Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • whiteseed

    csendes tag

    Őszintén szólva nem csodálkozok a dolgon.
    80K-nyi cuccost feladni értékbiztosítás nélkül! :(
    Pénzt a boboz aljára rakni!!! :Y Gondolom drága lett volna a rózsaszín feladási csekk 500 ft-ért.
    Nem fizeted meg a biztonságot persze hogy ellopják, különben nem lenne értelme a biztonsági szolgáltatásoknak.
    Ahogy csinálnod kellett volna:
    Időgarantált csomagként feladni, abba alapból benne van 50K-ig ingyen biztosítás, már ha behúzod a megfelelő rovatot, és persze saját kézbe. (Csak látszólag drága. Én a 9Kg-s monitoromat adtam fel garanciális javításra, törékenyként, postai lezárással, fizettem érte 1900-at.) Egy olyan könnyű csomag gondolom sokkal olcsóbban kijön + lejön a 2 szolgáltatás.) Olcsóbb mint mikor a futár hozta ki.
    Pénzt külön banki átutalással/befizetéssel, ha mást nem rózsaszín feladószelvényen.

    btw, elvileg meg kell hogy legyen nálad az ajánlott feladási szelvény amin vagy pecsét + bélyegző van, vagy gép által rányomtatott bejegyzési szám meg a pecsét szokásos tartalma.
    Ha az megvan és rajta van minden, akkor tuti hogy van nyoma valahol hogy fel lett adva.
    A 15 nap letelte után azzal lehet menni a postára és azt lobogtatva mondani hogy eltűnt a csomag. Tehát ha megvan, arra nem tudnak hivatkozni, hogy ilyen márpedig nincsen.
    + Mivel ajánlottan lett feladva, és tényleg valaki átvette, akkor annak kell hogy legyen egy aláírás nyoma, dátummal.

    Persze nem a helyi postáskisasszonnyal kell veszekedni, hanem megmondani hogy kéred az eltűnt cuccok kezeléséért felelős személyt, vagy a postafőnököt. Kicsit erélyesebben kell fellépni (nem fenyegetve, anyázva).

    Szerintem mielőtt külsős céghez fordulnál, érdemes vizsgálatot kérni a csomag ügyében magán a postán. Ha megtagadják ott helyben felhívni a központot, és ellátogatni a http://www.mpl.hu-ra.

    A legnagyobb gond sajna az, hogy nincsen rá bizonyíték hogy mi volt a csomagban és hogy mekkora volt az értéke. Így ha kapsz is kártérítést ne nagyon számíts túl nagyra.

    (És persze ki ne add a feladószelvényt a kezedből, ha kell nekik, fénymásoltasd le, és kapják meg azt)

    OTAKU

Új hozzászólás Aktív témák