Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz JoolsNOS #31 üzenetére

    Szerintem -- ahogy lenni szokott -- sokan csak egyfajta irígységből beszélnek, mert nem engedhetik meg maguknak a 4-500k-s tévéket, 3D Blu-ray lejátszókat és filmeket (mert adás az egyelőre nem sok van). Nem tudják, hogy 1-2 éven belül minden valamirevaló tévé tudni fogja legalább a shuttereset...

    Hogy mennyire jön ki a 3D hatás, az attól függ, hogy kellően közelről nézik-e a tévét ahhoz, hogy egyátalán a HD felbontás értelmet nyerjen, mivel ilyen távolságból már kellően nagy a látótérkitöltés is a megfelelő 3D hatáshoz. (Én pl. kb. 80 centiről szoktam 3D filmeket nézni egy 23"-es monitoron [anaglif, de ebből a szempontból mindegy], és teljesen jó a 3D. Néha 2m mély a jelenet, néha 200...)

    Persze, nem egész napos használatra való a shutterszemüveg (bár szemenként 100 Hz-cel akár úgy is mehet, én pl. annó egész napokat szórakoztam CRT-n ilyennel, 200 Hz-es frissítésen, direkt emiatt vettem jóféle monitort), de egy 2-3 órás filmet nyugodtan végig lehet vele nézni. (Bár célszerű nem elsőre ezzel indítani.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák