Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    Kellett ez a teszt. Sajnos csalódnom kellett, de akkor is megveszem a 940-et. Számomra ami nagyon fontos volt, az az, hogy többet eszik, mint a Q6600-am, 8x400-on nem is ellenfele, és rettentően bánom, hogy eladtam. De mivel vissza nem akarok lépni, a Q9550-hez meg legalább P45-öt kellene vennem, ezért meglesz a 940 a 780-as deszkához és ezzel kihúzom a következő generációig, ami nagyobb lépés lesz. Mondjuk a 32 nanós intelig. i7-et akkor sem fogok venni. Köszönhető ez nagyon nagy mértékben a deszkák és a ddr3-as ramok nem normális árának. Ennyit nekem nem ér sem az i7, sem az AM3-as rendszer.
    Halkan megjegyzem, hogy nem ártana, ha az alaplapi sebességek is követnék a hhd-vel együtt a kívánalmakat. Szégyen, hogy hiába beszélünk itt gigabájtos adatátvitelről, ha a hdd-k közelébe sem érnek ennek.

    Geller

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Oliverda #141 üzenetére

    Nem akarok vitatkozni, főleg veled nem :D, de nézz vmi tesztet, ami Q6600-al készült, kellemes 8x400-on alapfeszen, 1066-os memekkel, legalább egy Giga P35 deszkával. Meg fogsz lepődni. Nekem ilyen volt, majd két éve vettem. Tavaly 25 körül simán lehetett venni használtan génullás quadot. Kicsit vérzik is a szívem érte. Egyik ilyen teszt alkalmával az én lapomban elvert egy Q9650-et. Kollégámé volt itt, kíváncsiságból akartuk tesztelni. Elhozta az ő prociját. Az enyémet felraktuk laza 8x400-ra alapon. Everest szerint 1 teszt kivételével verte a 9650-et. Valahol van kimentett bencem txt-ben. Holnap este a kezem közt lesz a 940-es Phenom II, ha lesz időm, csinálok fogyasztásmérős teszteket vele. Egy olcsó, 780-as lapban. 1066-os memekkel.

    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #163 üzenetére

    #160
    "Geller_1972:
    Mindenképpen meg kell nézni ezt a 8x400-as eredményt, főleg ezzel a túlhajthatatlan Phenom II-vel... ja bocs... hát ez is megy annyit :Y , sőt mi több, jóval többet is :)"

    Soha nem állítottam, hogy a Phenom 940-es nem húzható. Nem arányos véleményem szerint egy alap 2400 mhz-ről tuningolt 6600 egy alap 3 gigáról induló 940-es arányaival. Nem mind1, hogy 2400-ról 3200-ra, vagy 3000-ről 3200-ra.

    #163:
    Nem tudom eldönteni, hogy te most a Phenom 2 támogatása céljából linkelted e be a képeket, vagy épp ellenkező szándékkal..:DDD.
    Azt látom a képeken, hogy Phenom 2 OC, de nem látok olyan diagramot, hogy Q6600 OC.

    OC nélkül, nem azonos órajelen elég irreális, már-már baromság két procit összehasonlítani. De ennek ellenére is igen érdekes eredmények születtek. Hasonlónak akkor neveztem volna a feltételeket, ha látom a ramokat, amiket használtak, és persze azonosak mindkét esetben, valamint mindkét proci egyforma órajelen van mérve a tesztben.

    #168
    Nem feltétlenül. Pl 8400-as kb 42k, a phenom 940 most még 50k körül, de a 920-as alatta. Tehát arányaiban nem támasztja alá.
    És hogy miért jobb a négymagos? Most olyan indokot fogok mondani, amit remélem, megértesz, miért is így mondom: Azért, mert már jobban megéri, mint amennyire nem. Már több előnye van. Mind a hétköznapi használatban, mind játékban, kódolásban..akármiben. Aki ezzel velem vitába száll, elárulja, hogy soha nem volt négymagosa.
    Akinek volt, az tudja, mennyire alapnak érzed azt, hogy nem kell várnod klikk után arra, hogy elinduljon egy program, teljesen természetesnek tartod, hogy akármi fut, indítani akarsz egy programot és az azonnal indul. Szal "észérveket" inkább ne..:D.

    [ Szerkesztve ]

  • Geller72

    veterán

    válasz Sweet Lou 6 #173 üzenetére

    Hol érzed te reálisnak a 2,4 ghz-et a 3-al szemben? Mint mondtam, a reális az lenne, ha csutka azonos ramokkal, azonos beállítás mellett, mindkét procit 3200-on hajtva tesztelnénk. Én értem, hogy ti mire akartok kilyukadni, hogy mindenképpen az aalapórajel mellett kardoskodtok, de ennyi erővel egy 420-as cerkát is mellérakhatnék egy QX9770-nek, oszt' bökdöshetném a kis cerkófot, hogy: "ugyemegmondtamvazzeghogygyíkvagy!"

    És ha nem az alapórajelet néznénk, akkor végre eljutnánk arra a következtetésre, amire én szerettem volna eljutni, hogy ár/érték arányban a 6600 jobb, mint egy 940.

    Abban is biztos vagyok, hogy a Phenomok bőven tartogatnak még olyan belső kincseket, amely utasításkészleteket a mai programok java még nem ismer. vagy ismer, csak kevesen használnak.:D. 3dsmax, cam, cad, ps..stb.

    De mindez kiderül holnap, amikor a kezembe kerül a 940-es.:D.
    Geller

  • Geller72

    veterán

    Akkor kimondom, amit még nem nagyon akart leírni senki. Valóban ennyire rossz lesz a fogyasztása? Hol van, vagy hova lett a 45 nano előny? Miért kellett a magokat szinkronban működtetni akkor is, amikor mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy terhelést is kapnak? Miért nem arra törekszenek a mérnökök, hogy ha idle itthon hagyom a gépet 24/7-ben (mondjuk ki, seed), akkor miért nem párosulhatna a 800 mhz~1.0V mellé sokkal kisebb fogyasztás?

    Bocs, hogy ha úgy tűnik, annak ellenére szapulom, hogy nekem ilyen lesz holnap, de kritizálni, kétségekre választ várni szvsz nem hiba.
    :D
    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz Oliverda #191 üzenetére

    Végigolvastam a cikket is, meg az összes hsz-t is. Ezt is láttam.De ez ugye nem egyértelmű laptól függően. na majd holnap este..:D.
    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz Oliverda #194 üzenetére

    Dehogynem. Csipszettől és márkától, valamint felszereltségtől függően. Máshogy alakulnak a fogyasztások (össz) egy asusban, egy msi-ben és egy gigában is. Itt nem kimondottan CSAK a procira vagyok kíváncsi, hanem egy azonos felépítésű rendszer össz fogyasztására, idle, illetve work.

    Geller

  • Geller72

    veterán

    válasz #06658560 #244 üzenetére

    Most lehet, hogy páran nem fognak egyetérteni velem, de hát ez van :D.
    A Phenom II-t nem inteleseknek találták ki. Nem szabad így nézni.
    Akinek C2D-je van, vagy főleg neadjisten C2Q-ja, soha nem fog váltani. Nem érné meg neki. Ez az egyik ok. A másik, hogy minek? Aki játékos és van egy c2d-je, amit vagy alapon, vagy húzva, de 3 giga körül használ, még jó darabig elég. Megérni azért nem éri meg, mert vagy van egy P35-ös deszkája, amibe még most is sok minden belemegy, a ramjai jók, tehát ugyanoda jutunk vissza, hogy minek a csere. Nem fogja - vagy legalábbis kevesen fogják - lecserélni. Akik lecserélik, azok vagy phenom első széria tulajok, akiknek ez a tokozású széria lazán belemegy a deszkába, mindenféle különösebb trükk nélkül, vagy X2 tulajok, akik bele akarnak kóstolni a 4 magos világba (mellesleg nagyon jól teszik!). Mivel már az órajelek is elegendőek lesznek ehhez a mutatványhoz, bátran próbálkozhatnak gamer beállítottságúak is, akár húzás nélkül is. Szóval kár vitatkozni arról, hogy az AMD minek hozta ki ezeket a procikat és hogy kinek kellenek.
    Üdv:
    Geller
    @Oliverda:Giga 780G/4x1 gb -1066/sata raid..kb most ez van.

  • Geller72

    veterán

    Nos, megjött. Ma már nem mérek, de holnap igen. Egyébként cacvc ac 0852GPGW.
    Üdv:
    Geller

Új hozzászólás Aktív témák