Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WiZARD

    addikt

    válasz imiapek #48 üzenetére

    nekem is volt tamrac hátizsákom, meg válltáskám stb...
    nyaralásnál/utazásnál mindenhova cipeltem magammal, mert otthagyni nem mertem sehol, és elég gyorsan átfordult felesleges súly kategóriába, amit már elővenni se volt kedvem.
    párszor elvittem magammal ide-oda, mert mégiscsak fotós szerűség voltam, szerettem fotózni, hobbi stb, de aztán eljött az, hogy utazásnál inkább nem vittem magammal fényképezőt, mert több keserűséget okozott mint örömet.
    megvolt 6 évig az 1Dmk2, szerettem, ismertem, 70-200 F2.8 IS-t is imádtam, 17-40 is jó volt, 24-105 is jó volt kiránduláshoz, 55-58as kulcsszámú vaku király volt, bárhol elég volt, indirekt vakuzva is, infrával lehetett kioldani, oda tettem ahova akartam stb. Ha otthonról mentem autóval, és a fotózás helyszínén kiszálltam akkor jó volt.

    állványról nem is beszélve, amit sose vittem magammal, mert nagy, meg nehéz.
    NEX-hez vettem egy gorillapodot, ami kb a zsebemben elfér, és megtartja a gépet, és azóta szívesen használok állványt.

    Megvettem Canon mellé a NEX5-öst, ami annyiba került mint a régi cuccomból a hátizsák+állvány, és 1 hónap után elkezdtem hirdetni és eladogatni a Canon cuccaim

    Lehet jönni a nagy számokkal, hogy 5D, meg crumpler, meg imac és társai, mégis a NEX-et szívesen viszem magammal, mint a többszörösébe kerülő, jóval komolyabb cuccot.
    Nem feltétlen attól lesz jobb valami, hogy drágább, nagyobb... Persze van amire az kell, és ritkán fogsz látni egy esküvőn, vagy egy versenypálya szélén NEX-et szorongató profi fotóst, de itt nem is arról van szó, nem arra van kitalálva, hanem a hobbifotósoknak, átlag usereknek.

    Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Új hozzászólás Aktív témák