Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz Hobbbyt #42 üzenetére

    Ha az utcán nézelődsz, ott sem ívelt felületen látod a környéket. Fogj egy fektetett A4-es fotót, és hajlítsd meg, aztán meglátod... :K Ez az ívelt kijelző egy marketing szarság, semmi köze semmiféle látómezőhöz és hasonlókhoz. Csak jól bekajálták egyesek, és most meg megy a magyarázkodás, hogy jó ez. Jó a francokat... :N :DDD

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Joshi #45 üzenetére

    Vagy tök egyszerű, ha valaki megáll egy üres és sík házfal előtt, ránéz és torznak látja, annak valami baj van a szemével. A valóságban sincsenek a szemlélőhöz közelebb a házfal sarkai, ezért nem értem, mi a bánatnak kéne megívelni egy kijelzőt, hogy szabályosnak látszódjon. Értelmetlen.
    De semmi gond, hajlítsuk meg a Mona Lisa-t is, hogy ne legyen torz... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Hobbbyt #49 üzenetére

    Értem én, mit akarsz mondani, de az életben sem "hajlítják Rád" a teret, hogy minden pontja ugyanolyan közel legyen hozzád...nem természetes.
    A képeken meg, amiket linkeltél, konkrétan nem köríven vannak a monitorok, hanem csak a user fel fordítva, hogy ha arra fordítja a fejét, a közepükre merőlegesen nézzen. Ezen nincs semmi csodálkozni való, de ennek is akkor van értelme, ha mindegyik monitoron más-más a megjelenített tartalom.

    Konkrétan, ha kint a szabadban látsz valamit, aztán azt ráhúzod egy ilyen hajlított izére, nem ugyanazt fogod látni. Szerintem meg éppen az a lényeg, hogy azt lásd, mintha ott lennél a helyszínen. Erre törekedtek a 3D-vel is, de ennek a hajlításnak semmi köze a természetes látványhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Komplikato #60 üzenetére

    Az addig oké, hogy az agyad teszi össze a képet. De nem tehet össze torz képet, mert azért elég durva lenne úgy vezetni egy autót, ha amit nézel az nem ott van, mint ahova Te látod... Vagy a mesterlövész sem találna el az életben semmit... :)

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Komplikato #64 üzenetére

    Oké, akkor hol vannak, és milyen színűek? Mi a referencia?

    Én nézem, én használom, hozzám kell igazítani, nem a bálnák szeméhez... :)

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #69 üzenetére

    Végig gondoltam, pont erről beszélek. Hogy minek kell "rám hajlítani" a kijelzőt, a sarkából nézett házfalat sem hajlítja rám senki, hogy a túlsó sarkát is ugyanolyannak lássam, érted? Úgy akarom látni, ahogy élőben. És mivel élőben sem hajlítgatja senki a látóteremet, mesterségesen sem látom értelmét.

    De ha már annyira hajlítgatunk, akkor csináljanak olyan kijelzőt, ami a megjelenített tartalomtól függően változtatja a hajlítás ívét. Annak van értelme. Egy, a sarkait 3-4 centivel a szemlélőhöz közelebb hozó kijelző csak egy kompromisszum, felvetődik a kérdés, hogy miért annyi, miért nem több, adott esetben meg miért nem kevesebb? Így nagyon szűk a felhasználási lehetőség, plusz ahogy egy másik fórumban említették, ha nem az ehhez való technológiával rögzítik a tartalmat, akkor az torz lesz, nincs mese.

    Ez meg azért kevés, hogy amit Te eddig láttál a hajlítás terén, az "nem vészes". Mi az, hogy nem vészes? Ezek szerint nem jó, de azért tűrhető? Most azért nézegessek torz képet, hogy elmondhassam, ívelt a kijelzőm? Mert jelenleg ez a technológia az én szemszögemből másra nem nagyon alkalmas.

    Emlékezz, mikor áttértél a domború CRT-ről a síkképcsövesre, és eleinte úgy érezted, homorú képet látsz, aztán megszoktad. Most minden sík és ez az alap. Ha én beújítanék egy ilyen ívelt monitort, akkor le kellene cserélnem a tévét is mondjuk, mert nem hiszem, hogy nagy élmény lenne váltakozva nézni sík és ívelt képernyőt. Mindegyiket torznak látnád.

    Persze, ahogy a domború után megszokta az ember a síkot, úgy ezt is meg lehet, de ez akkor is egy kompromisszum csak, mivel fix a hajlítás íve. Akkor már inkább a sík, az több mindenre használható.

    Győzködni meg felesleges engem, én a saját szememnek hiszek, nem a másénak. Ha másnak jó, hajrá, engem nem zavar, tőlem aztán akinek éppen olyanja van, üljön bele egy 3 méteres gömbbe, aztán vetítsék köré belülről a képet... :)

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #71 üzenetére

    Igen, gömbölyű a szem, viszont a szemlencse alakja, illetve domborúsága változik annak függvényében, hogy milyen távolságban van a tárgy, amit élesen szeretne látni. Tulajdonképpen felfogható egy autófókusznak is. És mivel ez egy ilyen ügyes szerv, nekem legalábbis nincs szükségem, hogy erre rásegítsenek mindenféle okossággal... :) Majd ha így fókuszálgat a kijelző is, akkor esetleg... :K

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • tatabike

    őstag

    válasz Raysen623 #75 üzenetére

    Ugyanaz, mint a térhajlításnak... :N

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák