Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz #90305280 #69 üzenetére

    Nem tudom, ezt miért nekem írod. Huaweit azt biztosan nem ajánlok mostanában senkinek. OP3 óta OnePlus user vagyok, jelenleg 7 Próm van, de attól még látom, hogy ez egy túlárazott hulladék. Mondjuk, ameddig tolják ezt a gloryhole kamerát, nem is váltok újabbra, de ennél a telefonnál még ez lenne a legkisebb probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #90305280 #71 üzenetére

    Így már értem, hogyan is került ide a Huawei. Nos, igazad is lenne, ha az OP nem "flagship killer"-ként jellemezte volna évekig önmagát, illetve ha - ennek megfelelően nem csak 1 (na jó, 2) csúcskategóriás készüléket mutattak volna be évenként. Ennek folyományaként a márkáról kialakult általános kép az, hogy csúcsteljesítményt kínál kiváló áron, minimális kompromisszummal (khmm, kamera). A 7 Próval elsőként megdőlt a kiváló ár. A Nord sorozattal meg a csúcsteljesítmény. Tulajdonképpen egy dolog maradt a márkából ebben a készülékben (miután még a slider-t is lespórolták), az OxygenOS, ami ha csak egyszer is megdöccen, máris végleg és menthetetlenül bukod azt az érzést, amitől igazán OP egy OP, ami kiemelte a konkurensek közül. Őszintén, itt egy vérkommersz készülék, az átlagnál rosszabb kamerával. Ki választaná ezt? A nerd nem, mert nincs benne kraft. Átlag Józsi nem, mert nem jó bene a kamera. Átlag Manci megint nem, mert nem jó benne a kamera, és nem is ism eri a márkát. Itt a sztori vége.

    Szerintem - még egyszer, szerintem - egyelőre az OP7 Pro / 7T Pro volt az utolsó olyan OP, ami még valóban adta a kompromisszumoktól mentes OP élményt, még ha az ára el is szakadt a megszokottaktól. A 7T-n már ott a lyukas kijelző és a nagy kamera sziget, a 8 és a 8T szintén olyan semmilyen, a Pro pedig a lyukasztott kijelzővel visszalépés az elődmodell teli paneljével szemben, ráadásul az ára is több, mint pofátlan. Erre kiadják a Nord-ot, ami szerintem már határeset volt azok szemében, akik kifejezetten a OnePlus erényeit keresik egy készülékben, és végül itt az N10, ami meg egyenesen egy vicc, tucat cucc lett, egyszerűen nem méltó a gyár nevéhez és alapértékeihez..

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz #90305280 #76 üzenetére

    "Akkor már Samu, olcsóbban Xiaomi, Redmi, Realme, ilyesmik."

    Mondjuk, nekem a Samsung rendszere kábé akkor sem kellene, ha ingyen lenne (bőőőőven elég példát látok magam körül, mennyire fluid is úgy félév használat után, pláne a OneUI előtti sorozatok), a XIAOMI meg pláne nem, realme-nél normális lokalizált szoftver nincs (bár ebben lehet, hogy tévedek), Redmi meg... hagyjuk. Szóval, amíg a Galaxy flagship alatt marad 20-25 százalékkal az aktuális OP csúcsmodell ára, addig én még mindig az OP mellett teszem le a voksom, hozzátéve, hogy a kamera része nem érdekel. ha érdekelne, akkor meg kábé sohasem vennék OP-t, nem is szoktam javasolni olyannak, aki kifejezetten emiatt veszi. A hatost nem értem, miért írod negatív példaként a flagship létre, szerintem az rendben volt még ár/értékben is, bár tény, hogy nem az volt a személyes kedvencem (használtam 1 évig), a hármast, az öttét, illetve most a 7 Prót viszont imádom. Ötös, hatos annyira nem jött be, bár utóbbival nem volt érdemben problémám, csak olyan jellegtelen volt, nem fogott meg a mindennapokban, bár gondom az soha nem volt vele.

    De visszatérve az N10-re: én ezt továbbra is egy imázs-romboló, elbaltázott készüléknek tartom, ahogyan a sima Nord-ot is annak tartottam a szokásosnál is gyengébb kamerájával. Ha az OP ott akar tartani androidos fronton, hogy kvázi Nexus-utódként kezeljék, vagy csak egy kicsit is konkurenciát akar állítani a lövészárok másik végében kuporgó Apple-nek, ezek a középszerű ócskaságok nem férnek bele. Ahogyan nem fért bele a túloldalon sem az 5C, ami szerintem akkora bukás lett, mint a ház, és ha nem fingatja ki a piac, előbb-utóbb érezhetően erodálta volna az iPhone brand-et.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák