Hirdetés

2018. augusztus 19., vasárnap

(#1) Ispy

Ispy
(PH! kedvence)

Mint egy falat kenyér.

"Semmi sem tesz boldogabbá, mint az, ha az egész napom a számítógépem egy olyan feladat automatikus elvégzésének programozásával tölthetem, amit amúgy kézzel 10 másodperc alatt megcsinálhatnék."

(#2) g@bo

g@bo
(PH! nagyúr)

tlc cuccok élettartama kb. most miként alakul?

(#3) TeeJay válasza g@bo (#2) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

3D TLC mindenre elég otthonra

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#4) enginev3.0 válasza g@bo (#2) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Életem első 840 TLC ssd van a gépembe meg sem tudom mondani hány éve, legalább 4-5 de lehet már 6
Bár nincs több tíz tb adatírás rajta, de mikor megvettem azt hittem 2-3 évente újat kell majd vásárolni

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#5) Raymond

Raymond
(PH! nagyúr)

LOL, jon majd meg a Coolermaster es a Thermaltake SSD is...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#6) Lacccca87 válasza Ispy (#1) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Kb mind1 hogy N+x.-ik márka jelenik meg bármilyen HW-ből. nagyon szépen látni hogy manapság már nem tudnak megélni csak lap/vga gyártásból a gyártók és ezért szépen minden szegmensbe belevágják a fejszét (az hogy milyen sikerrel már más téma). De szerintem lassan átmennek a nagyob márkák ilyen kisebb OEM gyártókba és mindent kínálnak majd egyben.

(#7) g@bo válasza Lacccca87 (#6) üzenetére

g@bo
(PH! nagyúr)

a vga nem hoz a konyhára? s a ram? ;]

(#8) Lacccca87 válasza g@bo (#7) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

VGA nál a többlet az a nagykereknél csapódik le, mivel ők MSRP szint közelében veszik a VGA-kat, miközben a memória chipeket ugyanugy meg kell fizetnie a gyártópartnereknek ami jelenleg negatív irányba rontja a marzsot. A ram megint hasonló mivel egy nagy gyártó sem rendelkezik saját memória gyártási kapacitással csak átcimkíézik meg kicicomázzák.

Ahol magas profitot tudnak elérni jelenleg az a kiegészítők, perifériák, monitorok, gépházak, meg az esetleges egyedi megoldások(már ha van rá kereslet) szerintem. Ezért is gondolták meg magukat 2013-14 körül és kezdtek el úja pénzt pumpálni az E-sportba a gyártók mert így tudták felfújni a piacot a korábban leírt termékek számára.

[ Szerkesztve ]

(#9) TeeBee73 válasza Raymond (#5) üzenetére

TeeBee73
(őstag)

Meg a Codegen. ;]

"Szépnek, szép vagy." - mondta a Kisherceg. "Ringdingding-digingigerining" - mondta a róka.

(#10) Duracellm...

Duracellm...
(PH! kedvence)

Most már érdekelhetne, hogy melyik ssd-n futnak a jobban a játékok?! :)

(#11) sb válasza enginev3.0 (#4) üzenetére

sb
(PH! kedvence)

A vicc az, hogy az egyetlen, bizonyítottan gyári hibás TLC a 840 EVO. És még azzal sincs semmi gond.

eladó cuccok: Phenom II X4+GTX460 1GB konfig, Samsung SSD-k, Tp-Link WDR3600, Modecom Feel 202 mITX ház...

(#12) mepet válasza TeeBee73 (#9) üzenetére

mepet
(PH! addikt)

Meg az AMD. ;]

(#13) tibaimp válasza Lacccca87 (#6) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Így van. Én például azon csodálkozok, hogy az ASUS még nem lépett be ebbe a szegmensbe, pedig kb CPU-n kívül, már mindent gyárt/ gyártat...

Nekem Gigabyte cuccaim vannak, lap+vga, de eddig még nem volt velük bajom, remélem így is marad kopp, kopp, kopp...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) g@bo válasza mepet (#12) üzenetére

g@bo
(PH! nagyúr)

radeon ssd-t sokan hordtunk vissza gariba... pusztult a 120 as. a cserélt még megy. ;]

(#15) Zotya84 válasza TeeBee73 (#9) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Ó, a végén azért csak beficcen majd a Vargáné és Tsa SSD is... :D

[ Szerkesztve ]

(#16) Ispy válasza Zotya84 (#15) üzenetére

Ispy
(PH! kedvence)

Az lesz csak a bestbuy, remélem ledesen fog világítani rajta a Vargáné felírat. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Semmi sem tesz boldogabbá, mint az, ha az egész napom a számítógépem egy olyan feladat automatikus elvégzésének programozásával tölthetem, amit amúgy kézzel 10 másodperc alatt megcsinálhatnék."

(#17) tibaimp válasza Zotya84 (#15) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Ne is emlegesd, nekem egy komplett konfigom szállt el, mint a fing a szélben, az a fos miatt, persze, én voltam a hülye, na azóta 4-5 évente táp csere, ha kell ha nem, és csak CM moduláris táp!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) jeni válasza Raymond (#5) üzenetére

jeni
(PH! félisten)

ez pont olyan mint az Asrock,hogy elkezdett a nevével (gyártatni) AMD VGA karikat forgalomba hozni.
aztán lesz majd Asrock SSD is,sőt Asus SSD Pro is.

Samsung SM-G850F Alpha tartozékok eladóak! Prívátban keres!

(#19) koby11h

koby11h
(lelkes újonc)

Én amit nagy bírnék: Vargáné és Tsa SSD led világítással - Gamer / Mining felirattal :)))

(#20) Runo válasza koby11h (#19) üzenetére

Runo
(PH! kedvence)

Only write? :U

(#21) koby11h válasza Runo (#20) üzenetére

koby11h
(lelkes újonc)

WORN = Write once read never :)

[ Szerkesztve ]

(#22) mzso

mzso
(PH! addikt)

Jó lenne már ha 120 dollárért 1 terása lehetne kapni, főleg ha rájön még az áfa is. (Még úgy is elég drága lenne vinyóhoz képest)

[ Szerkesztve ]

(#23) TeeJay válasza mzso (#22) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

nem nem
az lenne a jó ha a 4TB-os MLC lenne 40ezer forint a 8TB-os meg 60ezer max
kellene SSD a torrentezés alá mert csak az bírja az 1000-es netet :D

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#24) Szipó

Szipó
(kvázi-tag)

Hátha a nagy választék miatt lemegy a samsung ára... :D

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#25) Zotya84 válasza tibaimp (#17) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Nekem sosem volt szerencsére olyan tápom, valahogy már gyerekként sem bíztam bennük. Codegánnyal kezdtem, majd a cseh csodára, az Eurocasere váltottam, nem is bántam meg, jó sokáig ment, majd végül a jelenleg is használt Super Floweremre. Már több, mint 10 éve szolgál kitartóan, szépen, már évekkel ezelőtt kijelentettem, hogy megszolgálta az árát: 4 VGA (X1900->HD3870->2*HD3870->HD7950), és 4 alaplap (AT8 32X->790FXT-UD5P->990FXA-UD5->X370-Gaming 5), 5 CPU (X2 4400+->X4 955->X6 1060T->FX-8320->Ryzen 1700X), amit kiszolgál(t) probléma nélkül.

(#26) tibaimp válasza Zotya84 (#25) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Cseréld le, mielőbb! Nem azért mert rossz, hanem mert régi. 20000 - 25000Ft egy jó minőségű moduláris táp, a Ryzen-hez meg a 370-hez elég lesz egy 600-650W-os is, sőt...
De persze Te tudod!

(#27) Zotya84 válasza tibaimp (#26) üzenetére

Zotya84
(őstag)

Ez még megfelelő állapotban van. De az új SF, SS, tápok horror áron mennek, amik bele is férnek a házba, így még van kis ideje. De köszi az aggódást. :)

(#28) tibaimp válasza Zotya84 (#27) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Úgy legyen :R

(#29) mzso válasza TeeJay (#23) üzenetére

mzso
(PH! addikt)

Én most realisztikusabban álmodoztam. :)
Amúgy szerintem olyan jó eséllyel sosem lesz, hogy egy kétszer akkora nem kb a duplájába fog kerülni, mert az SSD lényegi költsége (a flash csipek) a kapacitással lineárisan nő.

(#30) haxiboy válasza TeeJay (#23) üzenetére

haxiboy
(PH! addikt)

Vagy egy raid 0... :)

BTC : 1HaxiBoy43dEBpk9amznGuFs8h2YjYH4F7

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.