Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz mpioca #69 üzenetére

    Az NV két cGPU-t fejleszt jelenleg. Az egyik a Kepler, míg a másik a Maxwell. A HTPC-ben számottevő előny lenne, ha a Kepler kapna ilyen ARM magokat. Akár csak egy vagy kettőt. Ha ez így lesz, akkor a Kepler lényegében már képes lesz operációs rendszert futtatni, tehát az NV-nek 2012 elején (ha nem csúszik a 28 nm-es node tovább) lesz hardvere.

    A Maxwell biztos kap ARM magokat, de az 2013 előtt nem lesz kész.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz mpioca #74 üzenetére

    Technikai akadálya nincs, hogy építsenek a Keplerre grafikus kártyát. Ez pusztán üzleti kérdés lesz. Nyilván azok a funkciók, amik ezt a lapkát konkrétan platformmá tennék (feltételezve az ARM magok jelenlétét) rengeteg helyet elvisznek, és a grafikus teljesítményhez nem tesznek hozzá. Ez alapvetően hátrányos a verseny szempontjából, főleg olyan haszon mellett, ami jelenleg a VGA-kon van. A másik szempont a platform. Amint az NV-nek lesz egy olyan rendszere, amin fut a Windows 8 érdektelenné válik a konkurensek platformjára tervezni. Ez ilyen ultimátum jellegű dolog, ha akarod az NV szolgáltatásait vegyél teljesen NV-s rendszert. Hasonlóra készül az AMD is a platformszintű Catalyst támogatással. Ha akarsz extra energiagazdálkodást és egyéb szolgáltatást építs mindent AMD-re. Nyilván ezek olyan üzleti érdekek, amiket majd az NV kielemez és eldöntik, hogy mivel járnak a legjobban. A szolgáltatásokat is be lehet lőni, hogy mi legyen elérhető a konkurens rendszeren. Ez pusztán szoftver kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • erdoke

    titán

    válasz mpioca #96 üzenetére

    Egy bizonyos passzív szerkezet túlzott használatát kifogásoltam, ne essünk túlzásokba. A nyelvjárással sincs gondom, és a laza, beszélt nyelvi fordulatokkal sem, de ha újságot írsz, nyilván törekedni kell valamiféle nyelvi sztenderd használatára, ami a lehető legkevesebb emberben kelt szemöldök felvonást.

    (#98) Mackósajt
    Nem volt lementettem linkem a témában, a Google dobta ki, amit megosztottam. Én is azzal értek egyet, hogy egyre gyakoribb a kötetlen beszélt nyelvben, ami jelentheti azt is, hogy rövidesen teret nyer a kötöttebb írott megnyilvánulásokban is, de talán még nem tartunk ott. Legalábbis remélem. :)

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák