Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haddent

    addikt

    válasz #65675776 #24 üzenetére

    Látom mire akarsz kilyukadni, és azt én soha nem tagadtam...
    Ami biztos: PS4 -en fHD, 64 játékos, azonos grafika, 60 FPS -el fog menni.
    PC -én HD7990 (Hd7970CF) -el demózták, tehát legalább úgy fog futni, mint az előbb említett konzolon, de lehet, hogy több FPS -el. Tehát akkor magamat pontosítva: ha a fHD vagy a 60FPS kevés valakinek (esetleg mindkettő), akkor nem nyerő a konzol. Nekem ez egy tökéletes konfiguráció egy ideig még.

    Az eltérő API az óriási előny a PS4- nek és még nagyobb hátrány a PC -nek. A DirectX 11 (11.1 & 11.2 is) nagyon korlátozott tudású, köszönhetően az nVidia-nak és az intelnek (utánna lehet nézni, Abu PS4 -es cikkjében ahol a DX korlátozásokról van egy szép kis táblázat).

    Ettől függetlenül a hardverrel is van baj. Alapjában véve a PC -ék CPU -ja erősebb, mint a PS4 cpu része, és a GPU is erősebb, mint a PS4 -ben megfelelő rész. Egy gond van csak: a PS4 -ben közös, GDDR5 memóriát használnak ami jelentősen meggyorsítja a folyamatokat.

    De ez a 2 dolog már rengetegszer le lett írva (nem általam, szakértők által), most mégegyszer. A hardveres probléma kiküszöbölésének első lépcsőfoka a AMD Kaveri APU lesz ami ugye nagy valószínűséggel jövőre tolódhat. A DirectX kijavítása / korlátozások szélesítése ki tudja mikor történik meg, M$ kezében van az egész, neki pedig nem érdeke, hogy az XONE -ból még kevesebb fogyjon majd.

    Ha ez a 2 dolog megoldódik, akkor egyenértékű lehet elméletben (ugye driverekről, user erorrokról nem beszélünk most.. meg egyéb hülye problémákról..) a PC és a PS4 tudása, illetve szép lassan elhúzhat a PC megint. Persze sokkal drágább marad ígyis..
    De amíg így állunk, addig fHD, 60FPS mellett a PS4 -en szebb grafika idézhető elő, exkluzív effektek stb...

    Ezek tények, nem én találtam ki, külföldi hírek is megírták. Na de én befejeztem, nem igazán tartozik ide ez a vita szerintem, és elég felesleges is.

Új hozzászólás Aktív témák