Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Abu85 #95 üzenetére

    Valahogy én is így gondoltam, nevezetesen, hogy a Crysis-t azért kellően optimalizálták. Egyszerűen bizonyos effektekhez kell az erő, és az "optimalizálás" egyenlő volna a funkció kivételével. Pedig a Parallax Occlusion Mapping-ért kár lenne, a vízmosás kövei piszok jól néznek ki :R.

    ui: aki sokallja a gépigényt, az mutasson egy játékot, ami megjelenésben ezen a szinten van, és jóval kisebb a gépigénye.

    "We spared no expense"

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #270 üzenetére

    Azért nem csak catalyst súgóból táplálkoztam, mértem is pár FPS-t különböző beállításokkal és ezért is volt hihető számomra hogy az advanced javítja a képet (mint a súgó is írja), mert kevesebb FPS-t eredményez mint a standard.
    De az se vílószinűtlen hogy a súgót még 6.8-as Catalysthoz írták, és neten is ahhoz találok leírásokat, teszteket, AI-al kapcsolatban. (és ezek olyasmit írnak le mint te is, én is ezt hittem volna el elsőre ha nem játszadozom a beállításokkal)
    Akár CS-Sourceban ahol durván előjön a hiba, akár AC-ben ahol nyoma sincs minőségromlásnak, a standard jóval több FPS-t ereményez mint a kikapcsolt AI, de az advanced mérhetően kevesebbet mint a standard.
    De valószinűleg az lesz a gond amit te írtál, hogy 8.3-as catalyst óta sántít az advanced mód (főleg talán újabb HD3/4 kártyákkal), innen a kevesebb FPS standardhoz.
    Viszont mikor én nézegettem a két mód szinte azonos képet ad. Lehet csinálok pár screenhotot is valamikor. (bár pont azért nem akartam mert erősen szög- és távolságfüggő, így főleg mozgás közben zavaró, le lehet fényképzeni két azonos képet hogy csak az AI változik, de az nem adja vissza a dinamikus hatást...)

    Mondjuk ez nem változtat azon hogy nekem nem tetszik hogy a Catalyst AI standardon áll miközben az nv driverében a HighQuality révén kikapcsolnak két olyan optimalizációt amit a standard AI láthatóan használ.

    Tudom pusztán az AF és AA egyidelyű alkalmazása is előidézhet képhibákat, erre volt részmegoldás az nv driverben a "negative LOD clamp", ami itt nincs így nyíltan bevezetve mint opció. De az általám vázolt hiba ma még könnyen elkerülhető ha letiltjuk az AI-t vagy az emlegetett két szűrsoptimalizálást.

    A CFAA lassúságára van valami tipped? Én csak 2 dologra tudok gondolni:
    1: Szar az egész, nem jó semmire csak dísznek. :DDD
    2: Az RV770 azért gyorsult ekkorát MSAA melletti mérésekben, mert újra a hagyományos hardweres (emlegetitek mint "bedrótozott") szűrésmódot használja egyszerű DX9/10.0-ás játékok alatt mikor MSAA-t kérnek? CFAA alatt viszont ugyanúgy szoftweres üzemmódba kényszerül mint egy RV6xx? A számok alapján ezt is el tudnám képzelni. Itt a girtelen csodás AA alatti gyorsulás, én meg azt látom lassabb 6x CFAA mint 8x MSAA.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • gbors

    nagyúr

    válasz Abu85 #308 üzenetére

    idézet a techreport 4870 cikkéből:

    The thing that strikes me about these results is how similarly these two solutions scale when we get into the CFAA modes. The 4870 is quite a bit faster in the base MSAA modes with just a box filter, where the render back-ends take care of the MSAA resolve step. Once we get into shader-based resolve on both GPUs, though, the 4870 is only slightly quicker than the 3870 X2 in each CFAA mode. That means, practically speaking, that RV770-based cards will pay a relatively higher penalty for going from standard multisampled AA to the CFAA modes than R6xx-based ones do.

    Meg több helyen is olvastam, hogy box MSAA is back, és őszintén szólva, ez is a logikus. Neked honnan az infod?

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Abu85 #311 üzenetére

    Mégis, én mint laikus is erre jutottam mikor a CFAA módokat próbálgattam, és úgy tűnik hozzáértőbbek is erre következtettek a látottakból. Amúgy kitudja... A lényeg hogy a sima MSAA már gyors, csak a CFAA nem jó semmire 1 kártyával, esetleg 2-vel mikor már nincs hova tenni a teljesítményt.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák