra, hogy stabil maradjon a feszültség.

    Egyszerűen nem tudsz annyi RGB ledet betenni bárhová a gépben, hogy az problémát okozzon bárminek.

    *szerk:
    2 ram modulból vagy modul párból nem lehet levonni messzemenő következtetéseket a tuning képességekről. Egyszerűen csak úgy adta a sors, hogy az rgb-s példány kevésbé bírta a tuningot, azt a tuningot amire semmilyen garancia nincs. :)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák