Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Norby86

    őstag

    Sziasztok!

    Hetek óta nézegetem az OnePlus telefonokat, de nem tudok dönteni hogy melyik telefon lenne a megfelelő választás használati szokásaimnak megfelelően. Ugye első körben néztem az OnePlus 8-at, de ezt az ára miatt elvetettem már, majd néztem hogy tesztek alapján az OnePlus Nord megörökölve a 8-as főkameráját ugyan olyan (tesztek alapján szerintem szép) képeket készít és igazából már majdnem meg is vásároltam a Nord-ot, amikor képbe jött a Nord CE... De ez a CE sem győzött meg annyira a sima Nord-al szemben, bár nem tudom itt pl. kamerába van e különbség a kettő között. És akkor most jött képbe a Nord 2 ami tetszik nagyon, de az MTK proci és az ára miatt nem mondtam még rá hogy indulok a boltba megvenni. :/ Tudnátok segíteni hogy az előbb felsorolt telefonok közül (OnePlus Nord, OnePlus Nord CE, OnePlus Nord 2) melyik telefon lenne a legjobb választás. Ami fontos számomra: minél jobb akku idő, minél jobb kamera képek, valamilyen stabilizálás a képeknél és a videóknál hogy ne remegjen a videó felvétel ha sétálok, továbbá ami még nagyon fontos lenne számomra hogy nyitható legyen a bootloader és lehessen mókolni. Ahogy olvastam az MTK procis telefonokat elég nehéz. :( Amúgy egy Xiaomi Mi 9 Lite telefont váltana. 5-6 éve MIUI-t használok és már úgy érzem elég belőle.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Viktor0610 #138 üzenetére

    Oké, megkérdezem ott is! :R

    #139 Kawauso: A sima 8 lekerekített kijelzőjére ezt a 2.5D-s 9H-s üvegfóliát nehéz lenne feltenni ami teljesen védi a kijelzőt. Volt már egyszer lekerekített szélű telefonom és szenvedés volt vele. Az akku fontos szempont lenne, mert a munkám miatt napi 5-6 órát navigálok és a jelenlegi Xiaomi Mi 9 Lite telefonom így folyamatos navi mellett 5 órát bír egy töltéssel. Abban 4050 mAh akku van, tehát ez a Nord gondolom üzemidőben hozza azt amit a Xiaomi, ami nekem már megfelelő lehet. (De ha valaki navigál vele napi 5-6 órát, kíváncsi lennék mennyit bír az akku a sima Nord készülékbe). Az OIS az szuper akkor hogy a CE-n kívül mindegyikben van, így a CE-t bármennyire is akkubajnok el is vetettem, mert nekem a kép és videó stabilizálás nagyon fontos. Nord2 egyedül azért szájhúzós nálam mert MTK procis és nem tudom lesz e rá mókolási lehetőség. Megmondom őszintén (és ezért biztos sokan lehurrognak) hogy már 5-6 éve használom a Viper FX-et ami Magisk modulként telepíthető. Szóval nekem fontos lenne hogy a Magisk-et rátudjam tolni a telefonra és rootolva legyen a készülék. Ráadásul OP 8-as telefonból rózsaszínt nem vennék, ha már csak az van. :D

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    válasz Kawauso #145 üzenetére

    Ezen teszt szerint akkor nekem akku időbe a Nord CE-t kéne választanom, de azt pont nem akarom mert abba nincs OIS sajnos, ami nekem fontos lenne. Azt is látom hogy a Nord 2 és a sima Nord is leszerepel akku időben, az OnePlus 8 ami még egy szinten lenne a jelenlegi Xiaomi Mi 9 Lite telefonommal. Elgondolkodtató... Nekem az OnePlus 8 is megfelelne, de feláras egy sima Nordhoz képest, kamerába elvileg ugyan az, ráadásul már csak ilyen rózsaszínben lehet kapni ami nem tetszik. :( Kicsit tanácstalan vagyok, nézek további teszteket azt hiszem.

    -Norbi-

  • Norby86

    őstag

    Megmondom őszintén nagyon szemezek ezzel a telefonnal és nem tudom még mindig eldönteni hogy ezt a Nord 2-t vagy az OnePlus 8-at vásároljam e meg. Az ok amiért ennyit vacillálok rajta hogy a Nord 2 MTK processzorára elviekben ha jól tudom még nincs magisk root és Viper FX. Én mindkettőt használom, reklám blokkolásra és a bluetooth fülesem hangzásának javítására. Snapdragon processzorra ezek már ősidők óta léteznek. Szóval nem tudom, aki esetleg vásárolt Nord 2-t és mélyebben bele ásta magát a rendszerve, dobott rá extra dolgokat, az megtudná mondani hogy az előbb leírt két program feltehető a telefonra és működő képes?

    -Norbi-

Új hozzászólás Aktív témák