Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    Amúgy szerintem meg egy ilyen jelentős beruházással bíró készülékhez már dukál a helyiség "hozzáalakítása". Anno, mikor még csak a tehetősebb emberek engedhették meg maguknak az LCD tévét, megkért az egyik, mikor a lakását újítottuk fel, hogy építsem be a nappali előtét falába a tévét, hogy a képernyő síkban legyen a fal síkjával.
    A téglafal elé ugyanis csináltatott egy gipszkarton előtétfalat, amiben felül rejtett világítás, jobb oldalon megvilágított fülkék, bal oldalon meg egy hosszú könyvespolc szerűség voltak kialakítva. Ennek a falnak a közepére kérte a tévét, úgy kellett megcsinálni, hogy egy karos falitartóval ki lehessen hajtani, hogy hozzáférhetőek legyenek a csatlakozások. Az volt a lényeg, hogy ha ütközésig behajtja, akkor körben illeszkedjen a síkba, és nem lehetett a káva körüli rés sem 2mm-nél nagyobb.
    Alatta szintén a falba süllyesztve polc volt az egyéb berendezéseknek, lejátszónak, stb. A kábelelvezetést is úgy kellett megoldani, hogy nem látszott semmi, minden a falban vagy az álmennyezetben futott (5.1). Frankón nézett ki, sajnos a képek nincsenek meg, az akkori főnököm elkobozta, mikor kiléptem a cégtől...

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák