Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Na, ezt mondtam, hogy ugyan az lesz, mint anno az a64 x2 idejen. Akkor is az volt, hogy amint nyeregben volt az AMD, olyan vastagon fogott a ceruza, hogy bar a lap tetejere irtak az arat, leert az aljaig is. Ezert nem szabad soha annak drukkolni, hogy az egyik ceg ennyire elhuzzon, senkinek nem jo az, mindegy, hogy az AMD vagy az Intel van nyeregben.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lacika112 #18 üzenetére

    Igen, viszont ha megnezzuk a hireket az elmult par hetben, ugy latom, van remeny Intel oldalon, hogy felzarkoznak 2-3-4 even belul. Amit most latok, persze abszolut hasrautesszeru spekulacio, de azert valamennyire megalapozott: Folyamatosan allitjak le a "felesleges" projekteket, csak az utobbi heten volt vagy 5 olyan hir, hogy valami termek supportjat lelovik es/vagy nem lesz kovetkezo generacio, stb. Emellett viszont nem igazan vannak hirek elbocsatasokrol, szoval ez szamomra egyertelmuen egy esszerusites-atcsoportositas cegen belul. Persze mire ennek gyumolcse lesz, az nem keves ido, de akkor is, az irany jo.
    Remelem valami olyasmi forgatokonyv lesz, hogy most az AMD megszedi magat rendesen, ha nem is no Intel mereture, de legalabb annyira, hogy egy hiba ne tudja megint 10 evre teljesen foldhoz vagni, illetve kialakul egy egeszseges 50-50% koruli piaci reszesedes, aztan meg az Intel osszeszedi magat, es bo 5-10 evig fej-fej mellett, egymast gyepalva, folyamatosan egymasra raigerve megy a ket ceg.
    Vegfelhasznaloi szempontbol maga lenne a mennyorszag egy ilyen forgatokonyv, remelem be is jon.

    Tobbiek: Nem azt mondtam, hogy baj, hogy vastagon fog az AMD ceruzaja, mert mint ebbol a kommentbol is lathato, En most nagyon drukkolok az AMD-nek, hogy legyen par eve amig dol a le meg no a piaci reszesedes desktop, laptop es server/workstation fronton is. Ez csak azoknak szolt, akik az AMD-t ugy abrazoltak, hogy a cegek Terezanyaja, annyira josagos, hogy meg Buddha is AMD jelet tetovaltatna a vadlijara ha meg elne, stb. Nem, az AMD se josagos kistunderke, az is egy ceg, ami a mindenkinek a penzet akarja. Tehat nekunk vasarloknak a legjobb egy eros AMD meg egy eros Intel, ugy, hogy a ket ceg kozott nincs akkora penzugyi - kapacitasbeli szakadek, mint most.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz M@cika #38 üzenetére

    Amikor megjelent az elso a64 x2, akkor gyakorlatilag az volt a HEDT, csak akkor meg nem igazan letezett a kategoria. Az 5050E az mar egy laza harom evvel kesobb megjelent proci, teljesen mas kavehaz, akkor mar boven terjedt a ket magos proci, az ara is normalizalodott, konkurencia is volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz tibaimp #45 üzenetére

    Ez mondjuk pont nem igaz, az AMD akkor is kitartott a nagyon kedvezo foglalatok mellett, amikor ment a szeker, lasd AM2, AM3, es bar itt mar nem ment a szeker, de kesobb AM3+.
    A vastagabban fogo ceruza jellemzo rajuk is amikor ok allnak jobban, de a szandekos felhasznaloszivatas a'la Intel az pont nem.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák