Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lev258

    veterán

    válasz Lauda #245 üzenetére

    Ez világos, de az továbbra sem, ez mitől generál rossz megoldásokat. Illetve mitől rossz mindkettő. Vagy a cikk írója továbbra is az óraátállítást akarja? Ez valahogy nem derül ki.
    Egyébként a nyárival (vagy épp a román időzónával) nekem is az a legnagyobb bajom, hogy télen simán reggel 8-kor is lesz sötétség. Értem én, hogy nyáron mindenki szereti kihasználni az estéit, ahhoz meg a világosság ideális, viszont télen az emberek hangulatán sokat dob, ha legalább egy átlag munkanap világosban kezdődik.

    [ Szerkesztve ]

    Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Lauda #245 üzenetére

    :R Persze, értettem az érveiket az elején is, hiszen egy gazdasági témájú oldalról beszélünk. A jelenlegi téli időszámítás azért rossz, mert akkor a nyári hajnalaink napsütésesek lesznek. A jelenlegi nyári időszámítás (az ő szavukkal "román időzóna") pedig azért, mert akkor a többi nyugat-európai állammal nem leszünk egy időzónában és ez gazdaságilag kevésbé lesz kényelmes... esetleg a marketingje lesz kevésbé jó a "kelet-európai" időzónának. De erre próbáltam utalni azzal, hogy Románia eddig is egy órával odébb volt, tagja is az EU-nak, és az elmúlt években elég jól teljesített (legalábbis annak alapján, amit laikus szemmel manapság olvasni róluk).

    Zárójelben jegyzem meg, engem sem visel meg különösebben az óraátállítás. Azzal van csak bajom, amikor megpróbálom kitalálni, hány óra van egy másik országban, aztán rájövök, hogy "á, majd a számítógép kiszámítja nekem", illetve amikor belegondolok, hogy "bakker, ez a módosítás milyen volumenű és mindenre kiterjedő szoftver-frissítések sokaságát fogja eredményezni"?! Visszasírjuk még a Y2K-t... :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák