Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sketchifun

    senior tag

    válasz nullpoint #4 üzenetére

    Nem tudom, hogy neked ez hol jött össze, de akkor Te pedig Magyarországon dolgoztál nagyon rossz helyen.

    Köszönöm az észrevételeket, a legtöbbjükkel tisztában is vagyok, illetve már nem is itt tartok.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • sketchifun

    senior tag

    válasz adlersson #8 üzenetére

    Borzalmasan nagyon tévedsz.

    Egyrészt, nem facebookos álláshírdetésre jelentkeztem, másrészt koránt sem azért mert menő. Mert manapság pont hogy nem menő, sokkal inkább merő szerencsejáték, és mostanra egyre többen fürdenek bele.

    Másrészt, mint ahogy leírtam, nem nulla nyelvtudással, képzettség nélkül jöttem ide.

    Sajnos az a baj, hogy abba a csoportba tartozol, aki rögtön előítéleteket gyárt, amelyeket rögtön személyeskedéssé tud varázsolni, ahelyett hogy felesleges idődet az értő olvasásra pazarolnád.

    De, mint ahogy az a bejegyzésben is szerepel, most a kedvedért megismétlem:

    Amit leírok, nem feltétlen egy sikersztori, és nem is egy útmutató. És bármily hihetetlen, nem egy olyan blog, ahol leírom, mi minden jó történt velem itt, majd az ágyban heverve síránkozok, hogy jajj de rossz nekem.

    A többieknek:

    Persze, tudom hogy nem feltétlenül van mindenben igazam, ezért is hívják az effajta megnyilvánulást véleménynek. Sajnos, az amit tapasztalok, az nem hogy közel sincs ahhoz, amit otthon hall az ember, egészen távol áll.

    Halkan megjegyzem, ha eljössz otthonról, jelentős tőke nélkül, akkor tetszik vagy sem, dolgozol mint a kisangyal. Mert valamiből pénzt kell keresni. Persze, tudom, Töröknek ne dolgozz. Mégis megtettem, és becsületére szóljon a cégnek, 10.-én, a szerintem későn tisztázott feltételekkel, de mindig megkaptam a fizetésemet. És mellesleg hozzáteszem, a nyomorúságos kezdetek ellenére is, már most kategóriákkal jobban keresek, mint odahaza. És ha ehhez egy kicsit is társul a nem pazarló életfelfogás("Németországbadolgozok nehogymáneegedjemmagamnak"), sokkal jobban is lehet élni az itteni pénzből.

    A munkaerőpiacról is kezd bennem alakulni egy kép, valamint az itteni szokásokról, normákról, rendszerekről. Később ezekről is fogok írni.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • sketchifun

    senior tag

    válasz quailstorm #26 üzenetére

    A kritika nem tántorít el. A blog célja, hogy igenis leírom, a kijöttem németorszáfba dolgozni 2500 euróért és nagyon jól élek itt, valamint a ki sem fizettek nem tudok hazamenni között is van út, nem feltétlenül csak a két véglet.

    Igen, igen, én is úgy érzem, hogy kapásból átvertek. De ahigy mondtam, nem volt mit tenni. Vagy dolgozok, vagy még hazajönni sem tudok. Dolgozok, azt választottam.

    Kicsi spoiler, azóta is bizony a török cégnél dolgozom, az előre kialkudott munkabérért.

    És el is felejtettem írni. Facebookos hírdetés, meg nulla nyelv? Akkor hogy lehet, hogy ilyen kis létszámú a cég, és egyetlen magyar munkavállalója sincs rajtam kívül? Egyre jobban kell koncentrálnom, hogy felfogjam, hogyan jutottak erre az álláspontra.

    Joyesfke: Jóhogy? Tudod te, hány ember nem kapott fizetést, miután idejött? Természetesen a magyar munkaadótól.

    [ Szerkesztve ]

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • sketchifun

    senior tag

    válasz Chaser #36 üzenetére

    Az elején valóban nem könnyű, de utána sem lesz az. Persze, az ember ráérez a dolgokra, és a napi rutin egyre könnyebben megy.

    De mint írtam is, nem egy újabb tündérsmesét írok meg, hanem a rögvalóságot.

    Mert még ha nem is szaladsz bele a nagykésbe rögtön, viszontagságos, rögös út ez.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • sketchifun

    senior tag

    válasz Chaser #42 üzenetére

    Én is hasonlóan gondolom, és hasonlóak a terveim is.

    Tetszik vagy sem, akarom vagy sem, török vagy sem, ha németországban elmondhatod magadról külföldiként, hogy igenis, 2 éve egy GmbH alkalmazásában állsz, sokkal könnyebb bekerülni egy olyan céghez, ami tényleg német. És addig a nyelvel is hatékonyan boldogul az ember.

    Igazság szerint, ami nagyon nehezen megszokható számomra, az kettő dolog:
    1. Teljesen mindegy, hogy egy emberrel mennyire tudsz gördülékenyen kommunikálni, a következő akivel szóbaállsz, egyrészt érthetetlenül beszél, másrészt gyakran szóban is megerőszakolják a nyelvtant. Az itt született Törökök például félig törökül beszélnek.
    2. Egy építkezésen, ha keresel valakit, vagy valamit, ne számíts segítségre senkitől. Az ott lévő emberek 5-10%-a tud valamennyire is érthetően beszélni németül, a többi elzavar, mert egy kurva szót sem beszél németül.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

  • sketchifun

    senior tag

    Sok kommentnél látom leírva, a nyelvvizsga, nyelvtudás kérdést. Mint egyfajta kötelező minimumot, amit itt bizony elvárt.

    Lehet, hogy ti ezt tapasztaljátok, legyen az bármilyen szektorban végzett munkavégzés esetén, a nagy büdös valóság viszont ettől rettentően távol áll. Az a helyzet, hogy az ide bevándorló, alapvetően európai államokból érkező munkavállalók jelentős része(értsd, min. 80%) konkrétan nem képes beszélni a nyelvet.

    Teszem azt, megbetegszik az ember. El kell menni orvoshoz például. Hát a szerencsétlen, azt se tudja elmondani, hogy mi baja van. És igen, ezek az emberek itt élnek, itt dolgoznak. A számokat a boltban nem értik meg, a fizetendő összeget csak akkor értik meg, ha megnézték a kijelzőn.

    Mondok másik példát. Németországban gyakori, legalábbis így vettem észre, az igazoltatás. De nem úgy, mint Magyarországon. Kiválasztanak egy útszakaszt, kivonulnak amennyien csak vannak, és mindenkit minimum igazoltatnak. De elég gyakori, hogy félreállítanak, és a teljes kocsit kipakolják. Egy ilyen esetben hogyan szólalnak meg, ha kérdést tesz fel a rendőr, hogyan válaszolnak? És bizony, mégis itt élnek.

    Evvel csak arra szerettem volna célozni, hogy bár a fent említett esetekre mind-mind volt már példa velem is, és bár könnyedén abszolváltam, nálam sokkal rosszabb nyelvi adottságokkal rendelkező emberek is élnek, dolgoznak itt.

    Bátran kijelenthetem, hogy azért mégiscsak 9 évig tanultam németet, és mostanra, ha nyelvtani hibákkal is, de könnyedén válaszolok bármilyen feltett kérdésre. A munkautasítást is németül kapom, amit külön kellett kérnem(alapvetően angolul beszéltek hozzám), és csak a hasznomra vált.

    Avval viszont teljesen egyetértek, hogy abszolút nulla nyelvtudással idejönni teljesen felesleges. Mert anélkül hamar fut az ember olyan dolgokba, amik megoldhatatlannak bizonyulnak.

    Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Új hozzászólás Aktív témák