Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65755648

    törölt tag

    válasz madgie #31 üzenetére

    OK, akkor mondjuk hogy hasonló felszerelés APS-C illetve m4/3-ban megvalósítva kb 1/3-al kisebb méretet/súlyt jelent. Mondjuk 3Kg-os szett helyett 2Kg, másfél kilót már nem hiszek el :N (a kép is csalóka amit linkeltél, mert a 4/3-os obin már rajta van az adapter a m4/3-hoz ha jól látom, ami 20-30%-a az obinak). De már mondtam, az áron kívül vannak más hátrányok is.
    Pedig én éppen abban látom a m4/3 lényegét, hogy DSLR minőséget és bővíthetőséget adhatna belépő DSLR gépek ára ALATT, hiszen jóval kevesebb alkatrészt igényel és egyszerűbb a felépítése. Könnyebb és olcsóbb megtervezni és legyártani is mint egy DSLR-t.
    A jobb hordozhatóság sztem inkább csak olyan hab lenne a tortán főleg a kezdő és amatőr fotósok elcsábítására a kompaktoktól (azoknak akiknél a képminőség és a méret között az utóbbi felé billenne a mérleg, vagyis eddig kompaktot vett volna, de most talán PEN-t vesz). Amúgy a DSLR-ek méretének vannak előnyei is, pl a jobb kezelhetőség, esetenként jobb fogás és kézreállóság, illetve könnyebb hosszú záridőket kitartani nehezebb géppel, ér annyit mint egy képstabi.
    Mondanom sem kell hogy a fent leírt idilli PEN előnyök/tulajdonságok közül milyen kevés teljesül EGYELŐRE.

Új hozzászólás Aktív témák