Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Gargouille #76 üzenetére

    Mondjuk ez így igaz, olyanoknak valóban kényelmesebb lehet. :R

    Túlságosan Prohardveres fejjel gondolkodtam már megint. :DDD Az van, hogy nekem tetszik is maga a koncepció, de mint mondtam hiányolom a pénztárcabarát opciókat. Tehát kérünk egy Surface Book Lite-ot negyed ennyiért.

    [ Szerkesztve ]

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #106 üzenetére

    És pont. Te ezt így kijelentetted, nyilván az összes cég felsővezetését te supportálod, hogy ilyen magabiztos vagy. :D
    Nem kell a magyaros felfogásból adódó idióta végletekbe gondolkodni, Te állítottál ilyet nem én...

    1000 db-ból mennyi apple/surface lesz megjavítva előbb mint az NBD-s Fujitsu/Dell/HP?

    A HP / Dell gariról annyit, hogy van amikor a next business day gari 2 hónapig(!) tartott.. sok helyen üzemeltetünk, én gyakorlatból mondom, hogy ezek a szipiszuper garik carepack stb. se életbiztosítások, sokszor olyan "magyarosan" intéződnek. Amúgy nekem is HP notebookom van, nincs vele baj, imádom.

    Én is nálunk a egészen az 50 usertől, a 7000 userig olyan 60 cég van, mielőtt eszedbe jutna, hogy orbanisztánban nincs ennyi ügyfél, ja nincs nem is arról van szó, neked ez elég gyakorlatias? Vagy nem, a piros pöttyös talicska bt, meg a szürke kereskedelmes magyar cégek gondolom sokkal nagyobb referencia....

    A notebook márkája meg nagyobb cégeknél nem a managga gusztusától hanem a céges policy-től függ, az meg sokszor globál szempontok alapján alakul.

    Komolyan és ezt miért nekem írod, annyira elegem vagy a leírok valamit és okosabbnak tűnök magyar mentalitásból...

    Csak példaként mondom, egyik multinál amit mi csinálunk itthon, iphone lett a céges standard (noha utálja a többség), de az az egy volt ami mind a 80 országban beszerezhető ahol leányvállalat van és tudtak velük globál szerződést kötni beszerzésre. Mivel saját belső szoftver fut rajta így azonos készülék kell mindenhol.

    Köszi a felvilágosítást ezt 15 éve tudom még valami?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Noukoum

    veterán

    válasz Gargouille #108 üzenetére

    Off: én csak azt nem értem hogy egy magyar fórumon miért nem lehet megérteni hogy a magyar piacot/árakat/szokásokat vesszük általánosnak nem a külföldit.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • pengwin

    addikt

    válasz Gargouille #108 üzenetére

    Úgy tudom hallador itthoni tapsztalatokkal rendelkezik, csak a komolyabb cégek terén, nem a tipikus magyar kis cégekén. Ez utóbbiaknál kicsit az "ahogy esik úgy puffan" kategória az IT beszerzés, és ott vesznek is majd ilyet a vezetőnek, ha ez a dilije.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • hallador

    addikt

    válasz Gargouille #108 üzenetére

    Te meg túlléphetnél már a magyarország fétiseden

    Nagyon félreértettél valamit, legalább annyira, mint a vezér az EU parlamentben, összekeverte a magyar embereket a párttal...
    Szerintem Magyarország az egyik legszebb ország Európában, na de az emberek! Na az már más kérdés...

    Legyél ott boldog, meg sok sikert, de nem kell ez a lesajnáló fölényeskedés. :) .

    Köszönöm szépen boldog vagyok, Na akkor tegyünk tisztába valamit, ha valamit leírsz akkor vállalni kell a felelősséget, nem visszatámadni, mert abból semmi nem lesz, hanem csak visszásság, rossz száj íz, közönyösség, nem törődömség. Csak csupa olyasmi, ami manapság sajnos a fórumon is zajlik már, nem csak a közéletben.

    Ez a Surface kifejezetten erre a szegmensre van kitalálva és semmivel sem rosszabb mint a többi. Szerintem.

    Hát az a kérdés mi a szegmens? Mert nem a klasszikus Business vonal legalábbis Európában.

    (#112) andorfy

    Nem egészen, ha megnézed, akkor a 4 éves warranty 391,98 €. Azért elég erős, ha ennyit kell fizetni valamiért, amit a HP/Dell/Fujitsu sok esetben beleszámolja az alapárba, de ennyiért 5 évig házhoz mennek. A kettő nem ugyanaz.

    "az i7 tök felesleges bele, mert le van fojtva", de hova van lefojtva, vagy honnan?

    "Az aluminium kasztni" magnéziumból készült, ezt a cikkben is rosszul írták :)

    Egy ekkora kaszni nem fog meghűteni egy ilyen processzort. Nagyobb gépek sem képesek erre. Szóval szép, de a haszna kétséges ebben az esetben. Szerintem.

    Az meg, hogy kinek mi a kényelmes billentyűzet, az szerintem eléggé egyedi, úgyhogy elfogadom, hogy neked az jobban bejön :)

    Teljesen jogos, én is egyéni preferencia.

    Azzal a részével egyet értek, hogy itthon ezt egy nagyobb vállalatnál ezer számra bevezetni alaposabb utánajárás nélkül "kicsit" meredek lenne, de szerintem néhány e-mail váltással, meg telefonhívással mindenre lehetne választ és megoldást is találni :)

    Ameddig nincs házhoz járás egy nagyvállalat nem fog szóba állni ezekkel a termékekkel. Amit írt itt feljebb a kolléga, egyénileg megveszik a felhasználónak. De sokat nem fognak venni.

    Ez a magánvéleményem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák