Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nxswitch

    senior tag

    Azért a "coming out" kifejezést csak a melegenkre/leszbikusokra, stb. leszorítani...

    A cikk írója is belerakta a cikkbe, hogy más helyzetekben is használják a kifejezést.

    En sem vonulok az utcan es hirdetem hogy hetero vagyok.
    De neked minden jogod megvan, hogy hetero legyél, és nem diszkriminálnak érte. Az LGBT emberek azért csinálják, hogy az emberek felfigyeljenek rá, hogy rengeteg ilyen ember van, ne diszkriminálják őket, és ugyan olyan jogaik legyenek mint a hetero embereknek. Természetesen ha szeretnél, Te is vonulhatsz az utcán, és hirdetheted, hogy hetero vagy. :)

    Elhiszem, hogy ez jót tesz az embernek, hogy hopp, egyik naptól kezdve nyilvánosan felvállalja, de ezt miért kell reklámozni?
    Azért kell ,,előbújni" (főleg a fiatalokra gondolok), mert ha hazavisz valaki egy azonos nemű párt, lehet, hogy másnapra hajléktalan lesz, naponta megalázzák őt a szülei, megverik. Sajnos nincsenek olyan helyzetben az LGBT emberek, hogy éljék az életüket anélkül, hogy bejelentenék, hogy az más, mint a legtöbb emberé.

    Sajnálom, ha valakit sértett írásom, én biztosan nem fogom azt átadni fiamnak, hogy ez a jelenség normális....
    Remélem, hogy a fiad hetero férfi, mert szörnyű lenne neki olyan családban felnőni, ahol nem fogadják el és támogatják.

    Az, hogy velünk született dolog-e vagy döntés, a szigorú szülői ellenzések, átnevelőtáborok és egyéb dolgok hatástalansága szerintem elég valószínűen jelzi, hogy nem igaz. Nem gondolom, hogy most lett volna ,,trend", csak most jutottak el az emberek arra a pontra, hogy lehetőségük van felvállalni és egyre kevésbé kell emiatt félniük, ezért tűnik úgy, hogy egyre több az LGBT tini.De hoztatok olyan példákat akik 30-40 évesen bújtak elő. Úgy gondolom nekik sem tegnap jutott eszükbe először, hogy valami nem okés.

    Szerintem minden véleménytől függetlenül, minden ilyen téma felesleges lenne, ha az emberek nem azzal foglalkoznának, hogy mások mit kezd az életével, amíg nem árt vele másnak. Nem lenne pride, nem lennének coming outok és egyéb ilyen dolgok.

  • nxswitch

    senior tag

    válasz mephi666 #32 üzenetére

    de ha 10-100-1000 éve is ugyanilyen szinten létezett a homoszexualitás, akkor miért most lett rá ekkora szükség?

    Nem a szükség lett nagyobb, hanem a homoszexuális embereknek lett nagyobb lehetősége az életre. 100-1000 évvel ezelőtt megverték, pszichiátriába zárták, megkínozták és megölték őket. :)

  • nxswitch

    senior tag

    válasz MongolZ #42 üzenetére

    Ez nagyon jó dolog. :) De sajnos nagyon sokan nem így vannak vele.

  • nxswitch

    senior tag

    válasz mephi666 #39 üzenetére

    volt ilyen hely és idő, de a 20. században már nem sok helyen volt ez jellemző

    Ha jól tudom pár napja kezdeményezte, (vagy már el is fogadtatta?) Trump a törvényt, hogy diszkriminálni lehessen az embereket szexuális beállítottság és nemi identitás alapján. Amiben biztos vagyok, hogy a katonaságból kitiltották a transznemű embereket, illetve bizonyos egészségügyi támogatást is megvontak tőlük. Itt egy példa, hogy miért van Pride.

    sokan ha megtartanák a szűk környezetükre és nem teregetnék a dolgaikat idegenek elé, valószínű szükség sem lenne felvonulásokra és nem lenne ekkora füstje az egésznek

    Mit értesz szűk környezet alatt?

    Mint írták, nagyon nehéz elrejteni a beállítottságod. Ha a párod kezét fogod az utcán, kiraksz egy képet róla az irodai asztalodra, elköszön tőled és megcsókol, sokan ezt is ,,magamutogatásnak" tartják.

  • nxswitch

    senior tag

    Eléggé elszaladtak a hozzászólások. :)

    Szerintem attól függetlenül, hogy mi a ,,normális", ami problémát okoz a meleg és hetero embereknek is, az hogy hogyan éljenek együtt egy közösségben. Az emberek akik nem küzdenek ezzel a problémával, azok szeretnék ha nem tolnák az arcukba(vannak ilyen esetek is), a másik oldal pedig szeretné ha ugyan olyan életet élhetne mint a hetero emberek.

    Engem nem zavar, ha nem tartanak ,,normálisnak", mentálisan betegnek tartanak, vagy egyéb hasonló véleménnyel vannak rólam. Én csak azt szeretném, ha egy olyan életet élhetnék, amiben jól érzem magam, önmagam lehetek és emiatt nem kezelnek máshogyan az emberek( mivel amíg párkapcsolatig nem jutok el valakivel, arra szerintem nincs közvetlen hatással az életem ezen része).

    A Prideról az a véleményem, hogy jó dolog lenne, ha tényleg olyan keretek közt működne, ami nem sért senkit(alul öltözött(!!!) tangás pasik, vallást ellenző feliratok és hasonlók). Ezeknek nem tudom a valóság alapját, de mivel sok helyen olvastam, valamennyire feltételezem jelen van. Ha csak felvonulnának az LGBT emberek és akik támogatják az előbb említett dolgok nélkül, az jó dolog lenne, mert az emberek látnák, hogy mennyien vagyunk és hogy ez nem egy olyan dolog amit ellenezniük kell, mert ezzel nem változtatjuk meg az életüket, viszont nekünk sokat jelentene a támogatásuk.

    Itt sokan mondják, hogy de nem kellene felvonulniuk a melegeknek, és őket nem érdekli, hogy mit csinálnak a privát életükben. Ez nagyon jó dolog hogy ők ilyen véleménnyel vannak és hagynak minket élni, de sokan nem így vannak ezzel, és valahogyan fel kell hívni a figyelmüket, hogy szeretnénk ha ez változna.

    Leírnám a személyes tapasztalatomat is. Én egy transznemű lány vagyok. Ez azt jelenti, hogy fiú külsővel születtem, de nem érzem jól magam sem a testemben, sem a társadalomban férfiként viselkedve. Erről én kaptam egy pszichológiai és pszichiátriai szakvéleményt, diagnózissal(magyarországon ez mentális betegségnek számít) és javaslattal, hogy éljek nőként. Attól függetlenül, hogy ez kialakult dolog, betegség, vagy teljesen természetes dolog, nekem ezzel együtt kell élnem. Ezt elmondtam az anyukámnak, akitől olyan dolgokat kaptam, hogy tönkreteszem a családot, szégyellni fognak kimenni az utcára miattam, nem fognak állást találni mert mindenki tudja majd ezt róluk és még sok más nagyon rossz dolgot. Szóval, ez elég egyértelmű, hogy ha szeretnék nőként élni el kell költöznöm otthonról. Jelenleg programozóként dolgozok(férfiként), és tanulok is, és szeretnék nőként felköltözni budapestre és állást találni. Erről nincs tapasztalatom, de teljesen biztos vagyok benne, hogy ha több helyre is elmegyek állásinterjúra, akkor lesz olyan hely, ahol problémájuk van ezzel és emiatt nem fognak alkalmazni(remélem kevesebb, mint gondolom).

    Én eléggé a folyamat elején vagyok, de úgy gondolom aki felvállalja ezt, az sokkal több ilyen jellegű problémával szembesül. Ezek a dolgok miatt van Pride, ezek miatt beszélünk róla nyilvánosan, mert szeretnénk ha lehetőséget kapnánk az emberektől(azoktól is, akik ezt nem tartják természetesnek), hogy az életünk azt a részét amit nem befolyásol a szexuális beállítottságunk vagy a nemi identitásunk, ugyan úgy élhessük mint más emberek és ne szembesüljünk diszkriminációval emiatt.

    Én ezt a dolgot nem toltam senki arcába, nem akarom, hogy mindenki szerint ez normális legyen és elfogadjon, mégis negatív dolgokat kapok vissza emiatt az emberektől. A kinézetemen, de a hangomon mindenképp észrevehető marad a dolog, ezért nem tudom teljesen a "4 fal között tartani"(nem is szeretném), és anélkül is leesik az embereknek, hogy mi van velem, hogy az arcukba tolnám.

    Remélem az írásom miatt átgondolják a véleményüket azok az emberek, akik a szélsőséges esetek alapján ítélkeznek negatívan az egész személyünkről, egy olyan dolog alapján, ami a személyiségünk csak egy kisebb részét teszi ki. :)

  • nxswitch

    senior tag

    válasz lezso6 #486 üzenetére

    www.reddit.com/r/transtimelines

    (Az oldal szabályait nézeteid ellenére is olvasd el/tartsd be ha hozzászólsz.)

    Ha érdekel. Egyébként eltaláltad az arányokat, de genetika. Van akin nem vennéd észre, hogy transznemű mindkét nemnél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák