Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Ha már középkategóriás kártyákat tesztelünk, nem lehetne kissé életszerűbben? Gondolok itt arra, hogy a kártyákat egy i7 konfigurációban tesztelik. Nem az a baj, hogy vannak ilyen teszteredmények, hisz biztos vannak, akiknek az erős CPU mellé nem kell erősebb kártya, de mi a helyzet a közepes konfigurációkkal? Hogy mennek ezek a kártyák egy 25-35E Ft-os CPU mellett? Azért a többség nem 70 ezres i7 processzorokat vesz. Lehetett volna teszteredmény i3, i5 illetve AMD A6-A8 processzorokkal is. Nem hiszem, hogy a prohardvernek nem áll módjában szélesebb körűen tesztelni.
    Másodjára is átfutottam a cikket, sehol semmi érdemleges infó, csak szóban is megfogalmazva az, amit a grafikonról én is le tudok olvasni. Régen ennél sokkal jobb tesztek voltak az oldalon.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz FireKeeper #221 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy hagyjuk ki az i7-es konfigurációkat a tesztekből, csak azt, hogy egy középkategóriást is lehetne használni a tesztben. Nem azért nézek teszteket, hogy utána a fórumban kelljen válaszok után kutatnom a sok inkompetens tuningkretén hozzászólása között. Pl. láttam egy HD7770OC tesztet, ahol két eltérő konfigurációban is tesztelték, amiből már jobban kitűnik, hogy mire képes, ha közepes gépbe veszem. A hajamra kenhetem az i7-es eredményeket.
    És ha előjön a CPU limit, akkor legalább azt is tudjuk, hol CPU limites a játék, évekkel ezelőtt sokkal igényesebb, részletesebb tesztek voltak, ma már az egész PH olyan, mint a Story magazin, a cikkeknek is olyan a színvonala. Reklám az egész, minden tetszik, meg ajánlott. Pár évig nem nézek rá az oldalra, és utána kicsit meglepnek az ilyen üres cikkek. 3-4-5-6 éve még volt színvonal. Bezzeg anno pl. a fLeSs VGA tesztjeiben még volt tartalom.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz szab.tam #251 üzenetére

    Nem párválasztó kell, hanem a VGA képességeit tesztelni. Ne is haragudj, de az ló**** cintányérral az emberek 90%-ának, hogy mi egy közepes kártya maximális teljesítménye egy 150 ezer Ft-os gépben.
    Ezért írtam, hogy régebben sokoldalúbb, színvonalasabb tesztek voltak. Most minden ajánlott, ami meg fos, az is tetszik. Nekem ez a cikk nem mond semmit, pont az ilyenek miatt nem szoktam a prohardveren cikkeket olvasni soha, most is csak azért tettem egy próbát, mert a HD7xxx szériáról még elég kevés anyag van a neten (de azok alapján legalább lehet dönteni). Ezért van az is, hogy az ezzel együtt 12426 hozzászólásomból kb. 12400 évekkel ezelőtti már...
    Részemről ennyi, elmondtam, mi miért nem jó, nem fogjuk egymás álláspontját közelebb hozni. További szép napot, estére sok sört!

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Geller72 #255 üzenetére

    Attól kezdve, hogy a tesztelt eszközről nem lehet rosszat mondani akkor sem, ha szar, az többé már nem teszt, csak egy reklám, ami a laikusok számára tűnik tesztnek. Mert fényezhetjük akár hogy is, de ha a HD7770 30%-al gyorsabb az elődjénél, de másfélszer annyiba kerül, akkor az jelenleg nem ajánlott. Ebből a szempontból persze korrekt a cikk, hisz említik is az ár/érték arányt, viszont én a HD6850-et nem feltétlenül tartom jobb vételnek, mivel annak a HD6770-hez hasonlóan magasabb a fogyasztása, ami csak azért lényeges pl. nekem, mert bár tápot venni akarok újat, de UPS-t eszem ágában sincs, nem dobom ki az APC-t, hogy aztán 20-30e környékén vehessek nagyobbat. Nyilván a 10e Ft-os szünetmentes nem játszik.
    Az általam linkelt teszt meg épp azért volt jó, mert láttad, mire képes közepes konfigurációban, tudsz mérlegelni, hogy elég-e neked, vagy másik kártyát választasz, esetleg belefér a proci cseréje is. A pénz azért nem mindegy.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Silentfrog #259 üzenetére

    Azért annyira nem. Összeraktak egy gépet, aztán a fele játéknál lefuttatták a saját benchmark-ot, másik felénél Fraps-al mértek, mindezt végigpróbálták pár felbontás mellett. Nem tart sokkal tovább egy kisebb processzorral sem megcsinálni, egy ember egy délután alatt is végez vele.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák