Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aronocs

    tag

    válasz arn #52 üzenetére

    Én a karácsonyra kapott Raspberry Pi 2-t állítottam be a TV mellé OSMC-vel (Kodi), így ez lett a dedikált lejátszó. Emellett megy rajta egy Transmission daemon, amivel le lett tudva a 24/7 torrent kliens, amit elérek webes felületen, illetve összedobtam egy scriptet, ami fel-felnéz Gmail fiókra, és ha talál adott tartalmú e-mailt magnet linkkel torrenthez, azt átpasszolja a Transmission-nek. Ezzel váltottam ki a távoli, neten keresztüli elérést, mivel meg akartam tartani teljesen lokálban a rendszert, de szerettem volna lehetőséget arra, hogy alkalomadtán otthontól távol is tudjak indítani letöltést.
    A Transmission ráadásul eléggé rugalmas, így a következő lépés az lesz, hogy scriptelve legyen a letöltött anyag alapszintű szortírozása, seed utáni takaríŧgatás, stb.

    Eddig nagyon jól beválik, bár még csak pár napja kezdtem el használni. Kényelmes, hogy a TV távirányítójával tudom kezelni az egészet (HDMI-CEC), nem fogyaszt semmit, nincs hangja, illetve az OSMC-hez annyi kiegészítő van, amivel kényelmesen lehet rengeteg dolgot intézni, hogy ihaj. (Pl. Discovery Channel-t tudom rajta nézni, mivel már nincs TV előfizetésem, megy rajta a YouTube, vannak stream szolgáltatók sorozatokhoz, filmekhez, illetve egy gombnyomással indul a webrádió.)

    Logout-on van egy-két nagyon jó cikk a témában, illetve tele az internet RPi projekttel:
    [link]
    [link]

    Aut inveniam viam aut faciam.

Új hozzászólás Aktív témák