Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LGLuke

    őstag

    válasz (ÉN)közPONT #1 üzenetére

    Az elmúlt évek tapasztalataiból merítve nem igazán éri meg soha egyik generációról a következőre váltani, legalábbis a nagy többségnek biztosan nem.

    Én korábbi cikkek/hírek kapcsán úgy értesültem, hogy CPU esetében maximum a frekvencia fog nőni és esetleg a komolyabb csíkszélességnek köszönhetően a fogyasztás mérséklődhet, de mivel az architektúrában nem lesz komoly előrelépés, így akik CPU igényes alkalmazásokat futtatnak, nem nyernék vele sokat.
    A professzionális felhasználásra pedig nem az SB, IB vonalat szánja az Intel.

    Újonnan azoknak éri meg beruházni erre, akiknek több generációval ezelőtti rendszerük van. Pl. C2D, vagy azelőtti. Főleg irodai és otthoni felhasználók örülhetnek, hogy az Ivy esetében állítólag sokat fog javulni az IGP teljesítménye.
    Lehetséges, hogy koca játékosoknak nem feltétlen kell majd külön VGA-t vásárolniuk, hanem alacsonyabb felbontáson elegendő lesz az IGP nyújtotta teljesítmény is.

    Persze ezek mind csak tippek, és kósza hírek, de lassan csak körvonalazódik a valós helyzet.

  • LGLuke

    őstag

    válasz (ÉN)közPONT #7 üzenetére

    Nehéz erre válaszolni, ugyanis, ha jó áron el tudod passzolni az előző konfigod, vagy elegendő csak a CPU-t, mert az újhoz jó lesz a régi alaplap is, akkor lehet, hogy még nem is bukik nagyot az ember, és 10-15k HUF-ból megvan.

    A probléma inkább az, hogy akiknek i5-ös SB van, azoknak játékra pl. teljesen jó lesz 1 év múlva is, vagy 2 év múlva is a cpu. Sokkal hamarabb kell VGA-t cserélniük és még az újakat is meg fogja tudni hajtani a mostani SB i5.
    Tehát nem nyernek vele semmit játékoknál és hétköznapi szoftvereknél.

    A mostani helyzetből kiindulva:
    A régebbi i5-ről sem érdemes most váltani SB-re, de még megkockáztatom, hogy aki C2Q-ról vált sem fog sokat tapasztalni gyorsulás terén. Innen nézve meg kár a pénzt belefeccölni.
    Ha innen nézem, valószínűleg hasonlóan fog alakulni az Ivy esetében is a helyzet.

    Munkára lehet, hogy némelyeknek elkél a gyors CPU, de akkor nekik nem is feltétlenül Ivy-t kell venniük.

    [ Szerkesztve ]

  • LGLuke

    őstag

    válasz BiP #44 üzenetére

    Én is veled értek egyet. Nagyon sok ismerősömnek van C2D, vagy esetleg C2Q. 4-5 éves rendszerek, mégis szinte mindenre elegendőek. Max VGA-t cserélnek, ha játszani akarnak, de más nem kell nekik.

    Pont ezért motiválját a gyártók az embereket az újdonságokkal, hogy elmondhassák, hogy a SB CPU-k már 2-3 generációval újabbak, tessék váltani, mégha semmi szükségetek sincs rá.

    Legtöbb felhasználónak valóban nincs is semmi szüksége, de mégis költ, ebből élnek a gyártók. Vannak akik 1-2 évente cserélik a semmiért gépüket.

    Nem azokból élnek meg, akik 4-6 évente vesznek újat.

  • LGLuke

    őstag

    válasz Antarctica #48 üzenetére

    Az i7 elég drága valóban, csak szórakozás miatt megvenni nem túl költséghatékony, viszont egy i5-ös SB modell igenis jó vétel lehet, ha valaki 2-3, vagy több generációval ezelőtti architektúráról vált újabbra és hosszútávra tervez.

    Eddig csak azoktól hallottam, hogy rossz az SB, akiknek 1-2 generációval ezelőtti gépük van és nem éri meg váltani. Persze, savanyú a szőlő, hiszen az SB gyorsabb és jobb, csak éppenséggel nekik még nem alternatíva, mert nem igazán nyernének vele, csak egy rakat pénztől szabadulnának meg.

Új hozzászólás Aktív témák